Optibet A lygos turo apžvalga: didžiausia sezono pergalė ir nesuklupęs trejetas

„Optibet A lygos“ 11-ame ture pergales iškovojo trys pirmaujančios komandos.

Išsiliejo. Prieš tai Alytaus komandai apmaudžiai pralaimėjęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas visą sukauptą pyktį išliejo ant Marijampolės „Sūduvos“.

Kauniečiai iškovojo didžiausią šių metų pergalę rezultatu 6:0. Pirmajame kėlinyje per 10 minučių atkarpą 3 įvarčius pelnė Filipas Dangubičius – po šių įvarčių kroatas su 9 taikliais smūgiais atitrūko rezultatyviausiųjų sąraše.

Prakiuro. Prastą atkarpą ir toliau demonstruojanti „Sūduva“ praleido net 6 įvarčius bei patyrė didžiausią šių metų pralaimėjimą „Optibet A lygoje“.

Atsitiesti po šio skaudaus antausio sūduviečiams bus nelengva – artimiausiuose turuose laukia varžovai iš pirmojo trejeto. Negana to, rungtynėse su „Hegelmann“ dvikovos po pirmo kėlinio tęsti negalėjo su varžovu susidūręs vartų sargas Giedrius Zenkevičius.

Panaikino. Nors „Panevėžio“ futbolininkai mače su Vilniaus „Riteriais“ įvartį praleido pirmieji, antro kėlinio pradžioje per kelias minutes perlaužė rungtynes bei likvidavo deficitą – 3:1.

„Panevėžys“ apsukų ir toliau nemažina: statistika atrodo išties galingai – iš 11 sužaistų dvikovų panevėžiečiai laimėjo net 9 kartus, nė sykio nepralaimėjo, o įmuštų ir praleistų įvarčių santykis yra 27:5.

Įspėjimai. Mače su panevėžiečiais „Riteriai“ prieš save išvydo net 6 geltonas korteles.

Šiame susitikime sostinės ekipai nutiko dar vienas blogas ir geras dalykas: gerasis – įvarčiu ir vėl pasižymėjo jaunasis puolėjas iš Nigerijos Ebuka Onah, blogasis – rungtynių tęsti negalėjo ir jau pirmame kėlinyje pakeistas buvo susižeidęs Felipe Brisola.

Išsprūdo. Alytaus DFK „Dainava“ paleido galimybę savų žiūrovų akivaizdoje pelnyti antrąją pergalę iš eilės – 2:2.

Alytiškiai įvartį praleido paskutinės Telšių „Džiugo“ atakos metu, todėl sąskaita buvo papildyta tik vienu tašku. Dzūkai šiais metais pelnė 6 įvarčius, o net 3 iš jų krito nuo 11 metrų atžymos – 2  prieš  tai realizavo Stanislavas Sorokinas, dvikovoje su žemaičiais baudinį įmušė Artemas Radčenka.

Tikėjimas. „Džiugas“ nepasidavė bei dainaviečius atakavo iki pat paskutinės minutės ir tai davė vaisių – lygiąsias žemaičiams išplėšė galva pasižymėjęs kapitonas Tomas Rapalavičius.

Telšių komanda nutraukė dvi nemalonias atkarpas – po ilgos pertraukos įmušė įvartį bei į savo sąskaitą įsirašė tašką, kurių turi penkis.

Nutraukė. Praėjusiais metais įvarčius štampavęs FA „Šiauliai“ atstovas Oleksijus Ščebetunas po ilgesnės pertraukos papildė įvarčių kraitį – šiauliečiai 1:0 patiesė „Kauno Žalgirį“.

Greta lyderio įsitaisę šiauliečiai ir toliau puikiai rungtyniauja namų tvirtovėje, o laimėjimas prieš žaliai baltus buvo pasiektas pirmąjį kartą klubo istorijoje.

Pokyčiai. Po pralaimėjimo Saulės miesto komandai „Kauno Žalgiris“ nusprendė imtis pokyčių bei atleido komandos vyriausiąjį trenerį.

Su Roku Garastu atsisveikinę kauniečiai stratego postą patikėjo legendiniam Lietuvos futbolininkui Mariui Stankevičiui. Anksčiau pastarasis treniravo Italijos „AC Crema“ klubą, yra dirbęs Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerių štabe bei vadovavęs Lietuvos U-17 ir U-21 rinktinėms.

Atodūsis. Gargždų „Bangos“ futbolininkai baigė rungtynių maratoną prieš lygos grandus.

Gargždiškiai pastaruosius 3 mačus žaidė su pirmuoju „Optibet A lygos“ trejetu, o kitoje dvikovoje susitiks su parankesniu priešininku – laukia mūšis su varžovais iš Alytaus. Tiesa, „Bangos“ futbolininkai pralaimėjo visiems trims lygos lyderiams bei nepelnė nė vieno įvarčio.

Stabilumas. Vilniaus „Žalgiris“ jau trečią mačą paeiliui laimėjo identišku rezultatu.

2:0 – tokie skaičiai švieslentėje degė pastaruosiuose trijuose žalgiriečių mačuose. Gerą formą demonstruojantys vilniečiai pergalę šventė jau 4 kartus iš eilės ir kamuolio iš vartų tinklo netraukė 5 pastaruosius turus.