Neįgaliesiems

Pamatykite: prieš pasaulio čempionatą teisėjai išbandė naują vaizdo peržiūros sistemą

Jau po kelių dienų startuoja istorinis Lietuvai renginys – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas, o jame pirmą kartą bus naudojama vaizdo peržiūros (angl. „Video support“ (VS)) sistema, kuri suteiks galimybę peržiūrėti arbitrams diskutuotinus epizodus.

39 arbitrai iš viso pasaulio į Lietuvą specialiai atvyko likus daugiau laiko iki čempionato vien tam, kad galėtų susipažinti su sistema ir jos naudojimu bei pritaikymu čempionato metu.

„Pirmą savaitę buvo tik teorinė dalis, praktinė dalis prasidėjo visai neseniai. Draugiškų rungtynių metu sistema yra išbandoma realiai ir praktinėse situacijose, siekiant teisėjams parodyti, kaip tai atrodys ir kaip viskas vyks jau paties čempionato metu“, – kalbėjo tarptautinės kategorijos salės futbolo teisėjas Šarūnas Tamulynas.

Jis taip pat paaiškino, jog VS sistema nėra tas pats, kas didžiajame futbole naudojama ir visuomenėje plačiai žinoma „Video Assistant Referee“ (VAR) sistema.

„Žmonėms iš futbolo pusės tai yra žinoma kaip VAR, salės futbole tai yra „Video support“ sistema. Tai – tiesioginė pagalba teisėjui specifiniuose momentuose. Tokių momentų, kada sistemą galima naudoti, yra keturi: tiesioginės raudonos kortelės situacija, įvartis ar nėra įvarčio – specifinis kamerų išsidėstymas leidžia labai tiksliai stebėti vartų liniją. Trečia situacija – 6 metrų baudinys: jei kyla kažkokių klausimų apie baudinį, galime pasinaudoti VS sistema. Ketvirta situacija – kai prasižengia keletas žaidėjų vienu metu ir jei reikia nustatyti tiksliai prasižengusį“, – aiškino Š. Tamulynas.

Vaizdo peržiūra pasinaudoti gali pirmasis rungtynių teisėjas bei abiejų komandų treneriai – pastarieji turės po vieną peržiūros galimybę per kėlinį. Treneriui paprašius peržiūros, teisėjai privalės nueiti pasitikrinti, ar peržiūra buvo teisinga. Jei treneris buvo teisus ir po peržiūros sprendimas buvo pakeistas, treneris išsaugo galimybę prašyti dar vienos peržiūros tame pačiame kėlinyje.

Platesnis Š. Tamulyno VS pristatymas – vaizdo įraše.

Pasaulio salės futbolo čempionatas startuoja jau rugsėjo 12 dieną ir vyks iki spalio 3 dienos. Finalinio etapo rungtynės vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, įsigyti bilietus į visas čempionato rungtynes galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS