Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: „Hegelmann“ – naujas pretendentas medalių lenktynėse

Naujojo „Optibet A lygos“ sezono startas – jau kovo 4 dieną, tad iki to laiko oficialioje svetainėje plačiau pristatysime kiekvieną komandą. Šį sykį įvertinsime, kas galėtų laukti Kauno rajono „Hegelmann“ ekipos.

Kiek sutrumpinęs savo pavadinimą klubas šiemet sieks pasiekti tai, iki ko ne itin daug pritrūko praėjusio sezono finiše – užsitikrinti vietą Europos varžybose. Praėjusiais metais niekas to iš Andriaus Skerlos kariaunos nesitikėjo, tačiau aplinkybės netruko pasikeisti.

Tarpsezoniu su Kauno rajono klubu atsisveikino trys labai svarbūs žaidėjai – Levanas Mačarašvilis, Vilius Armalas ir Nauris Petkevičius bei rotacijos futbolininkai – Ugnius Lekečinskas, Jonas Supronas, Jose Luisas Mosquera, Marko Deronja, Aurimas Raginis ir Christianas Jimenezas. Derybos vis dar vykdomos su Omokhafe Thomasu ir Kyle’u Spence’u, o peržiūroje dalyvauja Ismailas Ogunsola bei Katsuyoshi Kimishima.

Į išvykusių žaidėjų vietas „Hegelmann“ ekipa pasikvietė gerai Lietuvoje žinomą vartų sargą Rodrigo Josviaki, du su „Panevėžiu“ atsisveikinusius žaidėjus – Hugo Figueredo ir Igną Kružiką, jauną puolėją Augustiną Klimavičių, japoną Misaki Sato, gynėjus – Samuelį Odeoyibo ir Tzlilą Nehemya bei tris atakuojančius futbolininkus, kurie gali vaidinti labai svarbius vaidmenis – Lazarą Sajčičių, Salifą Cisse ir Matheusą Marcondele. 

„Hegelmann“ komandos, kaip ir kitų čempionato klubų, tarpsezonį apžvelgs du „Optibet A lygos“ komentatoriai – Naglis Miknevičius ir Karolis Tretjakas.

N. Miknevičius atkreipė dėmesį į tai, jog ekipa anksti pradėjo sudėties komplektacijos darbus ir solidžiai atrodo kontrolinių rungtynių cikle.

„Po gana sėkmingo debiutinio sezono Kauno raj. atstovai, ko gero, galvoja apie dar ambicingesnius tikslus. Galbūt ir dėl to klubas pradėjo komplektacijos darbus vieni pirmųjų iš visų lygos komandų. Su nemaža dalimi žaidėjų buvo atsisveikinta, į komandą įsiliejo daug naujų veidų. Beje, tai atsispindi ir kontrolinių rungtynių statistikoje – kol kas daugiau nei pusę (8 iš 11) pelnytų įvarčių – komandos naujokų arba žaidėjų, esančių peržiūroje, sąskaitoje.

Tarpsezonyje komandą paliko svarbūs atakuojantys žaidėjai (N. Petkevičius, L. Mačarašvilis) apie kuriuos „sukosi“ „Hegelmann“ žaidimas atakuojant. Į jų vietą, be abejo, stoja kiti, bet kol kas ypatingu rezultatyvumu puolėjų grandis ne itin pasižymi – didesnę įvarčių dalį kontrolinėse rungtynėse pelno saugai, ar net gynėjai. Iš esmės tai nėra labai blogas dalykas, bet atakų užbaigimas gali tapti ir nemenka „Hegelmann“ problema. Atkreipčiau dėmesį, jog 9 iš 11 įvarčių buvo pasiekti per dvejas rungtynes, sužaistas ne su pačiais stipriausiais varžovais. 

Beje, kol kas rezultatyviausių kontrolinėse rungtynėse „Hegelmann“ žaidėjų sąrašo viršuje – dvi japoniškos pavardės – po 2 įvarčius pelnė jau neblogai nuo praeito sezono pažįstamas Y. Karashima bei peržiūroje esantis K. Kimishima. 

Apskritai, kontrolinių rungtynių rezultatai – visiškai neblogi. Vienintelis pralaimėjimas – minimaliu rezultatu prieš čempionus, pasiektos 3 pergalės, dvi iš jų – prieš A lygos komandas. Dar du kartus sužaista lygiosiomis prieš pernai metų antrą ir ketvirtą komandas. Lyg ir viskas neblogai, bet neapleidžia nuojauta, kad sezono startas Kauno rajono atstovams nebus lengvas. Gana didelė žaidėjų kaita gali turėti savo kainą – atsirinkti optimalią sudėtį, nušlifuoti tarpusavio ryšius gali prireikti laiko. Visgi, praeito sezono pamokos neturėtų nueiti veltui ir jei neištiks kažkokių sukrėtimų klubas gali pasirodyti neblogiau kaip kad praeitą sezoną.

Prognozė – kova dėl vietos Europos taurėse bei medalių“, – pasakojo N. Miknevičius.

K. Tretjakas taip pat atkreipė dėmesį į solidžią komplektaciją, kuri virto gerokai gilesne sudėtimi, leisiančia dar rimčiau mesti iššūkį stipriausioms čempionato komandoms.

„Praėjusiais metais „Hegelmann“ komanda žaidė labai drausmingai ir neturėjo daug diskvalifikacijų – galbūt tas Naurio Petkevičiaus suspendavimas netgi išėjo labiau į naudą ir motyvuotas žaidėjas siekė reabilituotis, kas ir virto nemažai pelnytų įvarčių nuo gegužės mėnesio. Sunkesnės traumos taip pat žaidėjų pernelyg nekamavo, o ypač tose pozicijose, kur žaidė Ignas Plūkas ar Mantas Fridrikas.

Klubas pasikvietė dar vieną buvusį Kauno „Stumbro“ žaidėją – Rodrigo Josviaki, kuris yra geresnis vartininkas nei prieš tai buvę dubleriai. Ne išimtis, jog brazilą pamatysime ir starto sudėtyje, bet tam reiks nukonkuruoti užsirekomendavusį I. Plūką, o su tokiu žaidimu kojomis kaip mače su Vilniaus „Riteriais“ bus sunku tą daryti. Žinoma, vienerios rungtynės – ne rodiklis, tačiau viena pozicija yra akivaizdžiai sustiprinta, kas svarbu kovojant dėl vietų Europos turnyruose.

Įvertinus praėjusį sezoną ir ateityje keliamus tikslus, klubas turėtų labiau nusiminti tik dėl trijų žaidėjų išvykimo – Viliaus Armalo, Naurio Petkevičiaus ir Levano Mačarašvilio. Manau, kad V. Armalo netektį kiti du gynėjai lygiaverčiu žaidimu kompensuos. Kalbant apie naujoką Lazarą Sajčičių, jei šis žaidėjas bus šaltakraujis, susitvarkys su charakteriu ir nepriims neracionalių sprendimų kaip praėjusiais metais „Gomel“ klube, tai bus dar geresnis žaidėjas nei išvykęs kartvelas. Be to, įdomiai atrodo ir Matheusas Marcondele.

Į Naurio Petkevičiaus vietą mušant įvarčius yra pasikviestas Bulgarijos čempionate žaidęs Salifas Cisse bei du lietuviai – Augustinas Klimavičius ir Ignas Kružikas, tačiau taiklių smūgių tikėčiausi ir iš kito žaidėjo. Ką teko matyti per kontrolines rungtynes su „Riteriais“ ir įvertinus tai, kad futbolininkas bus labiau adaptavęsis, Alexas Souza gali perimti dalį įvarčių mušimo naštos.

„Hegelmann“ komanda yra akivaizdžiai sustiprėjusi, jos suolas ilgas bei lygiavertis ir tai dar gali būti ne pabaiga, nes komplektacija dar vyksta. Andriaus Skerlos kariauna atrodo gerai pasiruošusi pirmojo šešeto lenktynėms ir neturėtume pernelyg nustebti, jei Kauno rajono klubas šoktels aukščiau“, – kalbėjo K. Tretjakas.

Kauno rajono klubas sezoną pradės kovo 5 dieną 13 val. Būsimas varžovas 1-ajame ture – „Kauno Žalgiris“.

alyga.lt informacija; hegelmann.lt nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS