Neįgaliesiems

Optibet A lygos komandų apžvalga: „Žalgiris“ – ryškūs favoritai kovoje dėl titulo

Iki įžanginių 2022 metų čempionato rungtynių liko tik kiek daugiau nei savaitė ir „Optibet A lyga“ toliau tęsia komandų apžvalgų ciklą. Atkreipkime dėmesį į Vilniaus „Žalgirį“, kuris jau beveik finišavo su komplektacijos darbais bei jau artėjantį šeštadienį grumsis dėl pirmojo trofėjaus.

Praėjusiais metais vietiniame fronte tik „Optibet LFF Supertaurės“ neiškovojęs sostinės klubas sieks 2022-aisiais susižerti visus tris trofėjus Lietuvoje bei pagaliau prasibrauti į Europos turnyrų grupių etapą. Galimybės šiam istoriniam pasiekimui – išties geros.

Kaip ir buvo galima tikėtis, „Žalgiriui“ nepavyko išlaikyti puikų sezoną sužaidusio ir į Kazachstaną patraukusio lyderio Hugo Videmonto, į Rygą išvyko Karolis Uzėla, Tomislavas Kišas, Djibrilis Diaw bei Milenas Gamakovas žais atitinkamai Vengrijos, Ukrainos bei Kazachstano pirmenybėse, atsisveikinta taip pat su Marko Karamarko ir Jakubu Sylvestru.

Į komandą atvyko nemenkas desantas naujokų: Petaras Mamičius, Nicolasas Gorobsovas, Marko Miličkovičius, Mathias Oyewusi, Oliveris Buffas ir Fabienas Ourega – tai dar nėra pabaiga. Taip pat po ilgos pertraukos į „Žalgirį“ grįžo Lietuvos rinktinės saugas Donatas Kazlauskas.

„Žalgirio“ situaciją apžvelgė du „Optibet A lygos“ komentatoriai – Karolis Tretjakas bei Naglis Miknevičius.

Anot pastarojo, Vilniaus ekipa jau dabar yra subūrusi tokią gilią sudėtį, kuri turėtų užtikrinti dar vieną čempionų titulą.

„Po čempioniško akordo praeitame sezone turbūt buvo aišku, kad visų „Žalgirio“ orkestro narių nebeišvysime. Taip ir įvyko – su komanda atsisveikino geriausias praeito sezono A lygos žaidėjas Hugo Videmontas, pakėlė sparnus Karolis Uzėla, nebematysime dar kelių pernykštės sudėties žaidėjų. Tačiau pagrindo nerimauti „Žalgirio“ sirgaliai vargu ar turi – komandą papildė nemenkas būrys žaidėjų, kurių kvalifikacija abejoti netenka. Pridėjus nemažą jaunimo būrį, „Žalgiris“, kaip ir priklauso čempionams, turi prabangų (aišku, Lietuvos mastu) pasirinkimą. Net užklupusių ligų ir traumų fone vilniečiai gali bandyti įvairius žaidybinius modelius bei tikrinti žaidėjus.

Asmeniškai man įdomiausia bus stebėti vilniečių aikštės vidurio „generolų“ – saugų – žaidimą. Savotiškas patirties ir energijos lydinys turėtų tapti nemenka problema varžovams, bent jau vidiniame čempionate. Nemažai laukčiau iš juodkalniečio Marko Miličkovičiaus, bet ir be jo „iššauti“ šioje ekipoje gali bet kas. Kad ir rezultatyvumu (4 įvarčiai) kontrolinėse rungtynėse pasižymintis Mathias Oyewusi, ar dar kartą karjerą bandantis „perkrauti“ Donatas Kazlauskas – kodėl gi ne?

Kontrolinių rungtynių ciklą vilniečiai pradėjo nelengvai – su šiauriniais kaimynais (RFS) sužaista lygiosiomis, o vakariniams („Wigry“) – nusileista. Teisybės dėlei, „Žalgiris“ tuo metu negalėjo būti optimalios sudėties – ligos bei traumos savas korekcijas įnešė. Na, bet vasario mėnesį, atrodo, viskas stojo į savas vėžes – 5 pergalės, tik 2 praleisti įvarčiai (o tai – esminis momentas, kalbant apie Vladimiro Čeburino treniruojamas komandas) leidžia tikėtis, jog ekipa jau įgaudinėja reikiamą formą ir kondicijas. Gal kiek neramina ilgokas traumuotų žaidėjų sąrašas, bet jau minėjau, kad pakeisti juos yra kuo.

Artėjantį savaitgalį vilniečiai kovos dėl pirmo sezono trofėjaus – LFF Supertaurės ir laikomi gana tvirtais šių rungtynių favoritais. Kaip – ir netrukus prasidėsiančio čempionato, tad labai nieko nenustebinsiu, jei spėsiu, jog čempionų titulas bus apgintas“, – apibendrino N. Miknevičius.

K. Tretjakas taip pat originalumu neišsiskyrė. Jo teigimu, „Žalgiris“ – ryškiausias favoritas nugalėti šiame sezone.

„Žalgiriečių laukia labai intensyvus sezonas, kuriam pamatai buvo pradėti kloti vos tik paaiškėjus, jog prie vairo lieka Vladimiras Čeburinas. Jeigu „Žalgiris“ įveiks pirmą Čempionų lygos etapą, prisidės dar mažiausiai šešerios rungtynės atrankų varžybose ir koncentruotis vien tik į jas savaitės bėgyje nebus daug galimybių, kadangi dėl artėjančio Pasaulio čempionato ir Baltijos taurės 36-asis Lietuvos pirmenybių turas turi baigtis lapkričio 11-ąją.

Vedu link to, kad kol kas nebuvo nė vienos naujienos apie jaunesnių žaidėjų paskolinimą kitoms komandoms. Sudėtyje dar prašosi vienas vidurio gynėjas į Djibrilio Diaw vietą ir aiškiai išreikštas puolėjas, kuris, būtų keista, jog nepastumtų 34-erių Josipo Tadičiaus į atsarginio žaidėjo poziciją. Atvykus dviem potencialiems naujokams ir atmetus Matą Vareiką, Gustą Jarusevičių, Motiejų Burbą, Kiprą Kažukolovą, Vilių Piliukaitį ir Adamsą Olubį, gautųsi dvi dešimtys žaidėjų.

Taigi, jeigu neišgirsime naujienų apie jaunesnių žaidėjų paskolinimus, nenustebčiau tokiu scenarijumi, jog pagrindinis vienuoliktukas ir artimiausias rezervas grumsis Europos turnyruose, o mažiau žaidžiantys žaidėjai koncentruotųsi į Lietuvos čempionatą vykdant rotaciją.

Sunku tikėtis, kad tokiam žaidėjui kaip Hugo Videmontas atsirastų lygiavertis pakeitimas, bet kitiems išvykusiems futbolininkams rastos lygiavertės ar netgi geresnės pamainos, ypač imponuoja Nicolaso Gorobsovo bei Marko Miličkovičiaus pasikvietimai. Komplektaciją vertinu pozityviai, treniruočių procese bus labai daug sveikos konkurencijos.

Norisi įžvelgti intrigų kovoje dėl titulo, bet nėra paprasta tą padaryti. „Žalgiris“ praėjusiais metais puikiai atsitiesė po skaudžių pralaimėjimų tarptautiniame fronte, o šio sezono sudėtis bus dar gilesnė. Jeigu tarp pagrindinių konkurentų niekas ryškiai nedominuos tarpusavio mačuose, žalgiriečiai turėtų užtikrintai nužygiuoti link dar vieno titulo“, – apibendrino K. Tretjakas.

Būtent „Žalgirio“ ir „Jonavos“ akistata įprasmins 2022 metų sezono startą. 1-ajame ture šios dvi komandos susigrums kovo 4 dieną 19.30 val.

alyga.lt informacija, E. Žaldario nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS