Neįgaliesiems

Optibet futsal A lygos auksas – „Kauno Žalgiriui“, bronza – „Gargždų Pramogoms“

2020–2021 metų Lietuvos Optibet futsal A lygos sezonas baigėsi įspūdingu „Kauno Žalgirio“ sugrįžimu į rungtynes bei po pratęsimo iškovota pergale 6:4  prieš Jonavos „Vikingus“.

Šioje dvikovoje Jonavos ekipa pirmavo net 4:0, tačiau net ir to buvo maža norint sukurti sensaciją. Priminsime, kad pirmosios finalo serijos rungtynės Jonavoje baigėsi lygiosiomis 2:2.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas sužaidus vos 56 sekundes, kai po kampinio Vladimiras Derendiajevas galingu smūgiu Kauno ekipos vartininkui nepaliko jokių šansų. Dar labiau kauniečius į kampą beveik įpusėjus pirmajam kėliniui įvarė Paulius Osauskas – puikią sportinę formą demonstruojantis Lietuvos rinktinės kandidatas pasinaudojo idealiu Martyno Stankevičiaus perdavimu bei padvigubino skirtumą.

Dar per dvi minutes aikštėje įvyko du svarbūs dalykai: iš pradžių, pasinaudojęs varžovų klaida, vienas prieš „Kauno Žalgirio“ vartininką iššoko ir jį nuginklavo Genaras Samsonikas, o netrukus abi finalo dalyvės neteko savo rezultatyviausių žaidėjų Luko Sendžiko ir Jurijaus Jeremejevo. Pirmasis įsirėžė į gulintį varžovų vartininką ir prieš save išvydo raudoną kortelę, antrasis buvo pašalintas už nesportinį elgesį to paties L.Sendžiko atžvilgiu.

Kauno ekipos strategas Kirilas Krasij paprašė minutės pertraukėlės ir, dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, savo komandos vartininką pakeitė aikštės žaidėju. Rizika nepasiteisino – Jonavos ekipos atstovas Gytis Vasylius perėmęs kamuolį iš savo aikštės pusės pelnė ketvirtąjį dvikovos įvartį.

„Kauno Žalgirio“ situacija tapo nepavydėtina. Nors Artūras Juchno iš aštraus kampo dar iki pertraukos sušvenino atsilikimą iki trijų įvarčių, tačiau situaciją vis tiek aiškiai valdė „Vikingai.

Antrasis kėlinys jau priklausė daugkartiniams čempionams – dubliu pasižymėjo Konstantinas Bondarenko, vieną įvartį pridėjo Maksimas Avetysianas ir, rezultatui tapus lygiam, buvo žaidžiamas pratęsimas.

Jo metu daugiau jėgų išsaugoję žalgiriečiai savo pranašumą įtvirtino A. Solodovo ir Alberto Voskunovičiaus įvarčiais.

Kiek anksčiau vykusiame mažajame finale „Gargždų Pramogos“ 6:2 įveikė Mažeikių VIP bei antrus metus iš eilės užsitikrino bronzos medalius. Priminsime, kad pirmąją serijos dvikovą gargždiškiai buvo laimėję 4:3.

Atsakomoji dvikova prasidėjo atsargiai, tačiau šeštą minutę Ernesto Razono įvartis žaidimą pakeitė iš esmės. Žilvinas Banys vos po dviejų minučių baudos smūgiu rezultatą išlygino, tačiau tai buvo paskutinės sekundės, kai VIP nebuvo atsiliekančių vaidmenyje. Netrukus technišku smūgiu Valdas Pocevičius „Gargždų Pramogas“ išvedė į priekį ir jo atstovaujanti komanda pirmaujančių pozicijų nebepaleido.

Po pertraukos asmeninį šou surengė Aurimas Skurdelis, kuris visus tris savo įvarčius sumušė nuo 27 iki 35 minutės. Dar vieną įvartį pridėjo Algimantas Bačanskis, o Antano Bulošo tikslus smūgis priešpaskutinę minutę iš esmės nieko nebepakeitė.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju su 28 įvarčiais tapo dėl traumos mažojo finalo seriją praleidęs VIP puolėjas Edgaras Baranauskas, geriausiu sezono žaidėju – Vladimiras Derendiajevas, vartininku – Aleksandras Kravecas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS