Neįgaliesiems

Optibet LFF supertaurė: istorija, rekordininkai ir rezultatyviausieji

Jau balandžio 3 dieną paaiškės pirmojo šio sezono Lietuvos futbolo trofėjaus laimėtojai – dėl Optibet LFF supertaurės susitiks Vilniaus „Žalgiris“ bei FK „Panevėžys“.

Rungtynės vyks Vilniaus LFF, jas nuo 13.40 val. tiesiogiai stebėti galėsite TV6 kanalu ir portale TV3.lt.

Primename, kad rungtynės turėjo būti žaidžiamos dar vasario mėnesio 27 dieną, tačiau tada, komandose užfiksavus teigiamus COVID-19 atvejus, akistatą buvo nuspręsta nukelti į tolimesnį laiką.

Abi komandos per tą laiką spėjo startuoti ir „Optibet A lygos“ pirmenybėse – Panevėžio klubas per tris susitikimus iškovojo visas tris pergales, tuo tarpu žalgiriečiai per tris mačus dusyk šventė pergalę ir kartą turėjo tenkintis tašku.

Prieš šeštadienį laukiančias rungtynes dėl trofėjaus kviečiame dar sykį prisiminti svarbiausius rungtynių dėl šio trofėjaus istorinius faktus.

LFF supertaurės istorija Lietuvoje skaičiuojama nuo 1995-ųjų – tada šį trofėjų laimėjo Kauno „Inkaro“ futbolininkai. Tiesa, laimėjo jį be kovos – tame sezone Kauno klubas laimėjo ir čempionatą, ir taurę, tad šis trofėjus jiems atiteko be kovos.

Jau po metų dėl titulo teko rungtis su Šiaulių „Kareda“ ir tada stipresni buvo būtent šiauliečiai – jie laimėjo rungtynes 2:1 ir iškovojo pirmąjį Supertaurės trofėjų savo istorijoje.

Vėliau dėl Supertaurės buvo kovojama beveik kiekvienais metais, išskyrus kelias išimtis – dėl titulo nebuvo žaista ir jis jokiai komandai neatiteko 1997, 1999, 2000, 2001, 2007, 2008 ir 2012 metų sezonuose.

Keitėsi ir varžybų vykdymo tvarka – anksčiau, jei lygą ir čempionatą laimėdavo viena ir ta pati komanda, Supertaurės trofėjus jai buvo įteikiamas be kovos.

Tokiu būdu Supertaurės laimėtojais du kartus (2002 ir 2004 metais) tapo FBK „Kaunas“, du sykius laimėjo Panevėžio „Ekranas“ (2010 ir 2011 metais), taip pat dukart be kovos titulą į savo kolekciją pridėjo Vilniaus „Žalgiris“ (2014 ir 2015 metais) bei vieną – jau minėtas Kauno „Inkaras“ (1995m.).

Vėliau, pakeitus nuostatus, dėl Supertaurės buvo žaidžiama net ir tuo atveju, jei abu pagrindinius sezono titulus laimi ta pati komanda – tokiu atveju A lygos čempionai žaisdavo su antrą vietą čempionate užėmusia komanda.

Žvelgiant į sėkmingiausias visų laikų Supertaurės komandas, tai sąrašo viršuje yra „Žalgiris“, titulą iškovojęs 7 sykius.

4 titulus savo sąskaitoje turi Panevėžio „Ekranas“, po 3 kartus triumfavo FBK „Kaunas“ ir Marijampolės „Sūduva“, po vieną pergalę Supertaurėje iškovojo Kauno „Inkaras“ ir Šiaulių „Kareda“.

Yra du klubai, kurie praeityje yra rungtyniavę dvikovoje dėl LFF supertaurės, tačiau jos neiškovojo.

Vilniaus „Riteriai“ (tuometiniai „Trakai“) mačą dėl titulo pralaimėjo 2016 ir 2017 metais, o Kauno „Stumbras“ galimybę trofėjų iškovoti turėjo 2018-aisiais.

Kalbant apie rezultatyviausius LFF supertaurės futbolininkus, tai toks yra ir dabar Vilniaus „Žalgiriui“ atstovaujantis Mantas Kuklys, kurio sąskaitoje – 3 tikslūs smūgiai.

Įdomu, kad visus tris įvarčius futbolininkas pelnė skirtingose rungtynėse – tai jis padarė 2013, 2016 ir 2020 metais.

Jei 2016-aisiais jo smūgis tik įtvirtino pergalę 4:1 prieš tuometinius „Trakus“, tai kiti du jo įvarčiai tiesiogiai nukalė žalgiriečiams pergales.

2013-aisiais jo įvartis pratęsimo metu tapo pergalingu akistatoje prieš Panevėžio „Ekraną“ (laimėta 1:0), o praėjusiais metais, taip pat rungtynių pabaigoje, tikslus jo smūgis pražudė ir Marijampolės „Sūduvą“ (laimėta 1:0).

Tuo tarpu vienintelis, Supertaurės rungtynėse įmušęs du įvarčius, yra Mindaugas Grigalevičius – du jo tikslūs smūgiai 2003-aisiais padėjo Vilniaus „Žalgiriui“ nugalėti FBK „Kauną“.

Įdomu tai, kad šių metų Supertaurės rungtynės bus jau ketvirtosios iš eilės, kai nė vienai iš žaidžiančių trenerių nevadovauja treneris iš Lietuvos.

2018-aisiais Marijampolės „Sūduva“ su Vladimiru Čeburinu žaidė prieš Mariano Barreto treniruojamą Kauno „Stumbrą“, po metų to paties trenerio vedami marijampoliečiai žaidė prieš Vilniaus „Žalgirį“ su Mareku Zubu, o pernai „Sūduvai“ vadovavo Heimo Pfeifenbergeris, bet po dviejų pergalių iš eilės buvo pralaimėta – trofėjų iš „Sūduvos“ perėmė žalgiriečiai, treniruojami Aliaksejaus Bagos.

Šiemet V. Čeburinas jau treniruos „Žalgirį“ ir bandys iškovoti trečiąjį savo Supertaurės titulą. Jam sutrukdyti bandys pirmą kartą dėl šio trofėjaus besikausiantis „Panevėžys“ su Joao Martinsu priešakyje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS