Neįgaliesiems

P. Golubickas: Apie sezoną Kroatijoje, nelemtą traumą ir rinktinės tikslus

Spalio 11 dieną Lietuvos rinktinė Vilniuje susitiks su Baltarusijos rinktine. Lietuviai šiomis rungtynėms užbaigs pirmąjį UEFA Tautų lygos ratą.

Į nacionalinę rinktinę po pertraukos sugrįžęs Paulius Golubickas džiaugėsi, jog nuotaikos rinktinėje – geros ir tikisi, jog sekmadienį jos bus dar geresnės. „Iškovojome pergalę prieš estus, laukiame sekmadienio ir tikimės dar vienos pergalės. Šiandien vėl treniravomės, kas atsistatė, kas pajudėjo. Labai džiaugiuosi sugrįžęs į rinktinę, teko praleisti kelias stovyklas dėl traumos, bet dabar viskas gerai ir džiaugiuosi būdamas čia“, – kalbėjo P. Golubickas.

Apie sezoną Kroatijoje

Talento iš Ignalinos šįmet laukė rimčiausias išbandymas karjeroje – saugas persikėlė į Kroatijos aukščiausioje lygoje žaidžiantį „HNK Gorica“ klubą. Pasak Pauliaus, sezonas buvo sudėtingas, tačiau naudingas. „Pirma sezono pusė buvo gana sudėtinga, iš pradžių išvis labai sunkiai įsivažiavau, po to sekė pandemija. Po pandemijos jau atsigavau, teko ir įvartį įmušt, ir rezultatyvų perdavimą atlikti – buvau pakilime, įgavau pasitikėjimą savimi. Tuomet sekė trauma, teko praleisti porą mėnesių, dabar jau atsigaunu.

Žinoma, treneris įdėjo labai didelį indėlį tiek komandai, tiek man pačiam. Visas trenerių štabas tikrai padeda, ypač daug dirbu su smūgiavimo treneriu, kurį jau daug kartų minėjau. Šiandien net A. Skerla priėjo, sako, „dadėjęs truputį ant smugiavimo“, tai tam ir dirbam, sakau. Po truputį atsigaunu po traumos, gaunu vis daugiau praktikos, bandau įeiti į ritmą ir tikiuosi, kad ateityje būsiu dar labiau pasiruošęs“, – pozityvumo nestokojo rinktinės saugas.

Apie traumą ir reabilitaciją

Kuomet P. Golubickas susidūrė su gynėju Tomislav Božić ir po susidūrimo liko gulėti ant žemės, tai sukėlė didelį šoką komandos draugams, treneriams, visam personalui bei futbolo aistruoliams. Vis dėlto, medikai greitai išvežė Paulių į ligoninę, o jau ne už ilgo P. Golubickas pasidalino nuotrauka, kurioje dėkojo visai futbolo bendruomenei už palaikymą. „Aš viską atsimenu. Daug kas klausinėjo, ar susidūrimo metu nepraradau sąmonės, bet ne, viską atsimenu. Atsimenu, kad jis (T. Božić) tiesiog stovėjo vietoje, o aš iš inercijos bėgau ir į jį atsimušiau. Jokių rankų, nieko netiesiau, ten buvo milisekundės, tiesiog nespėjau. Pačioj pradžioj buvo labai nemalonu, bet po operacijos, tinimui atslūgus, viskas labai greitai praėjo, nes beliko klausimas kada sugis kaulai ir jau po mėnesio pradėjau sportuoti“, – kalbėjo P. Golubickas.

Apie pratęstą sutartį su „HNK Gorica“

Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai P. Golubickas buvo išleistas iš ligoninės, jis atvyko į Velikos Goricos miesto stadioną bei pasirašė ketverių metų sutartį su HNK „Gorica“. Žandikaulio operacijos pasekmės vis dar buvo labai matomos, Pauliui vis dar buvo sunku šnekėti, tačiau jis negalėjo paslėpti savo džiaugsmo.

„Labai džiugu, kad „HNK Gorica“ pratęsė sutartį. Mano buvusi sutartis jau buvo besibaigianti, buvo likę keli mėnesiai ir buvau nežinioje – kas bus toliau. Klubas maloniai nustebino, tikrai labai džiaugiuosi ir dėkoju. Tikiuosi, kad pavyks ne tik žodžiais, bet ir veiksmais atsidėkoti“, – entuziazmo neslėpė futbolininkas.

Apie V. Dambrausko fenomeną

Sėkmingai Kroatijos aukščiausioje futbolo lygoje startavęs vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas sulaukė įvertinimo. „HNK Goricos“ vyriausiasis treneris pripažintas geriausiu čempionato rugsėjo mėnesio treneriu, o praėjusį sezoną tokio įvertinimo lietuvis sulaukė dukart. „Valdas Dambrauskas – labai protingas žmogus, daug skaitantis žmogus. Man labai įsiminė jo disciplina ir filosofija – jis žino ką daro, moka bendrauti su žaidėjais tiek aikštėje, tiek už jos ribų, nepaliks nei vieno šone, visiems duos šansą. Jis visus žaidėjus suveda į vieną tikslą ir mums duoda rezultatą. Čia susideda daug faktorių – tiek geros treniruotės, tiek analizės, tiek visas trenerių štabo darbas. Futbolas yra komandinis žaidimas“, – komplimentų trenerių štabui negailėjo P. Golubickas.

Apie sugrįžimą į rinktinę

Paulius Golubickas po pertraukos grįžo į rinktinės sudėtį. Naujame UEFA Tautų lygos sezone debiutuosiantis saugas teigė, jog dabar rinktinė labiau pasitiki savo jėgomis ir pabrėžė komandos vieningumą.

„Pirma pergalė Albanijoje lėmė daug – ji pridėjo papildomo pasitikėjimo, dabar jau ir su kamuoliu jaučiamės užtikrinčiau. Taip, galima sakyti, jog varžovas buvo ne Portugalija, ne Ukraina ar Serbija, bet mes žaidžiame tikrai neblogai – tas matėse rungtynėse ir Albanijoje, ir Estijoje. Tikimės, kad pergalių tik daugės ir viskas bus gerai. Rinktinės stiprybė – vieningumas, vienas kito palaikymas, pasitikėjimas ir kova vienas už kitą“, – kalbėjo P. Golubickas.

Jau spalio 11 dieną Lietuvos rinktinė stos į UEFA Tautų lygos mūšį su Baltarusijos rinktine. Bilietus į rungtynes galite įsigyti čia.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS