Neįgaliesiems

Padėkota ilgamečiam rinktinės kapitonui

Sekmadienio rungtynių su Slovėnija žiūrovai Vilniuje turėjo galimybę padėkoti ryškų pėdsaką šalies futbolo istorijoje palikusiam ilgamečiam Lietuvos rinktinės kapitonui Tomui Danilevičiui.

Rinktinėje Tomas debiutavo 1998 metais rungtynėse su Bosnija ir Hercegovina. Po keitimo pasirodęs puolėjas iš karto paliko savo pėdsaką – technišku perdavimu kulnu asistavo ketvirtajam įvarčiui. Ši akimirka buvo tik pirmas iš daugelio gražių bei įsimintinų epizodų, kurią klaipėdietis padovanojo mūsų futbolo aistruoliams.

Šiomis dienomis sukanka 10 metų nuo T. Danilevičiaus įvarčio į tuometinės pasaulio čempionės Italijos vartus (rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1). 2007 metais karjeros pike buvęs puolėjas meistrišku smūgiu iš toli perkėlė kamuolį per Ukrainos vartininką ir tapo rezultatyviausiu visų laikų rinktinės žaidėju. Dar po metų Tomo techniškas smūgis rungtynėse su Austrija pasiuntė į euforiją visus Lietuvos futbolo mėgėjus.

Žymiausias klubinės karjeros epizodas – debiutinės rungtynės Londono „Arsenal“ ekipoje, kuriose Tomas įmušė įvartį į „Barcelona“ vartus. Vėliau jis tapo pirmuoju lietuviu Anglijos „Premier“ lygoje. Visgi geriausi jo metai buvo „Livorno“ ekipoje, kur su trimis pertraukomis rungtyniavo iki 2011 metų. Iš viso puolėjas Italijoje rungtyniavo šešiuose klubuose, sužaidė daugiau nei 300 rungtynių, iš jų – 56 aukščiausiame „Serie A“ divizione.

Karjerą Tomas baigė būtent Slovėnijos ekipoje, o pastaruoju metu gyvena Šveicarijoje.

Dosjė

Tomas Danilevičius
Gimė: 1978 liepos 18 d. Klaipėdoje.
Pirmasis treneris: Rimantas Skersys
Pozicija: Puolėjas
Lietuvos rinktinė: 72 rungtynės, 19 įvarčių (1998-2012 m.).
Prizai: 2006 ir 2007 m. geriausias Lietuvos futbolininkas
Klubai: Klaipėdos „Aras“, Vilniaus „Alsa“, „Club Brugge“ (Belgija), Maskvos „Dinamo“ (Rusija), „Lausanne“ (Šveicarija), Londono „Arsenal“ (Anglija), „Dunfermline Athletic“ (Škotija), KSK „Beveren“ (Belgija), „Livorno“, „Avellino“, „Bologna“, „Grosseto“, „Juve Stabia“, „Latina“ (visi – Italija), Nova Goricos „Gorica“ (Slovėnija).

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS