Neįgaliesiems

Optibet Pirma lyga: įvarčių liūtis Mažeikiuose ir japoniški akcentai

„Optibet Pirmos lygos“ pirmenybėse dar nesibaigė 2-asis turas, o net 12 iš 16-os ekipų jau prarado taškų. Abi pergales iškovojo tik Kazlų Rūdos „Šilas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir „Šiauliai B“, o dar nepralaimėjęs Kėdainių „Nevėžis“ antrojo turo mačą sužais kitą savaitę.

Rinktinės. 2020-ųjų lygos čempionai kėdainiečiai dar nesužaidė 2-ojo turo rungtynių, o jau penktadienį akistata namuose su Vilniaus BFA pradės trečiąjį turą. Tokia paradoksali situacija susiklostė dėl iš kovo 27 d. į balandžio 5 d. nukelto kėdainiečių susitikimo su Kauno „Be1 NFA“ kolektyvu. Pastaroji komanda negalėjo rungtyniauti numatytą dieną, nes net šeši jos talentai buvo iškviesti į Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės treniruočių stovyklą.

Savo atstovą į tą pačią jaunimo ekipą delegavo ir BFA klubas, bet vilniečiai ir be Martino Perveinio iškovojo pirmąjį tašką lygoje. Vieną pagrindinių komandos puolėjų puikiai pavadavo jo jaunesnis kolega Samvelis Vardanijanas. 16-metis žaidėjas tapo pagrindiniu mačo su „Panevėžys B“ ekipa herojumi. Jis 40-ąją min. išlygino rezultatą po Emilio Varno taiklaus spyrio 10 min., o panevėžiečiams vėl išsiveržus į priekį, jau per teisėjo pridėtą laiką išplėšė lygiąsias – 2:2.

„Žinojau, kad įmušiu ne vieną įvartį. Nežinau, ar ir kiti tuo tikėjo, bet visi dėjome daug pastangų, kurias vainikavo pirmasis mūsų taškas“, – džiaugėsi S. Vardanijanas.

Armėnų kilmės talentas neslėpė, kad jam buvo nelengva sugrįžti į rikiuotę po traumos, bet dabar jis pasiryžęs didinti apsukas.

Japonai. Futbolininkai iš Tekančios saulės šalies vis labiau įsitvirtina Lietuvos aikštėse. Tiesa, pernykštė garsiojo Keisuke Honda istorija įrodo, kad ne visiems jų pavyksta pademonstruoti savo sugebėjimus. Tuo tarpu Pirmoje lygoje darbštiesiems japonams ilgai kojų apšilinėti nereikėjo. Jau 1-ajame ture legionieriai iš Azijos pelnė tris įvarčius, tiek pat – ir antrajame.

Yasuhiro Hanada rezultatyviu smūgiu prisidėjo prie Alytaus „Dainavos“ pergalės 2:1 išvykoje prieš „Garliavą“. Tomochika Obara ir Abe Kakeru tapo vienais triuškinamos Kazlų Rūdos „Šilo“ pergalės 5:0 svečiuose prieš Panevėžo „Ekraną“ autorių. „Šilo“ gretose yra registruoti net trys japonai, „Ekrano“ – du. Tiek pat jų turi ir Plungės „Babrungas“. Šios šalies legionierių įvarčių sąskaita 2-ajame ture gali dar padidėti, jei „Nevėžio“ saugui Genta Washizaki pavyktų pakartoti 1-ojo turo sėkmę, kai jis nuginklavo „Ekrano“ vartininką. Beje, tąsyk, praėjus 14 min., jau panevėžiečių japonas Kotaro Amemiya grąžino skolą tėvynainiui, pasižymėdamas nuo 11 m žymos.

Siužetas. 2-ajame ture dvejos rungtynės baigėsi visiška varžovų kapituliacija. „Ekrano“ likimą pakartojo Gargždų „Bangos“ dubleriai. Žemaičių jaunimas savo aikštėje 0:5 neatsilaikė prieš „Neptūną“. Klaipėdiečiai visus klausimus išsprendė per pirmąsias 19 min., kai kamuolys net tris kartus atsidūrė šeimininkų vartuose.

Visiškai kitokį siužetą Plungėje sulipdė „Babrungo“ ir „Šiaulių B“ futbolininkai. Buvęs Lietuvos rinktinės saugas Simonas Paulius 30 min. išvedė į priekį svečius, tačiau plungiškiai netruko atstatyti pusiausvyrą – 1:1, o po pertraukos ėmė pirmauti 2:1. Tada savo žodį vėl tarė šiauliečiai, ne tik išlyginę rezultatą, bet ir išplėšę pergalę 3:2, kai 82 min. antrąjį savo įvartį pelnė S.Paulius.

Ne  mažiau atkakliai klostėsi ir Kretingos „Minijos“ susitikimas su Vilniaus „Žalgiris B“ ekipa bei Mažeikių „Atmosferos“ ir Vilniaus „Riterių B“ akistata. Tiesa, jei pirmasis mūšis baigėsi nulinėmis lygiosiomis, tai antrajame buvo įmušti net aštuoni įvarčiai. Mažeikiškiai po Juano Sandovalio ir Armano Zeinalijano kirčių pirmavo 2:0, bet iki pertraukos likusių 22 min. „riteriams“ pakako ne tik išlyginti, bet ir išsiveržti į priekį 3:2. Du vilniečio Juozo Lubo taiklūs smūgiai, matyt, motyvavo J.Sandovalį, ir šis 65 min. pelnė savo antrąjį įvartį, o dar po kelių min. „Atmosfera“ jau pirmavo 4:3. Vis dėlto Jonas Usavičius 90-ąją min. spėjo padėti svečiams iš sostinės naudingą tašką – 4:4.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS