Neįgaliesiems

Optibet Pirmos lygos sezonas startavo skambiais akordais

„Optibet Pirma lyga“ pirmenybės prasidėjo taip, kad nepaliko abejonių – šiemet futbolo sirgaliai matys dar aršesnę konkurenciją, daugiau intriguojančių rungtynių ir pergalių išalkusių naujų vardų. Pirmus du turus be nuostolių išgyveno vos trys iš 16-os turnyro komandų.

Hitas. Jei 1-ąjį pirmenybių turą šventinį kovo 11-osios savaitgalį lydėjo Lietuvos himnas, tai antrajame aidėjo jau visai kiti akordai. „Freed from desire, mind and senses purified!“ – griaudėjo „TransInvest“ komandos drabužinėje. Pasaulinio garso italų popatlikėjos Gala hito žodžius ir ypač lengvai įsimenamą priedainį praėjusį savaitgalį traukė ne tik Linas Pilibaitis, bet ir kiti Vilniaus rajono ekipos žaidėjai. Taip šeimininkai atšventė pergalę 2:1 prieš „Jonavos“ futbolininkus. Vilniečiams laimėjimas 2-ajame ture tapo išskirtiniu – debiutine klubo istorijoje pergale „Optibet Pirmoje lygoje“. Prieš tai lygos naujokai 1-ajame ture 2:4 išvykoje nusileido Klaipėdos „Neptūnui“. Istorinį laimėjimą prieš jonaviečius „TransInvest“ nukalė Lino Pilibaičio (82 min.) ir Igno Kaškelevičiaus (94 min.) įvarčiai.

Per pasaulio čempionatą Katare naujam gyvenimui sirgalių prikeltas Gala dainos priedainis „Na na na na na na …..“ plyšavo ir Gytarių stadione, kuriame vietos „Šiauliai“ B taip pat dramatiškai išplėšė pergalę 2:1 prieš „Be1 NFA“ futbolininkus. Dar daugiau sutapimų – šiauliečiai lemiamą įvartį taip pat pelnė 4-ąją teisėjo pridėtą minutę. Svečių iš Kauno, rungtynes baigusių be dviejų pašalintų žaidėjų, gynybą pralaužė Gabrielius Micevičius.

Gimtadienis. Du skaičiukai 4 ir 4 pirmadienį papuošė Valdo Trakio gimtadienio tortą. Trenerio auklėtiniai pasirūpino, kad desertas nebūtų pernelyg saldus. Pernykščiai „Optibet Pirmos lygos“ vicečempionai klaipėdiečiai po pergalingo šio sezono atidarymo, 2-ajame ture 2:3 kapituliavo mūšyje su Vilniaus „Riteriais“ B. Nors Arnas Spyčius ir Denisas Matihinas sugebėjo panaikinti vilniečių pranašumą 2:0, „Neptūno“ pastangas sugrįžti 81 min. nubraukė legionierius iš Kongo Pierre Merveilas Okende.

Pernykščių lygos prizininkų garbę apgynė tik Kėdainių „Nevėžis“. Bronzos medalių laimėtojai 2-ajame ture 2:1 išvykoje palaužė Kretingos „Miniją“, o 1-ajame namuose 1:0 pranoko „Riterius“ B.

Tuo tarpu 2022-ųjų Pirmos lygos nugalėtojai Alytaus „Dainavos“ futbolininkai šiemet jau sėkmingai rungtyniauja A lygos čempionate.

Kaip ir „Nevėžis“, be nuostolių Pirmoje lygoje žengia Plungės „Babrungo“ bei „Marijampolė City“ kolektyvai. Plungiškiai startavo lygos atidarymo mače namuose 3:2 palauždami Kauno rajono „Garliavą“. Praėjusį savaitgalį žemaičiai pademonstravo dar rezultatyvesnį žaidimą, 4:2 išvykoje nugalėdami „Panevėžio“ dublerius. Tuo tarpu marijampoliečiai prisistatė sirgaliams 3:2 svečiuose patiesdami „Šiaulius“ B, o 2-ajame ture taip pat ne savo aikštėje 2:0 įrodė pranašumą prieš „Garliavą“.

„Džiaugiamės išnešę sveiką kailį, nes pergalė tikrai buvo nelengva“, – pripažino „Marijampolė City“ treneris Gedeminas Jarmalavičius.

Kraitis. Tuo tarpu „Garliavos“ strategas Vitalijus Stankevičius neskubėjo kritikuoti savo auklėtinių.

„Pagal žaidėjų pavardes marijampoliečiai yra vieni lygos favoritų. Pas juos rungtyniauja buvę Lietuvos rinktinių nariai, plius – techniški legionieriai iš Sakartvelo… Bet mes susikūrėme nemažai progų, reikėjo tik įmušti. Savo komandos žaidimu tikrai nenusivyliau“, – sakė V. Stankevičius.

„Garliava“ lieka viena iš trijų ekipų dar neatsidariusių taškų sąskaitos. Po dviejų turų tuščias lieka ir „Jonavos“ bei „Panevėžio“ B kraitis. Tuo tarpu po metų pertraukos į Pirmą lygą sugrįžę „Kauno Žalgirio“ dubleriai iškart šovė net į 4-ąją poziciją. Kauniečiai praėjusį savaitgalį pasidalino po tašką (1:1) su Panevėžio „Ekranu“, o prieš tai 2:0 pamokė jonaviečius. Taip pat 4 taškus turi ir Vilniaus BFA vaikinai, 2-ajame ture taikiai 0:0 išsiskyrę su Vilniaus „Žalgirio“ jaunimu.

1lyga.lt informacija ir nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS