Optibet A lygos turo apžvalga: lyderių trejetas dar labiau nutolo

Po „Optibet A lygos“ 13-ojo turo dvikovų pirmasis trejetas jau dviženkliu taškų skirtumu lenkia artimiausius konkurentus.

Prapliupo. Rungtynėse tarp Kauno rajono „Hegelmann“ ir FA „Šiauliai“ ekipų pirmojo kėlinio pabaigoje per kelias minutes krito 3 įvarčiai.

Po žaibiškos minučių atkarpos švieslentėje degė dvejetai, tačiau dvikovos baigtį nulėmė antrojo kėlinio pradžioje įmuštas Eligijaus Jankausko įvartis – rezultatu 3:2 pergalę šventė šiauliečiai.

Dubliai. Pirmose 13-ojo turo rungtynėse rezultatyviu žaidimu išsiskyrė abiejų komandų žaidėjai.

„Hegelmann“ komandoje dublį dar pirmo kėlinio pabaigoje pelnė Thompsonas Gavi, savo ruožtu, E. Jankauskas atsakė tuo pačiu ir rezultatyviausių futbolininkų grafoje pavijo Ariagnerį Smithą – duetas šiame sezone pasižymėjo 7 tiksliais smūgiais.

Atsivėrė. Alytaus DFK „Dainava“ atvėrė įvarčių skrynią, o visą šovinių apkabą ištuštino į Vilniaus „Riterių“ vartus – 5:0.

Alytiškiai sostinės ekipai atseikėjo 5 įvarčius be atsako, prie Th. Gavi bei E. Jankausko kompanijos prisijungė ir įspūdingą įvartį įmušęs Aaronas Olugbogi. Gerą formą demonstruoja ir Ernestas Stočkūnas, kuris „Optibet A lygoje“ varžovų vartininką nuginklavo antrą sykį iš eilės.

Subyrėjo. Be kelių svarbių žaidėjų išvykoje rungtyniavę „Riteriai“ galutinai kapituliavo antroje mačo pusėje.

Vilniečiai po pertraukos kamuolį iš vartų tinklo traukė net 4 kartus bei įsirašė trečią pralaimėjimą iš eilės. Po sunkios sezono pradžios „Riteriai“ jau demonstravo gana neblogą formą, tačiau klubas vėl puolė į duobę bei „Optibet A lygoje“ užima vos 8-ąją turnyro lentelės poziciją.

Nelaimi. Įskaitant ir LFF taurės dvikovą, panevėžiečiai pergalės neiškovojo antrą kartą iš eilės – 0:0.

Po pralaimėjimo Klaipėdos „Neptūnui“ bei iškritimo iš LFF taurės „Panevėžio“ futbolininkai suklupo ir prieš Marijampolės „Sūduvą“. Negana to, lyderiams dar pirmame kėlinyje teko pakeisti traumą patyrusį Pijų Širvį bei per pertrauką kitą gynėją – Romaną Mirošnyką.

Atsilaikė. Marijampoliečiai blankų ruožą nutraukė išvykoje, kur taškus atėmė iš lyderio vaidmenyje esančio „Panevėžio“.

Po penkerių paeiliui pralaimėtų rungtynių marijampoliečiai tašką iškovojo Panevėžyje. Tiesa, atakoje ledų pralaužti sūduviečiams vis dar nepavyko – įvartis varžovų vartų tinkle neatsidūrė jau 6 dvikovas iš eilės.

Neperrašė.  Telšių „Džiugas“ istorijos archyvų nepakoregavo bei vėl pralaimėjo Žemaitijos derbį.

Telšiškiai „Optibet A lygos“ batalijose vis dar nė sykio nėra laimėję prieš varžovus iš Gargždų – serija prasitęsė iki dešimties. Pastaruoju metu taškus rinkę „Džiugo“ futbolininkai savų sirgalių akivaizdoje pralaimėjo rezultatu 1:2, nors buvo arti išlyginamojo įvarčio.

Pergalės. Gargždų „Bangos“ atstovai pergalę iškovojo antrą kartą paeiliui – po sėkmingų rungtynių prieš alytiškius tokiu pačiu rezultatu nugalėtas „Džiugas“. Susitikimas baigėsi rezultatu 2:1.

Kaip ir praeitoje dvikovoje, taip ir dabar mačo pabaigoje meistriškumą demonstravo vartų sargas Mantas Bertašius, kuris paskutinėmis minutėmis apgynė savo ekipą nuo išlyginamojo įvarčio.

Pirmasis. Vilniaus „Žalgirio“ vartų sargas Edvinas Gertmonas nutraukė „sausų“ rungtynių seriją bei įvartį šiame sezone praleido pirmąsyk – Edvinas Girdvainis realizavo baudinį.

„Žalgirių“ dvikovoje savo pranašumą įrodę vilniečiai įsirašė dar vieną svarbią pergalę, kuri buvo jau šeštoji paeiliui. Tiesa, sostinės ekipa nutraukė identiškų rezultatų atkarpą, kadangi prieš tai sostinės ekipa keturis sykius iš eilės laimėjo švieslentėje degant skaičiams 2:0.

Atitolo. „Kauno Žalgiris“ po pralaimėjimo Vilniaus komandai net per 11 taškų nutolo nuo pirmojo „Optibet A lygos“ trejeto.

Kauniečiai nusileido trečią kartą iš eilės bei ketvirtą sykį per pastaruosius penkis mačus. Antrąjį ratą Mariaus Stankevičiaus kariauna užbaigs dvikovomis su žemiau turnyro lentelėje žengiančiomis ekipomis.