Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga. Vilniaus „Riteriai“: dar vienas bandymas sugrįžti į europines vietas

2023 metų „Optibet A lygos“ sezonas startuoja mažiau nei po savaitės, tad oficiali čempionato svetainė tęsia pažintį su būsimų pirmenybių dalyviais.

Išvadas po blankių sezonų 2020 ir 2021 metais atlikę Vilniaus „Riteriai“ 2022-aisiais kovojo dėl medalių ir vietos tarptautiniame fronte, tačiau iki tikslo pasiekimo pritrūko geresnio rezultato paskutiniajame ture. Iššvaistytas dviejų įvarčių pranašumas dvikovoje su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa lėmė, jog sostinės klubas čempionatą baigė penktas bei norą žaisti bent jau UEFA Konferencijų lygoje turės atidėti dar metams.

Apmaudus finišas pareikalavo pokyčių komandos sudėtyje – ji išties nemenkai pasikeitė. Išvyko beveik visa besiginanti grandis: vartininkai – Serhijus Melašenka ir Geraldas Širvinskas bei gynėjai – Aleksandras Levšinas, Deividas Malžinskas, Akseli Kalermo ir Nemanja Lakičius-Pešičus, o kitam vidurio gynėjui Marko Nikoličiui oficialiai dar nepadėkota. Kitus klubus susirado ir dar du serbiško legiono atstovai – Nikola Eskičius bei Dejanas Miličevičius.

Legionieriaus karjerą sėkmingai jau pradėjo puolėjas Gytis Paulauskas, savo ruožtu, vartų sargą Luką Paukštę galiausiai išsipirko FA „Šiauliai“.

„Riteriai“ pirmą kartą nuo 2017 metų pradės pirmenybes su strategu, kuris užbaigė sezoną – ispanas Pablo Villaras ir toliau stovės prie komandos vairo. Be to, buvo pratęstos sutartys su trimis savotiškais klubo simboliais. Veteranas Valdemaras Borovskis bucų ant vinies kabinti dar neketina, Rokas Filipavičius sieks parodyti, kad praėjęs persilaužimo sezonas nebuvo atsitiktinumas, Mindaugas Grigaravičius – grįžo po peržiūrų Kazachstano ekipose. Kontrolinėse rungtynėse starto sudėtyje rungtyniauja beveik visą praėjusį sezoną nežaidęs Olaide Badmusas.

„Optibet A lygai“ įsibėgėjus, Vilniaus ekipa sulauks dar vieno laukiamo ir reikalingo sugrįžimo. Vienas geriausių pirmenybių saugų Felipe Brisola, kuris dėl traumos nežaidė nuo praėjusių metų birželio vidurio, ruošiasi vėl padėti komandai. Nepamiršo „Riteriai“ ir futbolininkų iš Serbijos – šiame tarpsezonyje pasikvietė Nikola Popovičių, Milošą Spasičių bei vidurio gynėją Stefaną Filipovičių, į kurį dedama nemažai vilčių. Solidžiu dosjė išsiskiria karjerą Europoje pradėsiantis venesuelietis Francisco La Mantia, kaip įprasta, sostinės klubas suteiks šansų keliems atvykusiems jauniems žaidėjams iš Lietuvos bei užsienio.

Realu, kad tai dar nebus komplektacijos pabaiga, nes „Riteriams“ dar trūksta atakuojančių žaidėjų, tarp jų ir aiškiai išreikšto puolėjo. Tiesa, sostinės ekipos vadovybė paieškoms gali turėti išties neblogas galimybes – dėka Teremo Moffi išvykimo į „Nice“ klubą, vilniečiai finansiniu atžvilgiu kompensavo vienerius metus be UEFA Konferencijos lygos.

Praėjusiame sezone „Riterius“ kaip reikiant kankino traumos, nesėkmingai žaidžiamos rungtynių pabaigos ir kartais netikėti svarbių žaidėjų atsisveikinimai su komanda. Jei to pavyks išvengti, P. Villaro kariauna gali pagaliau išsikovoti vietą tarptautiniame fronte.

alyga.lt informacija, E. Žaldario nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS