Neįgaliesiems

Optibet Pirmos lygos 3-iasis turas: kortelių liūtis ir pamokos jaunimui

Kovo mėnuo dar nesibaigė, o „Optibet Pirma lyga“ turnyre jau ryškėja pavasario futbolo mados tendencijos. Po 3-ojo turo pirmenybėse be taškų lieka vos du klubai, o lyderių trejetas didina atotrūkį nuo persekiotojų.

Pagreitis. Rungtynių Vilniuje tarp BFA ir Panevėžio „Ekrano“ teisėjui Irmantui Kaprašovui turėjo gerokai paskausti ranką rodant geltonąsias korteles. Antrajame mačo kėlinyje arbitras pasiekė savotišką įspėjimų greičio rekordą. Vien per paskutines 24-ias susitikimo minutes jis įspėjo net aštuonis futbolininkus – šešis vilniečius ir du panevėžiečius. Nepaisant pralaimėjimo kortelių kategorijoje, sostinės ekipa Džonio Gabrieliaus Puzo ir Artiomo Osipovičiaus įvarčių dėka 2:1 palaužė svečius iš Aukštaitijos.

„Abi komandos norėjo trijų taškų, mes – ypač. Norėjome reabilituotis po praėjusio turo, kai nepavyko laimėti prieš Vilniaus „Žalgirio“ jaunimą. Todėl šįsyk kovėmės dėl kiekvieno aikštės centimetro“, – į klausimą apie kortelių liūtį atsakė pirmojo įvarčio autorius Dž. Puzas.

Šis 19-metis saugas pernai buvo rezultatyviausias vilniečių žaidėjas, pasižymėjęs net 9 kartus, o šiemet įvarčių sąskaitą atsidarė jau 3-iajame ture.

Gumbai. Pasiekimais skųstis negali ir visa BFA komanda, su 7 taškais pakilusi į 4-ąją poziciją. Tuoj po jų su 6 taškais rikiuojasi kita iš jaunųjų sostinės talentų suburta ekipa – „Riteriai“ B. Portugalo Davido Silvos auklėtiniai išvykoje 2:0 patiesė „Jonavos“ futbolininkus. Jiems kelius į pergalę nutiesė afrikiečių Ebuka Onah (61 min.) ir Pierre Okende (75 min.) įvarčiai.

„Vaikinų pasiaukojimas ir trenerio nurodymų išpildymas, – sėkmės receptą įvardino D. Silva. – Vienas malonumas dirbti su tokia žaidėjų grupe. Žinoma, turime dar labai daug kur tobulėti, bet pastangos mane džiugina“.

Jonaviečių treneris Rolandas Čepkauskas buvo nusiteikęs kur kas kritiškiau.

„Atvirai kalbant, tikėjomės kitokio rezultato. Manėme, kad jaunimas bus padaręs išvadas. Deja, ne viskas pakeičiama per kelias savaites. Komandai vis dar trūksta laiko ir patirties. Ne veltui sakoma, kad kiekvienas vaikas augdamas turi susirinkti savo gumbus“, – atsiduso R. Čepkauskas.

Gražuolis. Jonaviečiai lieka viena iš dviejų čempionato komandų, dar nepelniusių taškų. Lentelės dugne tūno ir „Panevėžys“ B. Tiesa, panevėžiečiai buvo labai arti savo pirmojo laimikio akistatoje su „Marijampolė City“. Rezervinėje marijampoliečių aikštėje Prienuose vykusiame susitikime Nojus Lukšys buvo išlyginęs rezultatą (1:1), tačiau likusių 10 min. šeimininkams pakako, kad išplėštų pergalę 2:1. Paradoksalu, kad suvalkiečiams padėjo ne 76 min. įgytas kiekybinis pranašumas, o sportinė sėkmė. 83-ąją min. nigerietis Raphaelis Chukwurah, atsidūręs kairiajame atakos krašte netoli kampinio gairelės, mėgino atlikti perdavimą į baudos aikštelę. Kamuolys neįtikėtina trajektorija praskriejo virš varžovų gynėjų ir vartininko, bei, atsimušęs nuo virpsto, nusileido vartų tinkle.

Šio nedidelio futbolo šedevro dėka „Marijampolė City“ lieka viena iš trijų lygos lyderių. Trečiąsias pergales iš tiek pat galimų įsirašė ir Kėdainių „Nevėžis“, 1:0 palaužęs „Šiaulių“ jaunimą, bei Plungės „Babrungas“, 2:0 pranokęs Vilniaus „Žalgirio“ dublerius. Kiti žalgiriečiai – iš Kauno, Aido Rybelio ir Tomo Stelmoko įvarčių dėka, 2:2 atsilaikė prieš ambicingą lygos naujoką – Vilniaus rajono „TransInvest“ klubą.

Pirmojoje lentelės pusėje lieka ir vicečempionai Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai (4 taškai, 7 vieta), pasidalinę po tašką (0:0) su kaimynais iš Kretingos. Kovingomis lygiosiomis (1:1) savo kaimynišką derbį baigė ir Kauno „Be1 NFA“ bei Kauno rajono „Garliava“ kolektyvai.

1lyga.lt informacija ir nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS