Neįgaliesiems

Optibet LFF supertaurė: istorija, rekordininkai ir užsienio treneriai

Šių metų vasario 26 dieną paaiškės pirmojo šio sezono Lietuvos futbolo trofėjaus laimėtojai – dėl Optibet LFF supertaurės susitiks Vilniaus „Žalgiris“ bei Marijampolės „Sūduva“.

Rungtynės nuo 17.30 val. vyks Vilniaus „Sportimos“ manieže, bilietus į šią akistatą įsigyti galite paspaudę čia.

Akistatą taip pat tiesiogiai bus galime stebėti TV6 kanalu bei TV3.lt.

Prieš laukiančias rungtynes dėl trofėjaus kviečiame dar sykį prisiminti svarbiausius rungtynių dėl šio trofėjaus istorinius faktus.

LFF supertaurės istorija Lietuvoje skaičiuojama nuo 1995-ųjų – tada šį trofėjų laimėjo Kauno „Inkaro“ futbolininkai. Tiesa, laimėjo jį be kovos – tame sezone Kauno klubas laimėjo ir čempionatą, ir taurę, tad šis trofėjus jiems atiteko nežaidus.

Jau po metų dėl titulo teko rungtis su Šiaulių „Kareda“ ir tada stipresni buvo būtent šiauliečiai – jie laimėjo rungtynes 2:1 ir iškovojo pirmąjį Supertaurės trofėjų savo istorijoje.

Vėliau dėl Supertaurės buvo kovojama beveik kiekvienais metais, išskyrus kelias išimtis – dėl titulo nebuvo žaista ir jis jokiai komandai neatiteko 1997, 1999, 2000, 2001, 2007, 2008 ir 2012 metų sezonuose.

Keitėsi ir varžybų vykdymo tvarka – anksčiau, jei lygą ir čempionatą laimėdavo viena ir ta pati komanda, Supertaurės trofėjus jai buvo įteikiamas be kovos.

Tokiu būdu Supertaurės laimėtojais du kartus (2002 ir 2004 metais) tapo FBK „Kaunas“, du sykius laimėjo Panevėžio „Ekranas“ (2010 ir 2011 metais), taip pat dukart be kovos titulą į savo kolekciją pridėjo Vilniaus „Žalgiris“ (2014 ir 2015 metais) bei vieną – jau minėtas Kauno „Inkaras“ (1995m.).

Vėliau, pakeitus nuostatus, dėl Supertaurės buvo žaidžiama net ir tuo atveju, jei abu pagrindinius sezono titulus laimi ta pati komanda – tokiu atveju A lygos čempionai žaisdavo su antrą vietą čempionate užėmusia komanda.

Žvelgiant į sėkmingiausias visų laikų Supertaurės komandas, tai sąrašo viršuje yra „Žalgiris“, titulą iškovojęs 7 sykius.

4 titulus savo sąskaitoje turi Panevėžio „Ekranas“, po 3 kartus triumfavo FBK „Kaunas“ ir Marijampolės „Sūduva“, po vieną pergalę Supertaurėje iškovojo Kauno „Inkaras“, Šiaulių „Kareda“ ir FK „Panevėžys“.

Yra du klubai, kurie praeityje yra rungtyniavę dvikovoje dėl LFF supertaurės, tačiau jos neiškovojo.

Vilniaus „Riteriai“ (tuometiniai „Trakai“) mačą dėl titulo pralaimėjo 2016 ir 2017 metais, o Kauno „Stumbras“ galimybę trofėjų iškovoti turėjo 2018-aisiais.

Tuo tarpu vieninteliai du futbolininkai, Supertaurės rungtynėse įmušę du įvarčius, yra Mindaugas Grigalevičius, kurio du jo tikslūs smūgiai 2003-aisiais padėjo Vilniaus „Žalgiriui“ nugalėti FBK „Kauną“ bei Tomislavas Kišas, kuris praėjusių metų rungtynėse dėl titulo pasižymėjo dubliu, tačiau neišgelbėjo Vilniaus „Žalgirio“ nuo pralaimėjimo „Panevėžiui“.

Įdomu tai, kad šių metų Supertaurės rungtynės bus jau penktosios iš eilės, kai nė vienai iš žaidžiančių trenerių nevadovauja treneris iš Lietuvos.

2018-aisiais Marijampolės „Sūduva“ su Vladimiru Čeburinu žaidė prieš Mariano Barreto treniruojamą Kauno „Stumbrą“, po metų to paties trenerio vedami marijampoliečiai žaidė prieš Vilniaus „Žalgirį“ su Mareku Zubu,  užpernai „Sūduvai“ vadovavo Heimo Pfeifenbergeris, bet trofėjų iš „Sūduvos“ perėmė žalgiriečiai, treniruojami Aliaksejaus Bagos.

Pernai į kovą dėl Supertaurės grįžo „Žalgirio“ vairą perėmęs V. Čeburinas, „Panevėžio“ ekipoje sutikęs Joao Martinsą, o šiemet kitoje barikadų pusėje nuo kazacho bus „Sūduvą“ treniruojantis ispanas Victoras Basadre.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS