Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: FA „Šiauliai“ – kovingiausia sezono ekipa?

2022 metų „Optibet A lygos“ sezonas startuos kovo 4 dieną, tad tirpstant laikui iki pirmenybių pradžios tęsiame pažintį su čempionato ekipomis. Šį kartą eilė pažvelgti į Futbolo akademiją „Šiauliai“.

Šiauliečiai su vyr. treneriu Mindaugu Čepu priešakyje dramatiškoje praėjusio sezono Pirmos lygos atomazgoje įveikė „Jonavą“ ir debiutuos „Optibet A lygoje“, pirmą kartą nuo 2015 metų sugrąžindami Saulės miesto atstovus į Lietuvos čempionatą.

Po 2021 metų sezono „Šiaulių“ gretose ryškesnių nuostolių nebuvo – išlaikytas visas esminis branduolys, prie kurio prisijungė gerai žinomi žaidėjai, iš kurių dalis yra šiauliečiai arba futbolo abėcėlę krimtę būtent Šiaulių mieste.

Pirmenybių naujokus papildė iš Vilniaus „Riterių“ bei Alytaus DFK „Dainava“ ekipos išsinuomoti Lukas Paukštė ir Gustas Zabita, taip pat – Rimvydas Sadauskas ir Danielis Romanovskis bei į Šiaulius sugrįžę du žaidėjai – Eligijus Jankauskas ir Deividas Šešplaukis. Visgi tai nėra paskutiniai sudėties komplektavimo potepiai. 

Šiauliečių tarpsezonį ir galimybes šiemet apžvelgė du „Optibet A lygos“ komentatoriai – Naglis Miknevičius ir Karolis Tretjakas.

Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas N. Miknevičius mano, jog „Šiaulių“ šansai įsitvirtinti „Optibet A lygoje“ yra išties geri.

„Šiauliai“ grįžta į Lietuvos futbolo elito gretas po ilgokos pertraukos, bet iki šio tikslo eita palaipsniui ir planingai. Simpatiją kelia ir tai, kad komandos daugumą sudaro ne tik kad lietuviai, o būtent Šiaulių klubo auklėtiniai. Prie pernai metų ekipos, laimėjusios Pirmos lygos nugalėtojų titulą, prisijungė dar grupė žaidėjų, turinčių A lygos patirties, pakankamai jaunų ir, tikiuosi, ambicingų. Kai kam tai bus puiki proga įrodyti sau ir kitiems savas galimybes. Prie komandos pliusų priskirčiau tai, kad ekipai antrus metus vadovauja Mindaugas Čepas, žaidėjai, atrodo, neblogai suprato trenerio reikalavimus ir idėjas. 

Praeitame sezone Pirmoje lygoje „Šiauliai“ demonstravo bene įdomiausią futbolą, nors atskirų kluptelėjimų nebuvo išvengta. Žaidžiant A lygoje jų bus, be abejo, daugiau, tačiau tikiuosi, kad kovingumo Saulės miesto komandai nepritrūks ir ji taps sprangiu bei neparankiu varžovu daugeliui A lygos klubų. Asmeniškai įdomu bus stebėti keletą žaidėjų – nemažai tikiuosi iš Justo Petravičiaus, įdomu pažiūrėti, kaip aukštesniame lygyje atrodys ir jauni FA „Šiauliai“ auklėtiniai.

Kontrolinės rungtynės šiauliečiams klostėsi permainingai – po stambios pergalės prieš latvių „Alberts“ sekė triuškinantis pralaimėjimas „Riteriams“. Tačiau šiauliškiai „parodė dantukus“ Vilniaus „Žalgiriui“ (minimalus pralaimėjimas 0:1) bei nugalėjo dvi A lygos ekipas, su kuriomis labai galimas daiktas teks tiesiogiai konkuruoti sezono metu – „Džiugą“ ir „Bangą“.

Galvoju, kad „Šiauliai“ galėtų kovoti dėl vietos turnyro lentelės viduryje ir tapti savotišku „juoduoju arkliuku“, vis nugvelbiančiu taškus iš lyderių“, – apžvelgė N. Miknevičius.

Savo ruožtu K. Tretjakas išsiplėtė apie vyr. trenerio M. Čepo faktorių bei paslaptingą naujoką, kuris gali turėti įtakos šiauliečių sezono eigai.

„Šiauliai“ praėjusį sezoną atliko tai, ką ir turėjo padaryti, turėdami geriausią Pirmos lygos trenerį, nemažą biudžetą ir solidžią komandą – laimėjo Pirmą lygą ir pakilo laipteliu aukščiau. Kaip futbolo romantikui, man malonu, kad šiauliečiai tą padarė tik su lietuviais žaidėjais, kurių nemaža dalis buvo Šiaulių futbolo akademijos atstovai. Deja, žaisdamas Lietuvos čempionate be legionierių stebuklų nesukursi.

Labai panašu į tai, kad „Šiauliai“ šiemet nebus visiškai lietuviška komanda – artimiausiu metu puolėjų grandyje bus pateiktas tikras koziris. Kitos grandys yra gerai sukomplektuotos, o naujokai – Lukas Paukštė, Deividas Šešplaukis, Danielis Romanovskis, Eligijus Jankauskas bei ypač Rimvydas Sadauskas – turi ne tik pirmenybių naujokams reikalingos kokybės ar ambicijų, bet ir žaidybinio alkio.

Mindaugo Čepo treniruojamos komandos išsiskiria kovine dvasia, tad nereikėtų stebėtis, jog alkani šiauliečiai gali tapti kovingiausia lygos komanda. Nemažai pasakantys du faktai, ką „iškrėtė“ šio stratego puoselėjamos tuo metu dėl nieko nekovojusios ekipos: 2013-aisiais Gargždų „Banga“ paskutiniame ture neleido nugalėti Klaipėdos „Atlantui“, po ketverių metų – į Vilnių atvykusi „Jonava“ keturiomis skaudžiomis strėlėmis suvarpė „Žalgirį“, vėliau praradusį titulą. Nenustebčiau, kad ir šiemet M. Čepas sezono pabaigoje su savo treniruojamais vyrais pridarys identiškų rūpesčių lyderiams.

Be paminėtų naujokų ekipoje yra nemažai ambicingų ir alkanų vietinių žaidėjų, kurie turės geras sąlygas atsiskleisti ir parodyti save. Įdomu, kaip A lygos kontekste atrodys Sergejus Amirzianas ar Justas Petravičius.

Manau, kad aplenkti vieną pirmojo šešeto komandų, įvertinus jų dabartines komplektacijas ir biudžetus, šiauliečiams su tokia lietuviška sudėtimi beveik nėra galimybių, tačiau jeigu tas koziriu tapsiantis puolėjas „suspurdės“ kaip ankstesniais laikais, arčiausiai pirmojo šešeto įžvelgiu būtent „Šiaulius“. Juolab dėl to, kad M. Čepas iškeltus tikslus įprastai įvykdo“, – kalbėjo K. Tretjakas.

Futbolo akademija „Šiauliai“ debiutinį sezoną „Optibet A lygoje“ pradės kovo 6 dieną. Namuose nuo 15 val. šiauliečiai stos į kovą su Marijampolės „Sūduva“.

alyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS