Neįgaliesiems

Panevėžiečiai pasirengę šuoliui aukštyn

Tai, kad A lygoje nežaidžia Panevėžio komanda, nėra normalu. Tokį įsitikinimą išreiškė į miestą, kuriame pradėjo futbolininko karjerą, grįžęs Paulius Janušauskas.

Sunku su tuo ginčytis – iš lietuviško futbolo žemėlapio prieš keletą metų išnykęs Panevėžio „Ekranas“ žaidimo istorijos kontekste neabejotinai yra vienas ryškiausių Lietuvo klubų. Bet „Ekrano“ nebėra, o Aukštaitijos miesto trūkumą A lygoje pašalinti užsimojo „Panevėžys“.

Ši komanda neslepia ketinimų šiemet triukšmingai ir džiaugsmingai palikti pirmąją lygą. „Nesakome, kad būtinai būsime pirmi – antra lygos komanda turi šansą pereinamosiose rungtynėse su septintąja A lygos ekipa. Bet mūsų tikslas yra A lyga“, – ambicijų neslėpė „Panevėžio“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

Panevėžiečių komanda – vienintelė drąsiai kalbanti apie tai, kad kovos dėl maksimalaus tikslo. Nepanašu, kad jie pervertintų save. Miesto savivaldybės dosniai remiamas ir uoliai palaikomas klubas sezoną pasitinka turėdamas gerokai didesnį biudžetą ir daug stipresnę sudėtį nei pernai.

Namo plūstelėjo panevėžiečiai iš senų gerų „Ekrano“ laikų – iš Austrijos grįžęs Martynas Dūda, iš „Jonavos“ išsinuomotas Jonas Skinderis, šešis kartus Lietuvos čempionu su „Ekranu“, Vilniaus „Žalgiriu“ bei Marijampolės „Sūduva“ tapęs P. Janušauskas. Be jų, komandą papildė buvęs Klaipėdos „Atlanto“ gynėjas Vytas Gašpuitis bei legionieriai – Edgaras Fjodorovas iš Latvijos, baltarusis Ilja Cyvilka, ukrainietis Andrejus Karvackis, rumunas Ionutas Florea ir treneris Alexandru Curteianas.

Naujasis „Panevėžio“ vairininkas – charizmatiška asmenybė. A. Curteianas yra žaidęs Sankt Peterburgo „Zenit“, „Hamburg“ komandose, dukart buvo pripažįstamas geriausiu Moldovos futbolininku, vėliau treniravo savo šalies jaunimo ir vyrų rinktines. Be charizmos, moldavas į Aukštaitiją atsivežė rimtą požiūrį į darbą.

„Mes esame nufilmavę visas savo praėjusio sezono rungtynes. Treneris viską peržiūrėjo ir tada sprendė, kurie žaidėjai turi likti komandoje“, – pasakojo B. Vaitiekūnas. Iš tų, kuriems buvo pasiūlyta likti, išvyko tik veteranas Mantas Savėnas, pasirinkęs trenerio asistento poziciją Utenos „Utenyje“.

Klube turi būti kuo daugiau profesionalumo. Šia nuostata besivadovaujantis A.Curteianas net išsireikalavo, kad, reikalui esant, komanda treniruotųsi dukart per dieną. Palyginimui – kai kuriuose kitose lygos klubuose kituose miestuose gyvenantiems žaidėjams leidžiama į komandos treniruotes atvykti dukart per savaitę.

„Miestas ir rėmėjai mums sukūrė tobulas sąlygas. Lieka tik patiems padaryti viską, ką sugebame“, – galimos sėkmės formulę sudėliojo „Panevėžio“ direktorius.

Pernai komanda iš miesto prie Nevėžio pirmosios lygos sezoną baigė dešimta. Būtų stebuklas, jei šiemet nutiktų kas nors panašaus, nes dabartinis „Panevėžys“ yra pajėgus tapti sėkmės istorija ir grąžinti savo miestą į A lygos aikštes bei tvarkaraščius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS