Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga. FA „Šiauliai“: po sėkmingo debiuto tikimasi daugiau

2023 metų „Optibet A lygos“ sezonas startuoja kiek mažiau nei už dviejų savaičių, tad oficiali čempionato svetainė pradeda pažintį su būsimų pirmenybių dalyviais.

Praėjusiais metais turnyre debiutavusi futbolo akademija „Šiauliai“ lūkesčius pateisino su kaupu. Mindaugo Čepo treniruojama komanda atėmė taškus iš visų lygos ekipų, didžiąją dalį jų nugalėdama bent po sykį.

2022-ųjų turnyrą FA „Šiauliai“ baigė 7-oje vietoje turėdama 50 taškų ir laipteliu žemiau likusią Gargždų „Bangą“ lenkdama net 20 taškų pranašumu. Šiemet Saulės miesto ekipa sustiprino savo sudėtį ir puoselės didesnes ambicijas. Jei ne dažnomis lygiosiomis pažymėtas praėjusio sezono startas – šiauliečiai ilgiau išliktų lenktynėse dėl vietų tarptautiniame fronte.

Komandoje trečią sezoną iš eilės darbuosis vyr. treneris Mindaugas Čepas, su kuriuo FA „Šiauliai“ triumfavo „Optibet Pirmoje lygoje“ ir sėkmingai debiutavo Lietuvos čempionate. Nuo lietuviško kurso šiauliečiai taip pat nenukrypo – tarpsezoniu prisijungęs buvęs Marijampolės „Sūduvos“ gynėjas Jevhenas Jefremovas tapo vos trečiuoju legionieriumi per klubo istoriją.

Saulės miesto klubą paliko nedaug futbolininkų. Į Vietnamą išvyko Vytas Gašpuitis, Alytaus DFK „Dainava“ garbę vėl gins Gustas Zabita, o Gargždų „Bangai“ buvo išnuomotas Deividas Dovydaitis. Kiti išvykę žaidėjai ekipoje vaidino epizodinį vaidmenį.

Vienareikšmiškai – FA „Šiauliai“ yra sustiprėjusi. Išlaikyti beveik visi svarbiausi futbolininkai bei lyderiai su puolėju Oleksijumi Ščebetunu priešakyje. Komandą papildė nedaug naujokų, tačiau tai yra skambūs vardai – Mantas Kuklys, Egidijus Vaitkūnas, Sigitas Olberkis, Simonas Urbys ir J. Jefremovas, maža to, iš Vilniaus „Riterių“ buvo išpirktas puikiai 2022-aisiais Šiauliuose rungtyniavęs vartininkas Lukas Paukštė.

Praėjusiais metais kovingumu bei stipria komandine dvasia išsiskyrusi Šiaulių ekipa šiame komponente bus dar pajėgesnė. Į gimtąjį miestą po ilgos pertraukos sugrįžęs M. Kuklys bus kupinas sportinio pykčio po skaudaus išsiskyrimo su Vilniaus „Žalgiriu“, S. Olberkiui motyvacijos netrūks po vilčių nepateisinusios atkarpos Švedijoje, S. Urbys sieks atsigriebti dėl praėjusio sezono, kurį beveik visą praleido dėl traumos, o ambicingas E. Vaitkūno ir M. Čepo duetas vėl kartu sieks užsibrėžtų tikslų.

Praėjusiais metais geriausia rungtynių lankomumo statistika išsiskyrusi FA „Šiauliai“ šiemet turi daugiau patirties, kokybės ir ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą. Viso to prireiks jau nuo pat sezono pradžios, kadangi pirmi šeši čempionato mačai bus žaidžiami su praėjusiais metais 1–6 vietas užėmusiomis ekipomis.

Pirmuoju bandymu „Optibet A lygoje“ šiauliečiams pavyko puikiai įsitvirtinti, tad 2023-iaisiais bus keliamas aukštesnis tikslas – pretenduoti į vieną iš vietų, kuri suteiktų galimybę grumtis tarptautinėse varžybose.

alyga.lt informacija, Tubuko nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS