Neįgaliesiems

„Panevėžį“ sustiprino puikiai lietuviams pažįstamas Elivelto

Po trejų metų pertraukos legionierius iš Brazilijos Elivelto Ribeiro Dantas grįžta į Lietuvos A lygą. 28-erių metų saugas pasirašė sutartį su „Panevėžio“ klubu.

 

Kilęs iš nedidelio Holambra kaimelio San Paulo valstijoje jaunystėje Elivelto žaidė Brazilijos grando „Flamengo“ jaunimo komandoje, o vėliau rungtyniavo savo gimtosios šalies „Imperial club“ ir „Cabofriense“ komandose.

Lietuva tapo pirma šalimi, kurioje prasidėjo futbolininko legionieriaus karjera. Lietuvoje debiutavęs brazilas 2014 metais vilkėjo tuometinio Panevėžio „Ekrano“ marškinėlius ir per sezoną visuose turnyruose sužaidęs 37 rungtynes įmušė 13 įvarčių.

Savo kamuolio valdymo technika, staigumu, nestandartiniais sprendimais ir neprilygstamu kovingumu išsiskyręs brazilas greitai užsitarnavo futbolo gerbėjų ir specialistų pagarbą. Po sezono saugas buvo išrinktas į simbolinę A lygos sezono rinktinę.

2015 metais Elivelto persikėlė į Vilniaus „Žalgirį“ ir tris sezonus gynė sostinės klubo garbę. Iš viso per savo karjerą A lygoje futbolininkas sužaidė 113 rungtynių, pelnė 39 įvarčius ir atliko 21 rezultatyvų perdavimą. Žaisdamas „Žalgiryje“ brazilas du kartus tapo Lietuvos čempionu bei po tris kartus iškovojo LFF taurę ir Supertaurę.

Išvykęs iš Lietuvos Elivelto dar rungtyniavo Izraelio Petah Tikvos „Maccabi“, Rygos RFS, Kazachstano „Taraz“ bei Uzbekistano „Sogdiana“ komandose.

„Džiaugiuosi sugrįžęs į Panevėžį. Lietuvoje pradėjau savo legionieriaus karjerą ir čia praleidau ketverius metus. Nors buvau toli nuo Lietuvos, domėjausi kaip komandoms sekasi žaisti A lygoje, su kai kuriais futbolininkais palaikau santykius iki šiol, o su „Panevėžio“ kapitonu Pauliumi Janušausku vieną sezoną drauge rungtyniavome „Žalgiryje“. Stengsiuosi iš visų jėgų padėti „Panevėžio“ komandai “, – sakė po pertraukos į Aukštaitijos sostinę sugrįžęs Elivelto.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS