Neįgaliesiems

P. Golubickas – apie prisijungimą prie „Dainavos“, darbą su V. Dambrausku ir naujus treniruočių metodus

Lietuvos rinktinės narys Paulius Golubickas pastaruoju metu išgyveno pokyčius karjeroje – jau prasidėjus naujam Lietuvos futbolo sezonui žaidėjas priėmė sprendimą grįžti rungtyniauti į gimtąją šalį ir prisijungė prie Alytaus „Dainavos“ ekipos.

Kroatijos aukščiausios lygos HNK „Gorica“ klubui priklausantis lietuvis pastaruoju metu negaudavo stabilaus žaidybinio laiko, todėl nusprendė grįžti į Lietuvą ir prisijungti prie jam gerai žinomos Alytaus ekipos, kuri šiemet varžosi aukščiausiame šalies divizione.

„Namuose būti smagu – šeima, draugai, sava kalba. Futbolo prasme lygis gal šiek tiek žemesnis, bet gausiu daugiau žaidybinio laiko, galėsiu save geriau parodyti, to čia ir atvažiavau.

Sprendimą reikėjo priimti labai greitai, klubo vadovybė užsiminė, kad buvo dar vienas Lietuvos klubas, kuris domėjosi, bet su manimi niekas per daug nekalbėjo. Priėmiau tokį sprendimą, jis turėjo būti greitas. Komanda rungtyniauja aukščiausioje lygoje, man reikia žaidybinio laiko, būdavau net neregistruojamas rungtynėms, norėjau žaisti“, – apie savo sprendimą persikelti rungtyniauti į Alytų kalbėjo futbolininkas.

Tiesa, futbolininkas prie „Dainavos“ nuomos pagrindais prisijungė ne pilnam sezonui – nuomos sutartis tarp klubų baigiasi vasarą, tada paaiškės tolimesnis futbolininko karjeros etapas.

Būdamas Kroatijoje lietuvis kurį laiką darbavosi ir su gerai žinomu mūsų šalies specialistu Valdu Dambrausku, kurio vadovaujama „Gorica“ komanda įsitvirtino viršutinėje Kroatijos čempionato dalyje.

Kaip tikino P. Golubickas, darbas su V. Dambrausku iš gerosios pusės įsiminė ir jam.

„Su treneriais niekada neturėjau problemų, bet Valdą išskirčiau, nuo pat pirmos dienos jautėsi treniruočių kokybė, tempas, komandos viduje pradėjome kalbėti, kad viskas bus gerai.

Jis ir aikštėje, ir už aikštės ribų bendraujantis, duoda patarimų, tik pozityviai galiu atsiliepti apie šį trenerį ir džiugu matyti, kad šiuo metu jis vadovauja „Ludogorec“ komandai“, – apie darbą su V. Dambrausku kalbėjo žaidėjas.

Sausio mėnesį atsinaujinus Kroatijos čempionatui P. Golubickas dar startavo pagrindinėje komandos sudėtyje, vėliau kildavo nuo atsarginių suolo, o palaipsniui treneriai nusprendė jo neįtraukti į paraiškas rungtynėms.

Būtent žaidybinės praktikos stygius ir tapo faktoriumi, nulėmusiu sprendimą grįžti į Lietuvą.

„Viskas atrodė kaip ir neblogai, pirmas oficialias rungtynes po žiemos pertraukos pradėjau startinėje sudėtyje. Gal vėliau viską lėmė rezultatas, gal treneriams nepatiko mano žaidimas, bet akcentuočiau rezultatą – kai žaidi, komanda su tavimi turi laimėti.

Komandos tikslai šiemet yra Europos lyga, rezultatai jiems yra labai svarbūs ir jie statys tuos žaidėjus, kurie duos rezultatus. Komandai gerai sekasi, o man reikėjo kažką daryti ir teko priimti tokius sprendimus“, – mintimis dalinosi iš Ignalinos kilęs saugas.

Nors pastaruoju metu Kroatijoje jam ir ne viskas sekėsi gerai, tačiau P. Golubickas tikina ten išmokęs ir itin vertingų pamokų bei pamatęs naujų darbo treniruotėse metodų.

„Sustiprėjau fiziškai, nes Kroatijoje žaidžiamas ne tik techniškas, bet ir fiziškas futbolas. Taip pat dirbau ir ties smūgiavimo techika, turėjome smūgiavimo trenerį, tai yra tikrai labai įdomi sritis, niekada neteko su tokia susidurti, jų (smūgiavimo trenerių – red.) pasaulyje yra mažai – su juo, kiek teko girdėti, pasaulyje yra vos 3, tad labai smagu susidurti, pajausti.

Ir dabar po treniruočių atlieku baudos smūgius, kampinių pakėlimus, tad čia tikrai patobulėjau“, – pasakojo žaidėjas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS