Neįgaliesiems

Optibet A lygos turo apžvalga: debiutinis „hetrikas“ ir solidi čempionų pusiaukėlė

Praėjusią savaitę buvo sužaistos „Optibet A lygos“ 18-ojo turo rungtynės – finišavo antrasis ratas.

Atkarpa. Vilniaus „Žalgiris“ į kovas tarptautiniame fronte žengia pakilios nuotaikos. Sostinės klubas, priešingai nei pastaraisiais sezonais pirmenybių pusiaukėlėje, atitrūko nuo varžovų – prie to prisidėjo ir pergalė prieš Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą rezultatu 2:1.

„Žalgirio“ gretose puikią formą demonstruoja rezultatyviausias čempionato žaidėjas Renanas Oliveira, kuris per penkerias pastarąsias rungtynes yra įmušęs 6 įvarčius. Pozityvu tapo ir 19-mečio Gusto Jarusevičiaus taiklus smūgis.

Liepa. Šį mėnesį mėlynai balti „Optibet A lygoje“ žais dar ketverias rungtynes – po du mačus reikės sužaisti su Gargždų „Banga“ ir „Jonava“. Šiuo metu „Hegelmann“ ekipa nuo „Žalgirio“ atsilieka 8 taškais, tad sėkmingai pasirodžius galima sugrįžti į turnyro lentelės viršūnę.

Debiutai. Marijampolės „Sūduvos“ gretose pastarajame mače trys žaidėjai pirmą sykį apsivilko komandos marškinėlius, tai – Tiago Almeida, Diogo Coelho bei 16-metis Simas Venckevičius. Pastarieji solidžiai pasirodė pergale 4:0 pasibaigusiame susitikime su „Jonava“.

T. Almeida pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o D. Coelho taip pat rezultatyviai asistavo komandos draugui.

Pusiaukėlė. „Jonava“ įpusėjo itin slogų sezoną: per 18 mačų pelnyti viso labo 3 įvarčiai, o praleisti 59. Tiesa, iki antirekordo, kurį per 36 dvikovas užfiksavo Visagino „Interas“, dar toli.

Visagino klubas kamuolį iš savo vartų kamuolį traukė 154 kartus bei pirmenybes baigė su -138 įvarčių santykiu.

Nutraukė. 2020 ir 2021 metais „Panevėžiui“ keturiais bandymais svečiuose nepavyko įveikti Gargždų „Bangos“ – tas buvo įgyvendinta penktuoju bandymu 2022-aisiais. Penktas kartas įprasmintas sudėtinga pergale rezultatu 2:1.

Taikliu smūgiu ir vėl atsižymėjo puolėjas Ariagneris Smithas, kuris su 7 įvarčiais yra įsitaisęs rezultatyviausių žaidėjų trejete.

Pozityvas. „Banga“ sulaukė papildymo – į komandą po laikotarpio Vokietijoje sugrįžo 18-metis Vaidas Magdušauskas, kuris jau debiutnėje dvikovoje pelnė puikų įvartį. Deja, vėliau saugas negalėjo tęsti akistatos ir pasirodymą baigė sužaisdamas 37 minutes.

Baudiniai. Vilniaus „Riteriams“ trūko labai nedaug, kad identišku rezultatu kaip ir pirmame rate nugalėtų „Kauno Žalgirį“. Rezultatą išlyginęs Linas Pilibaitis leido kauniečiams išsivežti tašką – 1:1.

Į „Kauno Žalgirio“ vartus buvo skirti du baudiniai – abu juos uždirbo saugas Deimantas Rimpa. Tiesa, Gytis Paulauskas savo progos neišnaudojo, o Lucasas Diasas smūgiavo sėkmingai – brazilui tai buvo pirmasis įvartis „Optibet A lygoje“.

Septyniolika. „Kauno Žalgiris“ antrame rate pademonstravo neblogą taškų rinkimo tempą. Kauniečiai po pirmų devynių mačų turėjo vos 9 taškus, tačiau per antrą ketvirtadalį beveik padvigubino šį rezultatą – surinko 17 taškų.

Nuo 3-ioje vietoje žengiančios „Hegelmann“ ekipos atsiliekama 7 taškais.

Benefisas. Geresnio debiuto FA „Šiauliai“ ekipos puolėjas Oleksijus Ščebetunas įsivaizduoti net negalėjo – trys ukraniečio įvarčiai debiutinėse rungtynėse leido 3:2 įveikti Telšių „Džiugą“. Šiaulių ir Telšių komandas turnyro lentelėje skiria jau 11 taškų praraja.

Tai nebuvo įspūdingiausias debiutas „Optibet A lygoje“: 2015 metų vasario 28 dieną pirmose savo rungtynėse Lietuvoje Klaipėdos „Atlanto“ puolėjas Andrejus Paniukovas tuometiniams „Trakams“ atseikėjo net keturis įvarčius.

Sugrįžimas. „Džiugas“ pagaliau sulaukė labai svarbaus žaidėjo. Beveik tris mėnesius nerungtyniavęs puolėjas Aivaras Emsis sugrįžo į rikiuotę ir sieks padėti savo komandai pavyti 8-oje žengiančią ir 3 taškais daugiau turinčią „Bangą“.

alyga.lt informacija, E. Žaldario nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS