Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga. „Kauno Žalgiris“: ryškiausias čempiono konkurentas?

2023 metų „Optibet A lygos“ sezonas startuoja mažiau nei po savaitės, tad oficiali čempionato svetainė tęsia pažintį su būsimų pirmenybių dalyviais.

Dvi skirtingas sezono puses praėjusiais metais sužaidęs „Kauno Žalgiris“ finišavo galingai ir, palankiai susiklosčius aplinkybėms, užėmė aukščiausią poziciją klubo istorijoje – pasidabino sidabro medaliais. Kaip įprasta, komandos pradeda komplektuotis nuo vyr. trenerio pozicijos ir šiame komponente kauniečiai parodė stabilumą.

Laikinosios sostinės ekipai ketvirtus metus iš eilės vadovaus praėjusiame sezone daug patirties pasisėmęs Rokas Garastas. Tai – ilgiausiai šiuo metu be pertraukų „Optibet A lygos“ klube besidarbuojantis specialistas.

Stabilumą kauniečiai taip pat pademonstravo komplektuodami sudėtį – oficialiai atsisveikinta vos su keturiais žaidėjais, savo ruožtu, Oyinlola Kayode buvo išnuomotas Marijampolės „Sūduvai“. Į gimtuosius Mažeikius sugrįžo Benas Anisas, į gimtąją Austriją – Philippas Schellneggeris, o du ekipos simboliai – Linas Pilibaitis bei Egidijus Vaitkūnas – atitinkamai išvyko į Vilniaus rajono „TransINVEST“ ir FA „Šiauliai“ ekipas.

Prieš 2022 metų sezoną ir jo metu „Kauno Žalgiris“ išsiskyrė tuo, jog į savo gretas kvietėsi Nyderlanduose žaidusius ir tos šalies futbolo mokyklą krimtusius futbolininkus. Pastaruoju tarpsezoniu situacija buvo kitokia – sidabro medalininkų gretas pildė Prancūzijoje subrendę žaidėjai, kurie dažniausiai rungtyniavo antroje pagal pajėgumą tos valstybės lygoje.

Tai – Rosario Latouchentas, Maxime‘as Spano Rahou, Brahimas Konate ir Florianas Davidas. Be to, Kauno ekipą sustiprino talentingas lietuvis Artūras Dolžnikovas, ankstesnius du sezonus solidžiai „Sūduvoje“ žaidęs Xabi Auzmendi, o vartininko pozicijoje dar daugiau konkurencijos suteiks atvykęs Ignas Plūkas.

Ekipoje taip pat galima išskirti į rinktinę kviečiamus žaidėjus – Deividą Mikelionį, Edviną Girdvainį, Martyną Dapkų ir Gratą Sirgėdą, apie save priminti irgi ketina patyręs puolėjas Nerijus Valskis. Po patirtų traumų sieks atsitiesti Shermaras Martina bei Yuma Suwa, o rezultatyvumu antroje sezono pusėje išsiskyręs Antonas Fase savo įspūdingomis greičio savybėmis nusiteikęs ir toliau būti svarbiu faktoriumi. Tiesa, tai nėra galutinė kauniečių sudėtis – iki perėjimų lango pabaigos dar sulauksime naujienų.

„Kauno Žalgirio“ galimybes jau buvo galima įvertinti pirmame oficialiame mače, kai „Optibet LFF Supertaurėje“ R. Garasto kariauna nusileido Vilniaus „Žalgiriui“. Tada kauniečiai išsiskyrė gera kamuolio kontrole, tiesa, progų daug nesukūrė. Kita vertus, pasaugotas buvo praėjusio sezono puolimo lyderis A. Fase, kurį pamatysime artimiausiose Lietuvos čempionato kovose.

Net ir nebaigęs komplektuoti sudėties „Kauno Žalgiris“ jau dabar atrodo grėsmingai. Išvengus praėjusiais metais užklupusios traumų lavinos bei sėkmingai adaptuojantis solidiems naujokams, Laikinosios sostinės komanda su naujaisiais namais kol kas atrodo kaip rimčiausia pretendentė pasikėsinti nuversti „Žalgirį“ nuo sosto.

alyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS