Neįgaliesiems

Paaiškėjo Lietuvos varžovai Tautų lygoje

Niono mieste (Šveicarijoje) ketvirtadienio vakarą buvo ištraukti 2022–2023 metų UEFA Tautų lygos turnyro burtai, po kurių savo varžovus sužinojo ir Lietuvos rinktinė.

Buvusio Prancūzijos futbolininko Roberto Pireso ranka nulėmė, kad Lietuvos rinktinė varžysis C diviziono pirmojoje grupėje, kur jų varžovais bus Turkijos, Liuksemburgo ir Farerų Salų rinktinės.

Tautų lygos grupių etapo varžybos vyks kitų metų birželio ir rugsėjo mėnesiais – birželį bus sužaisti keturi mačai, rugsėjį – dar du. Su kiekvienu varžovu lietuviai sužais du kartus (namuose ir išvykoje).

Grupės nugalėtojai iškovos teisę pakilti į B divizioną, tuo tarpu paskutinę vietą užėmusi komanda turės varžytis dėl išlikimo C divizione.

„Nors ištrauktos mūsų grupės komandos yra pajėgios, tikime, jog su kiekviena iš jų galime kovoti dėl taškų. Praėjusiame Tautų lygos turnyre pavyko pasirodyti neblogai ir nudžiuginti mūsų sirgalius pergalėmis, tad ne ką prastesnio pasirodymo tikimės ir šiame turnyre. Tikimės, jog rinktinė kiekvienose rungtynėse atiduos visas jėgas ir kausis dėl pergalės, o konkretūs tikslai treneriui ir rinktinei suformuoti bus artimiausiu metu“, – sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Iš viso burtai į grupes suskirstė 55 komandas, kurios varžysis keturiuose divizionuose. A diviziono keturių grupių nugalėtojai 2023-aisiais susikaus dėl Tautų lygos nugalėtojų titulo.

Visos grupės:

A divizionas

A1: Prancūzija, Danija, Kroatija, Austrija.

A2: Ispanija, Portugalija, Šveicarija, Čekija.

A3: Italija, Vokietija, Anglija, Vengrija.

A4: Belgija, Nyderlandai, Lenkija, Velsas.

B divizionas

B1: Ukraina, Škotija, Airija, Armėnija.

B2: Islandija, Rusija, Izraelis, Albanija.

B3: Bosnija ir Hercegovina, Suomija, Rumunija, Juodkalnija.

B4: Švedija, Norvegija, Serbija, Slovėnija.

C divizionas

C1: Turkija, Liuksemburgas, Lietuva, Farerų Salos.

C2: Šiaurės Airija, Graikija, Kosovas, Kipras arba Estija*.

C3: Slovakija, Baltarusija, Azerbaidžanas, Kazachstanas arba Moldova*.

C4: Bulgarija, Šiaurės Makedonija, Sakartvelas, Gibraltaras.

D divizionas

D1: Lichtenšteinas, Kazachstanas arba Moldova*, Andora, Latvija.

D2: Malta, Kipras arba Estija*, San Marinas.

* – Kazachstano, Moldovos, Kipro ir Estijos komandos praėjusiame Tautų lygos sezone C divizione savo grupėse užėmė paskutines vietas, tad tarpusavyje susitiks dviejose atkrintamųjų porose. Porų laimėtojai liks C divizione, pralaimėtojai – kris į D divizioną.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS