Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: „Riteriai“ – vis dar sunkiai prognozuojama ekipa

Iki naujojo sezono pirmųjų rungtynių lieka vis mažiau laiko ir „Optibet A lygos“ oficiali svetainė keliauja link pabaigos pristatydama 2022 metų čempionato dalyvius. Sutelkime dėmesį į ambicijų šiemet taip pat neslepiančius Vilniaus „Riterius“.

Sostinės klubas praėjusiais metais tapo savotišku „lygiųjų karaliumi“, per 36 mačus net 16 kartų sužaisdamas lygiosiomis. Dėl to jau rudens pradžioje „Riteriai“ neturėjo daug galimybių sugrįžti į pirmąjį penketą bei pirmenybes baigė 6-oje vietoje.

Daug pokyčių Vilniaus ekipos gretose neįvyko: į Šiaulius persikėlė vartininkas Lukas Paukštė, į Marijampolę – Marko Pavlovskis, su komanda taip pat išsiskyrė Rokas Masenzovas, Valentinas Jeriomenka bei Maksymas Marusičius. 

„Riterius“ papildė buvęs Kėdainių „Nevėžio“ vartininkas Serhijus Melašenka ir nemažai pagyrų jau sulaukęs brazilas Lucasas Diasas. Tai toli gražu nėra komplektacijos pabaiga – dar keli žaidėjai dalyvauja peržiūrose. Vis tik ryškiausias pokytis įvyko stratego rolėje – vietoje Miguelio Moreiros atvyko specialistas iš Švedijos Glennas Stahlis.

Vilniaus ekipos tarpsezonį ir galimybes artėjančiam sezonui apžvelgė „Optibet A lygos“ komentatorių duetas – Karolis Tretjakas ir Naglis Miknevičius.

N. Miknevičiui lėtokai naujokais besipildantys „Riteriai“ atrodo pakankamai mįslingi.

„Neslėpsiu – ši komanda praeitą sezoną tapo didžiausiu nusivylimu – iš jos tikėjausi kur kas daugiau. Gal todėl ir atsargiai žiūriu į šiemetines jų perspektyvas. Tuo labiau, kad ypatingo sudėties pastiprinimo kol kas nesimato. „Riteriai“ prarado gan kūrybingą aikštės vidurio žaidėją Marko Pavlovskį, keli naujokai lyg ir turi potencialo, bet ar pavyks jį atskleisti – neaišku.

Belieka tikėtis, kad didesnį žingsnį žaidimo kokybės prasme žengs jauni lietuvaičiai, ateina laikas, kai iš perspektyvių kategorijos reikia tapti komandos lyderiais. Kontrolinės rungtynės parodė, kad tą jie gali padaryti, bet tos pačios rungtynės irgi parodė, kad ne visada.

Stabilumo trūkumas, žaidimo bangavimas buvo būdingas vilniečiams pasiruošimo metu. Kontrolinių rungtynių ciklą pradėję dviejomis skambiomis pergalėmis stambiais rezultatais, vėliau jie pritilo, per likusias 5 rungtynes laimėdami tik kartą.

Komandai, matyt, dar reikalingas pastiprinimas, komplektacija dar vyksta, pažiūrėsime, ar pavyks sustiprinti silpnesnes komandos vietas, kurių dar netrūksta. Praeitais metais komanda pasižymėjo trenerių kaita, palinkėsiu šį sezoną to išvengti, nes tokie dalykai stabilumo irgi neprideda.

Norėčiau, kad „Riteriai“ vėl grįžtų į kovą dėl medalių, bet kol kas man per drąsu būtų juos priskirti prie didžiausių pretendentų į juos“, – apibendrino „Optibet A lygos“ komentatorius.

K. Tretjakas taip pat pabrėžė, kad komandos komplektacijoje taškai dar nėra sudėti, todėl ir bendras vaizdas gana neaiškus.

„Jei ankstesniais sezonais „Riterius“ buvo galima nesunkiai priskirti prie komandų, kurios tikrai kovos dėl medalių, tai dabar dėl to reikia gerai pasukti galvą. Strategas Glennas Stahlis ekipoje jau beveik mėnesį, tačiau kol kas, atmetus vartininką, oficialiai atvyko tik vienas naujokas. Ar Lucasas Diasas bus to paties kalibro atsvara Marko Pavlovskiui, parodys laikas.

Teko savo akimis matyti, kaip Gytis Paulauskas dominavo poroje kontrolinių rungtynių, tačiau tai vis dar yra puolėjas, kurio dabartinis žaidimo lygis neužtikrins sugrįžimo ant pjedestalo. „Riteriams“ būtinas vienas arba net du aiškiai išreikšti puolėjai, kaip ir dar vieno arba dviejų kokybiškų žaidėjų aikštės viduryje, kurie taip pat žaistų starto sudėtyje ir būtų esminiais vedliais.

G. Stahlis gali būti ramus dėl to, kad turi labai gerą vartininką, o komandoje ir toliau rungtyniaus beveik visas gynybinis branduolys, kuris praėjusio sezono antroje pusėje buvo vienas geriausių visoje lygoje.

Vis tik įvertinus tai, kaip susikomplektavę kiti „Riterių“ konkurentai, „ant popieriaus“ komanda atrodo kaip tik tai pozicijai, kur ir užbaigė 2021-ųjų sezoną. Realu, kad atvyks dar naujų veidų, bet jų reikia gerokai daugiau negu praėjusiais metais, nes su tokia lietuviška ekipa pakilti aukščiau 6-osios vietos nebus daug galimybių.

Jei situacija itin nepasikeis, „Riteriai“ bus ta komanda, kurios kluptelėjimai prieš silpnesnius varžovus, kaip ir kartais atimti taškai iš lyderių, neturėtų pernelyg stebinti“, – teigė K. Tretjakas.

2022 metų sezoną sostinės klubas pradės šį sekmadienį, kovo 6 dieną. 1-ojo turo rungtynių transliacija su „Panevėžiu“ TV6 kanalu prasidės 17.30 val.

alyga.lt informacija; E. Žaldario nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS