Neįgaliesiems

P. Janušauskas: „C licencijos kursai – naudingi ne tik futbole“

Kitą požiūrį siūlantys LFF C licencijos kursai naudingi tiek futbolo profesionalams, tiek futbolą žaidžiančių vaikų tėvams.

Masinio futbolo asociacijos rengiamus kursus apie vaikų ugdymą jau išklausė daugiau nei 200 įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų žmonių – tiek futbolo pasaulyje pasižymėję žaidėjai, treneriai, tiek ir paprasti šio žaidimo entuziastai, futbolo treniruotes lankančių vaikų tėvai.

Tarp šiemet kursuose dalyvavusiųjų – šešiskart Lietuvos čempionas, metų panevėžiečiu pernai išrinktas FK „Panevėžys“ komandos žaidėjas Paulius Janušauskas.

„Buvo tikrai naudinga ir įdomu, verta pabandyti kiekvienam futbolo profesionalui. Tai visai kitoks požiūris į vaikus ir jų futbolą. Sužinojau daug naujų dalykų, kuriuos galima pritaikyti ne tik vaikų futbolo treniruotėse“, – atskleidė P. Janušauskas.

Dukrą auginantis vyras pabrėžė, kad įgytos žinios praverčia ir kasdieniame gyvenime. „Važiavau į kursus dėl treniravimo, bet buvo naudinga ir dėl bendro išsilavinimo. Gavau daug kartų didesnės naudos. Rekomenduočiau kursus ne tik futbolininkams, bet ir tėvams, kiekvienam žmogui. Gautą informaciją papasakojau ir savo draugams, broliui, net savo tėvams ir seneliams“, – kalbėjo P. Janušauskas.

Savanoriškai trenerio veikla pradėjęs užsiimti futbolininkas teigė, įdomiausia buvo pažvelgti į situacijas vaikų futbole iš kitos pusės: „Kursuose labiausiai įstrigo akcentas į vaiko jausmus, įsijautimas į vaiko vaidmenį – kas būna, kai ant vaiko rėkia treneriai, tėvai, kaip vaikai jaučiasi. Kaip jie stumiami į vadinamąsias panikos zonas.“

Kursus išbando ne tik futbolo pasaulyje žinomi vyrai, tačiau ir mažuosius futbolininkus ugdančios moterys. Lina Jurevičienė iš Palangos apie kursus sužinojo iš savo aplinkos ir teigė nutarusi pabandyti, nes norėjo geriau suprasti savo sūnus.

„Kursai tikrai įspūdingi ir naudingi. Viskas labai patiko – nuo programos iki lektorių. Labiausiai įsiminė vertimas mažais vaikais, kai turi įsijausti į juos, taip pat visos psichologijos žinios, – teigė L. Jurevičienė.

Ji pripažino pakeitusi savo požiūrį apie tai, kaip reikėtų elgtis šalia futbolo aikštės per treniruotes ar rungtynes: „Anksčiau įsivaizdavau, kad šaukdama iš tribūnų padedi vaikui. Bet po kursų daug kas pasikeitė, supratau, kad tai yra trukdžiai, kad savo darbą turi daryti treneris. Kursuose buvo daug įvairių praktinių situacijų. Jos padėjo suprasti, visai kitaip pažvelgti į trenerio, vaiko ir tėvo pozicijas. Manau, kad daugiau tėvų turėtų sudalyvauti ir išklausyti. Tai padėtų pakeisti požiūrį, daugeliui atsivertų akys.“

LFF C licenciją sudaro nemokami visiems prieinami internetiniai kursai “Kitas požiūris” ir gyvi seminarai. Registracija į septintąją LFF licencijos seminarų grupę vykdoma iki spalio 1 d. 

Išsamesnė informacija apie kursus

Video reportažas:

Foto akimirkos iš kursų:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS