Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: kas taps naujais „Bangos“ komandos lyderiais?

2022 metų sezono pirmosios rungtynės įvyks jau šį penktadienį, tad „Optibet A lygos“ oficiali svetainė tęsia komandų apžvalgų ciklą. Šį sykį atkreipkime dėmesį į Gargždų „Bangą“.

Gargždiškiai praėjusiais metais po lemtingo Karolio Žebrausko įvarčio ne tik išvengė iškritimo į „Optibet Pirmą lygą“, bet ir šoktelėjo į 7-ąją poziciją, dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato aplenkdami Telšių „Džiugą“. Komandai ir toliau diriguos puikiai paskutiniuose 2021-ųjų mačuose pasidarbavęs Davidas Afonso, šiemet buriantis gerokai jaunesnę kariauną.

„Banga“ atsisveikino su dviem ilgamečiais komandos žaidėjais – Deividu Padaigiu ir Edvinu Bračkumi, „Panevėžio“ ir FA „Šiauliai“ ekipas papildė Ignas Driomovas bei Danielis Romanovskis, klubą taip pat paliko Benas Anisas, Paulius Lotužys, Renato Matosas ir Simonas Urbys.

Gargždiškiams pavyko išlaikyti keletą svarbių futbolininkų ir kol kas buvo pristatyti keturi naujokai – vartininkas Povilas Survila, Renanas Paulino, Goncalo Vieira ir praėjusį sezoną „Džiuge“ epizodiškai rungtyniavęs Jeffersonas Reisas.

„Bangą“, kaip ir kitas šio sezono čempionato komandas apžvelgė „Optibet A lygos“ komentatorių duetas – Karolis Tretjakas ir Naglis Miknevičius.

Anot N. Miknevičiaus, įvertinant kontrolinių akistatų ciklą, galima būtų spėti, kad „Banga“ bus gana nenuspėjama. 

„Banga“ atrodo kaip ekipa, kuri prieš šį sezoną patyrė daugiausiai netekčių, palyginus su praeitais metais. Ekipą paliko nemaža grupė žaidėjų, kai kurie jų ne vienus metus buvo kertiniais komandos žaidėjais, tad komanda turėtų būti savotiškos rekonstrukcijos stadijoje. Kol kas ji vyksta permainingai – apie tai byloja ir kontrolinių rungtynių rezultatai.

Kalbant apie personalijas, labai norėčiau (ir tikiuosi), kad šį sezoną dar svaresnį žodį tartų vietinis jaunimas, požymių, kad jie tai gali padaryti – yra. Apskritai, labai smagu matyti, kad „Banga“ jau eilę metų nenukrypsta nuo pasirinktos strategijos, dirba nuosekliai ir puikiai išnaudoja turimus resursus, nors jie galbūt ir potencialiai mažesni už didžiųjų miestų. 

Kontrolinėse rungtynėse du kartus įveiktas Telšių „Džiugas“ ir „Riteriai“ – komandos, su kuriais, tikėtina, teks tiesiogiai konkuruoti ir pirmenybių metu. Lygiosios su „Sūduva“, nusileista „Hegelmann“ ir „Šiauliams“ – tai tarsi ir sufleruoja, kad „Banga“ gali būti nenuspėjama ir nepastovi.

Prognozė – vis tik kova dėl išlikimo“, – apibendrino futbolo komentatorius.

K. Tretjakas, apžvelgdamas „Bangą“, teigė, jog D. Afonso treniruojami futbolininkai dažniau turėtų rungtyniauti taip pat atsargiai, kaip praėjusių metų lapkričio mėnesį, kai pasiekė gerus rezultatus.

„Stovint Davidui Afonso prie Gargždų klubo vairo, buvo dvi savotiškos „Bangos“. Viena bandė žaisti gražiai, daugiau atakuoti, tačiau tada nebuvo gerų rezultatų, o pradėjus žaisti pragmatiškiau ir nuo gynybos – lemiamoje čempionato atkarpoje pasirodyta puikiai. Kol kas su tokia sudėtimi labiau tikėtina antra opcija.

 „Banga“ atsisveikino ne su vienu ilgamečiu žaidėju, maža to, neaiški ir Karolio Urbaičio situacija. Visgi aš tame didelės problemos nematau, kadangi Gargždų komandai jau reikia ryškesnių jaunų futbolininkų, kuriais galėtų tapti Ignas Venckus ar Darius Zubauskas.

Atvykę naujokai, kaip komandai, kuri kovos dėl vietų apatinėje turnyro lentelės pusėje, atrodo visai neblogai. Tačiau lygiavertės pamainos puolime išvykusiam lyderiui Simonui Urbiui, abejoju, ar pavyks rasti.

Realu, kad „Banga“ savo sudėtį papildys dar vienu kitu legionieriumi, nes su dabartiniu sąstatu tokiame intensyviame čempionate grumtis bus labai sudėtinga. Greičiausiai gargždiškiai sezono eigoje prieš stipresnes komandas žais atsargiau, o didesnę koncentraciją skirs akistatoms su Telšių „Džiugu“, „Jonava“ ir FA „Šiauliai“ komanda, tokiu būdu kovodami dėl išlikimo lygoje“, – pasakojo K. Tretjakas.

Gargždų klubas naujojo sezono kovas pradės kovo 5 dieną. 1-ojo turo mače namuose „Banga“ nuo 15 val. priims Telšių „Džiugą“.

alyga.lt informacija; fkbanga.lt nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS