Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga. „Panevėžys“: bus siekiama pratęsti pastarųjų sezonų tendenciją

2023 metų „Optibet A lygos“ sezonas startuoja kiek mažiau nei už dviejų savaičių, tad oficiali čempionato svetainė pradeda pažintį su būsimų pirmenybių dalyviais.

„Panevėžys“ trečius metus iš eilės pratęsė pozityvų algoritmą. 2020-aisiais Aukštaitijos sostinės atstovai liko penkti, po metų – ketvirti, o praėjusiame sezone džiaugėsi istorine bronza. Vis dėlto panevėžiečiams ji paliko dvejopą įspūdį.

Su tuometiniu strategu Valdu Urbonu „Panevėžys“ nuostabiai sužaidė pirmame rate, buvo įsitaisęs turnyro lentelės viršūnėje ir visus konkurentus, išskyrus Vilniaus „Žalgirį“, lenkė išties užtikrintai. Tiesa, kaip ir 2021-aisiais, panevėžiečiai po kovų UEFA Konferencijų lygos atrankoje krito į duobę ir vienu metu, sezonui artėjant į pabaigą, buvo atsidūrę už prizininkų borto.

Visgi vyr. treneris Gino Lettieri ir prieš pat lemiamas kovas atvykęs papildymas padėjo stabilizuoti situaciją, nors dramos paskutiniojo turo susitikime su „Jonava“ taip pat netrūko. Pasibaigus įtemptam sezonui, pirmiausia buvo pratęstas bendradarbiavimas su patyrusiu 56-erių metų specialistu.

Komandoje išliko nemaža dalis svarbių žaidėjų – Linas Klimavičius, Seydina Keita, Pijus Širvys, Wandersonas Melo, Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis, Jeffrey Sarpongas ir rezultatyviausias praėjusio sezono futbolininkas Ariagneris Smithas. Taip pat netrūko atsisveikinimų: du kertiniai žaidėjai – Rafaelis Broetto bei Elivelto – paliko komandą, sėkmingai pritapęs gynėjas Salvadoras Sanchezas persikėlė į Čilę, 7 įvarčius įmušęs Nasko Milevas – į Šiaurės Makedoniją, o Mitaras Čukovičius – į Bosniją ir Hercegoviną.

„Panevėžys“ kol kas pristatė devynis naujus veidus prieš artėjantį sezoną, tarp kurių išsiskiria į gimtąjį miestą po ilgos pertraukos sugrįžęs vartininkas Vytautas Černiauskas, sezoną Marijampolės „Sūduvoje“ užbaigęs Markas Beneta ir Ukrainos čempionate žaidęs Romanas Mirošnykas bei jo tautietis Artemas Ščedras. Be to, daug vilčių dedama į po traumų atsigaunančius naujokus – buvusį žalgirietį Marko Tomičių ir legendinio Kolumbijos futbolininko Freddy Rincono sūnų Sebastianą. Vienas atvykimas tampa savotiška tradicija: kaip ir N. Milevas, taip ir kitas puolėjas Noelis Mbo atvyko čempionatą baigęs Telšių „Džiuge“.

Aukštaitijos sostinės komanda praėjusius metus pradėjo su gana negilia sudėtimi, tačiau rezultatai pirmus tris mėnesius buvo puikūs. Šiemet situacija bus kiek kitokia – „Panevėžys“ dar ieško poros naujokų ir, jais pasipildęs, turės tokį rezervą, kokiu anksčiau pasigirti niekada negalėjo.

Ar pavyks pratęsti pastarųjų trijų sezonų tendenciją – pamatysime, nes tiesioginiai konkurentai taip pat nesnaudžia ir turi panašias galimybes, bet turint tokią gilią sudėtį nuopuolio tikėtis sunku. „Panevėžys“ ir šiemet kovos medalių.

alyga.lt informacija, P. Židonio nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS