Neįgaliesiems

Optibet Pirmos lygos 5-asis turas: po Velykų lengva aikštėje buvo ne visiems

Velykinis „Optibet Pirma lyga“ turas buvo įvairiaspalvis kaip šventinis margutis, o šviesiausiomis spalvomis jis nusidažė „Šiaulių“ klubo jaunimui. Pernykščiai lygos nugalėtojai pagaliau iškopė į pirmąją vietą lentelės viršūnėje. Pagrindo didžiuotis turi ir Vilniaus „Riterių“ dubleriai.

Nepersivalgė. Galbūt alkanesni, bet laimingi. „Šiauliai B“ ekipos futbolininkai antrąją Velykų dieną po aikštę lakstė taip energingai, tarsi prieš tai nė nebūtų susėdę pažymėti svarbiausios pavasario šventės. Šiauliečiai po atkaklios kovos išvykoje 1:0 palaužė Gargždų „Bangos“ jaunimą ir 5-ajame ture perėmė Pirmos lygos lyderių pozicijas. Svečių pergalę lėmė Manto Pikčiūno smūgis 70-ąją min. 19-metis puolėjas nuo sezono pradžios jau spėjo įmušti 4 įvarčius ir dalinasi 1-3 vietomis rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše.

Tarp geriausių lygos snaiperių žengia ir 16-metis Samvelis Vardanijanas, dviem įvarčiais prisidėjęs prie Vilniaus BFA galingo spurto 4:0 prieš „Garliavą“. Nuo jo neatsilieka 19-metis vilnietis Juozas Lubas. „Riterių B“ kolektyvo narys įvarčiu sudalyvavo netikėtai lengvoje akistatoje su tuomet dar „Šilu“. „Riteriai“ namuose dar iki pertraukos vienus lygos lyderių privertė tris kartus traukti kamuolį į vartų tinklo. Antrajame kėlinyje vilniečiai pridėjo dar du kirčius. Matyt, per sotų Velykų stalą turėję suvalkiečiai atsakė tik garbės įvarčiu, kurį įmušė jų veteranas Audrius Brokas.

„Noriu padėkoti savo žaidėjams už tai, kad jie visi aukojo Velykas tam, kad geriau pasiruoštų šioms rungtynėms. Po lygiųjų serijos mes norėjome laimėti ir visiškai pelnytai tai padarėme. Didžiuojuosi savo komanda“, – po mačo ištarė „Riterių B“ vyriausiasis treneris Stefano Greco.

Baigtis. Tuomet dar „Šilo“ futbolininkai su 10 taškų nusirito į 3-ąją poziciją. „Šiauliai B“ turi 2 taškais daugiau. Tarp šių komandų įsiterpęs Klaipėdos „Neptūnas“ – 11 taškų. Klaipėdiečiai savaitgalį savo aikštėje pasidalino po tašką (1:1) su Kėdainių „Nevėžiu“. Skirmantas Rakauskas 15-ąją min. šeimininkus išvedė į priekį ir atrodė, kad kėdainiečiams teks susitaikyti su dar vienu pralaimėjimu. Juolab, kad 84-ąją min. už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas svečių gynėjas Karolis Rukuiža. Vis dėlto Dariaus Gvildžio auklėtiniai sugebėjo išsikapstyti – 95-ąją min. kamuolį į vartus įgrūdo puolėjas iš Ukrainos Jevgenijus Mohilas.

1:1 buvo be konkurencijos populiariausia 5-ojo turo baigtis, mat tokie skaičiai degė pasibaigus net keturioms iš aštuonių šventinio savaitgalio rungtynių. Rezultatyvios lygiosios turėjo visai tikti Panevėžio „Ekranui“, išpešusiam tašką akistatoje su ambicinga lygos naujoke Kauno „Be1 NFA“, ir pagaliau įžengusiam į pliusinę zoną. Panevėžiečiai su 1 tašku vis dar lieka paskutiniai, bet jau mina ant kulnų Kretingos „Minijai“, namuose 0:2 nusileidusiai Alytaus „Dainavos“ futbolininkams. Pergalės dėka dzūkai su 10 taškų pakilo į 4-ąją poziciją, iš jos išstumdami tašku mažiau sukaupusią „Be1 NFA“.

Po vieną įvartį apsikeitė ir Plungės „Babrungas“ su „Panevėžiu B“ bei Mažeikių „Atmosfera“ su Vilniaus „Žalgiris B“. Tiesa, rungtynės galėjo baigtis ir kitaip. Plungėje panevėžietis Nojus Lukšys 27 min. nerealizavo 11 m baudinio, o Mažeikiuose šeimininkų lyderis Armanas Zeinalijanas 65-ąją min. tokios klaidos nepadarė.

Vardas. 6-asis pirmenybių turas vyks ne ateinantį, o dar kitą savaitgalį. Per beveik dviejų savaičių pertrauką komandos netinginiaus, o treniruosis ir startuos LFF taurės turnyre. Pirmajame turnyro etape vienuolika Pirmos lygos klubų išmėgins jėgas su LFF II lygos bei žemesnių divizionų komandomis. Bene palankiausiai burtai susiklostė Mažeikių „Atmosferai“, egzaminuosiančiai mėgėjus iš Sekmadienio futbolo lygos. Sunkiausi varžovai teko Kretingos „Minijai“ ir Kėdainių „Nevėžiui“, kuriems iššūkį mes Alytaus „Dainava“ ir dabar jau buvęs Kazlų Rūdos „Šilas“. Pastaroji komanda šią savaitę oficialiai pakeitė pavadinimą į „Marijampolė City“ bei galutinai persikels į Suvalkijos sostinę.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS