Neįgaliesiems

Paaiškėjo Lietuvos futbolo esporto rinktinės sudėtis

Kovo 28 ir 31 dienomis įvyko kvalifikaciniai turnyrai dėl patekimo į Lietuvos Esporto futbolo rinktinę, kuriuose šiemet varžėsi daugiau nei keturiasdešimt FIFA žaidimo gerbėjų.

Žaidėjai, pralaimėję ar neturėję galimybės dalyvauti pirmajame atrankos turnyre, turėjo savo pajėgumą pademonstruoti antrajame. Po atkaklios kovos pirmaisiais dviem rinktinės nariais tapo Vilniaus „Žalgirio“ klubo esporto žaidėjai – Paulius Janušonis ir Marius Šalčius. Tuo tarpu antrajame turnyre savo pajėgumą įrodė du žaidėjai, kurie jau atstovavo Lietuvos futbolo klubams – Alytaus „Dainavai“ ir Vilniaus „Riteriams“ – tarptautinėje erdvėje: Šarūnas Urbonavičius ir Titas Petraitis.

Per ateinančius pusantro mėnesio rinktinė treniruosis ir sužais keletą oficialių rungtynių su kitomis Europos futbolo esporto rinktinėmis. Pirmosios oficialios rungtynės numatomos gegužės viduryje.

„Atrankos kovos buvo tikrai veržlios ir konkurencingos, tai tik dar kartą patvirtino mūsų šių metų sprendimą, kad rinktinėje turėtų būti daugiau nei du žaidėjai. Matome, kad nors Lietuvoje kol kas ir neturime profesionalių žaidėjų, bet jų potencialas ir noras tobulėti žada aukštus sportinius rezultatus netolimoje ateityje. Įdomu, kad jau pirmoje atrankoje į rinktinę pateko du Vilniaus „Žalgirio“ esporto žaidėjai, tad galima daryti prielaidą, kad konkrečių klubų dėmesys ir investicijos į šia sporto šaką duoda dividendus.

Klubai yra ypač svarbi esporto piramidės dalis, tad norint turėti stiprią esporto rinktinę, jų indėlis yra ypač reikšmingas. Toliau sieksime skatinti ir padėti klubams įsilieti į naują virtualaus sporto industriją“, – teigė LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius

Tarptautinė futbolo organizacija FIFA rengia FIFAe Nations Cup čempionatą, kuriame dalyvaus daugiau nei 60 pasaulio futbolo esporto rinktinių.  Čempionatas vyksta „Ultimate Team“ žaidimo režimu, kai esporto atstovai turi susikurti savo sudėtį pasirenkant virtualius žaidėjus iš viso pasaulio, bei pritaikant jiems tinkamiausią taktiką.

Tai bus pirmasis Lietuvos esporto žaidėjų išbandymas kovojant šiose varžybose – prieš tai Lietuvos rinktinė dalyvavo UEFA eEuro čempionatuose. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS