Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: „Panevėžys“ – labiausiai pasikeitęs pirmenybių klubas

Iki 2022 metų „Optibet A lygos“ sezono įžangos lieka paskutinės dienos – čempionatas startuos jau šį penktadienį, kovo 4-ąją. Tokiu būdu finišo link artėja komandų dalyvių apžvalgos, tad devintasis sąraše – vis dar besikomplektuojantis „Panevėžys“.

Aukštaitijos sostinės komanda praėjusį sezoną baigė aukščiausioje per savo klubo istoriją – 4-oje – vietoje, nors netrumpą čempionato dalį žengė pirmame trejete. Šiemet „Panevėžys“ sieks pasidabinti medaliais ir link to žengs su naujuoju strategu Valdu Urbonu, kuris pakeitė Joao Martinsą bei Luisą Andrade, išvykusius į Madeiros „Maritimo“ komandą.

Tarpsezoniu ekipa nemenkai pasikeitė: į Kazachstaną išvyko Matheusas Bissi, Domantas Antanavičius ir Jorge Eliasas, į kitus Lietuvos klubus persikėlė Ignas Kružikas, Sebastianas Vasquezas, Eligijus Jankausas, Hugo Figueredo bei Justinas Januševskis, į gimtąsias šalis sugrįžo Antonis Kapnidis, Dimitrios Tsakmakis ir Victoras Golasas, o krašto gynėjas Rafaelis Floro žais Suomijos čempionate. Taip pat karjerą baigė Paulius Janušauskas.

Į „Panevėžį“ atvyko keli žaidėjai iš kitų „Optibet A lygos“ klubų – Ignas Driomovas, Linas Klimavičius, Rokas Stanulevičius bei Nasko Milevas, be to, komandą sustiprino Mitaras Čukovičius, Joshua Akpudje ir Ariagneris Smithas. Tiesa, tai nėra pabaiga, kadangi sudėties komplektacija vis dar vyksta.

„Panevėžio“ ekipą apžvelgė „Optibet A lygos“ komentatorių duetas – Naglis Miknevičius ir Karolis Tretjakas.

Buvusio Lietuvos rinktinės žaidėjo N. Miknevičiaus teigimu, „Panevėžys“ ir toliau dalyvaus lenktynėse dėl vietų, kurios garantuos galimybę žaisti tarptautiniuose turnyruose.

„Pernai metais komanda buvo tarp pretendentų ir į medalius, žaidė taurės finale, bet kažko pritrūko ir kažkoks kartėlis dėl nepilnai išnaudotų galimybių gal ir yra likęs. Tuo labiau, kad statavo panevėžiečiai gerai, laimėjo sezono pradžioje ir Supertaurę. Komandos potencialą įrodė ir pasirodymas Europoje.

Na, bet šį sezoną „Panevėžys“, galima sakyti verčia naują lapą. Pasikeitė treneris, komandą paliko eilė svarbių jai žaidėjų. Yra ir papildymo, bet kol kas jis mažesnis, nei praradimai. Aišku, komandoje pakankamai kvalifikuotų žaidėjų, vienas sėkmingiausių Lietuvos trenerių, auga perspektyvaus jaunimo, tad perspektyvoje šis derinys turėtų duoti neblogą derlių.

Visgi, manau ateinantis sezonas nebus lengvas, tam, kad komandos mechanizmas veiktų darniai, prireiks laiko. Kontrolinėse rungtynėse komanda atrodė įvairiai, nemažai eksperimentavo, leido pasireikšti ir jaunimui. Gal tuo būtų galima paaiškinti ir du pralaimėjimus gan dideliais skirtumais.

Kita vertus, įvarčius komanda praleido tik tuose dvejuose pralaimėtuose susitikimuose, kituose penkiuose išlaikė savo vartus „sausus“. Tai – geras ženklas, tuo labiau, kad gynybos linija bus bene labiausiai pasikeitusi palyginus su praeitu sezonu komandoje. Na, o priekyje daug kas priklausyti turėtų nuo Elivelto ir Nasko Milevo sąveikos. Beje, abu šie žaidėjai mėgsta plačią veiksmų amplitudę, kartais atsitraukia gan giliai – įdomu bus pastebėti , kaip pasidalins funkcijas būdami kartu aikštėje.

„Panevėžys“ turėtų būti rimtas pretendentas į „Top 4“ , o kaip jiems seksis – pamatysime“, – teigė „Optibet A lygos“ komentatorius.

Savo ruožtu K. Tretjakas taip pat atkreipė dėmesį į kol kas kuklų artimiausią rezervą ir labai sudėtingą tvarkaraštį sezono pradžioje.

„Panevėžys“ šį tarpsezonį pasikeitė bene ryškiausiai tarp visų čempionato komandų, kalbant apie futbolininkus, strategą ir žaidimo filosofiją. Nors su klubu atsisveikino daugiau nei dešimtis žaidėjų, tačiau, reikia pripažinti, kad didžioji dalis jų nėra laikytina dideliais praradimais. Reikšmingos pergalės yra Elivelto, Jeffrey Sarpongo, Chrysovalančio Kozoronio, Tautvydo Eliošiaus ir Ernesto Veliulio išlaikymas.

Per pastaruosius tris mėnesius pasikeitė beveik visa gynybos linija, bet į išvykusių žaidėjų vietas atvyko ne ką prastesnės pamainos. Iš to, kaip atsargiai ir lėtai „Panevėžys“ pildosi naujokais, realu, kad ir atvyksiantis papildymas bus solidus, beliks tik kuo greičiau perprasti Valdo Urbono žaidimo filosofiją.

Panevėžiečiams nepasisekė su tvarkaraščiu – per pirmus šešis turus teks su penkiomis likusiomis stipriausiomis sezono komandomis. Jeigu per pirmuosius mačus „Panevėžį“ pradės kamuoti pagrindinių žaidėjų traumos, lygiavertės pamainos ant atsarginių žaidėjų suolo dar nebus. Tai gali tapti didele problema.

Vis tik V. Urbonas yra tas treneris, kuris moka pasiekti rezultatą. Galbūt tai nebus toks efektingas ir atakuojantis žaidimas kaip praėjusiame sezone, ypač tada, kai sudėtis nėra iki galo sukomplektuota, tačiau darbai Panevėžio „Ekrane“, tuometiniuose „Trakuose“ bei Vilniaus „Žalgiryje“ kalba patys už save.

Jei „Panevėžys“ pirmame rate žaisdamas su tiesioginiais konkurentais stipriai neužbuksuos ir būsimi naujokai sėkmingai įsilies į komandą, su patyrusiu bei rezultatą pasiekiančiu treneriu ir gerų žaidėjų branduolių regiu šią ekipą ne žemesnėje pozicijoje negu praėjusiais metais“, – apibendrino K. Tretjakas.

„Panevėžys“ artėjantį sezoną pradės kovo 6 dieną, sekmadienį. 1-ojo turo dvikovos svečiuose su Vilniaus „Riteriais“ tiesioginė transliacija TV6 kanalu prasidės 17.30 val.

alyga.lt informacija; FK „Panevėžys“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS