Optibet A lygos turo apžvalga: pirmenybėse pasikeitė lyderis

Po „Optibet A lygos“ 15-ojo turo dvikovų į turnyro lentelės viršūnę pakilo titulą ginantis čempionas.

Keitimas. Gargždų „Banga“ savo sirgalių akivaizdoje gana netikėtai 1:0 įveikė Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkus, kurie šiemet pralaimėjo vos antrą kartą.

Pergalingu smūgiu šeimininkai pasižymėjo 89-ąją minutę – tuo išsiskyrė po keitimo aikštėje pasirodęs 20-metis Modestas Vainikaitis, kuriam tai buvo pirmasis karjeros įvartis Lietuvos čempionate. Iš viso „Optibet A lygoje“ M. Vainikaitis yra sužaidęs 13 susitikimų.

Sugrįžimas. „Hegelmann“ komandai pastarosiose rungtynėse nepadėjo iš rikiuotės iškritęs Lazaras Sajčičius, tačiau aikštėje pasirodė kitas atakuojantis žaidėjas. Matheusas Marcondele po daugiau nei trijų mėnesių pertraukos buvo mestas į kovą bei žaidė visą antrą kėlinį.

Dublis. Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Kule Mbombo pirmą kartą šiemet per mačą pelnė du įvarčius ir padėjo vicečempionams išvengti pralaimėjimo akistatoje su Telšių „Džiugu“ – 2:2. Tokiu būdu sūduviečiai nepralaimėtų dvikovų seriją pratęsė iki aštuonių.

K. Mbombo su 5 įvarčiais yra vienas iš septynių rezultatyviausių čempionato žaidėjų.

Debiutas. Naujojo „Džiugo“ vyr. trenerio Joao Prateso pirmąjį mačą galima vertinti pozityviai – Žemaitijos ekipa šiemet tik trečią kartą per susitikimą pelnė daugiau negu vieną įvartį.

Praėjusiame sezone akivaizdžia „namų“ komanda buvęs „Džiugas“ savo sirgalių laimėjimu dar nepalepino ir iki antrojo rato pabaigos Telšiuose žais vos vieną mačą – tai bus rungtynės su „Jonava“.

Netikėtumas. Vilniaus „Riteriai“ antrą kartą šiemet nenugalėjo FA „Šiauliai“ vienuolikės – akistata Vilniuje baigėsi 1:1. Sostinės klubo strategas Pablo Villaras turėjo atlikti du priverstinius keitimus, kadangi dvikovos tęsti negalėjo Olaide Badmusas bei Felipe Brisola.

Kita vertus, „Optibet A lygoje“ debiutavo pirmą kartą rungtynėms registruotas Deimantas Rimpa. 20-metis saugas prieš tai įprastai rungtyniavo „Optibet Pirmoje lygoje“.

Scenarijus. Labai panašiai šių komandų dvikova klostėsi ir „Hegelmann LFF taurės“ varžybose. Abiejuose mačuose pirmasis pasižymėjo Gytis Paulauskas, o rezultatą lygino Danielis Romanovskis.

Saulės miesto komanda buvo labai arti pergalės, tačiau dvikovos pabaigoje Dominyko Kubilinsko spirtas kamuolys lietė virpstą. Mindaugo Čepo kariauna lygiosiomis sužaidė net 8 mačą iš 15.

Vejasi. „Kauno Žalgiris“ pasinaudojo tuo, kad net keturios aukščiau turnyro lentelėje esančios komandos prarado taškus bei po pergalės 4:0 prieš „Jonavą“ dar labiau priartėjo prie dalies oponentų.

Vyr. treneris Rokas Garastas suteikė šansą šiame sezone debiutuoti trims jauniems žaidėjams – Abdulgafarui Opeyemi, Pijui Nainiui bei Oyinlola Kayodei.

Kategorijos. Į savo buvusios komandos vartus kamuolį pasiuntęs Michaelas Thuique taip pat išsiskyrė rezultatyviu perdavimu. 5 įvarčiai ir tiek pat rezultatyvių perdavimų – pagal šiuos rodiklius brazilas yra tarp lyderių. Tai yra daugiausiai prie įvarčių tiesiogiai prisidėjęs žaidėjas Lietuvos čempionate.

Kėlinys. Lyderių susidūrime Vilniaus „Žalgiris“ įrodė savo pranašumą – rezultatu 2:0 įveikė iki tol čempionate netrumpą laiką pirmavusį „Panevėžį“. Abu įvarčiai krito pirmame kėlinyje, kai tiksliais smūgiais pasižymėjo brazilas Renanas Oliveira.

Puolėjas pastaruoju metu duoda nemažai naudos atakoje – būtent R. Oliveira yra trijų pastarųjų „Žalgirio“ įvarčių autorius.

Trečdalis. „Panevėžys“ antrame rate kol kas yra iškovojęs vos 7 taškus, o iš pastarųjų penkerių rungtynių laimėjo vos vienerias. Tiesa, situaciją galima pakoreguoti per likusį antrojo rato trečdalį, kadangi bus žaidžiama su trejomis apatinio penketo atstovėmis.

Vis dėlto tą teks daryti be traumą besigydančio vidurio gynėjo Lino Klimavičiaus.