Neįgaliesiems

Panevėžietis per savaitę pasireiškė dviejose baudinių serijose

Vartininkui Danui Šimkevičiui teko unikalus iššūkis. Panevėžietis SHARP Elitinėje jaunių lygoje su R. Sargūno SG U-17 ekipa per savaitę sužaidė dvejas rungtynes išvykose, kurias laimėjo po „pendeliadų“.

Pagal lygos reglamentą, jeigu rungtynių pagrindinis laikas baigiasi lygiosiomis, nugalėtojas išaiškinamas baudinių būdu. Panevėžiečiai įveikė praeitų metų metų čempionus žalgiriečius, o 14-metis sulaukė pagyrų dėl puikios reakcijos ginant vartus. Po 3 dienų, rungtynėse Klaipėdoje taip pat prireikė D. Šimkevičiaus indėlio.

–Buvai nominuotas trečiuoju EJL savaitės žaidėju dėl unikalios patirties – trečiadienį ir šeštadienį tau teko ne tik sužaisti visą rungtynių laiką, bet ir abukart ginti vartus baudinių serijose. Kaip pats vertini tokią įdomią situaciją? Kuo šios baudinių serijos išsiskyrė?

–Labai gaila, kad abi komandas nugalėjome tik po baudinių serijos, tikėjomės normalios 3 taškų pergalės, ypač prieš Klaipėdos FM-„Atlantą“. Prieš „Žalgirį“ visada tikimės, kad bus sunku, ypač, kai dar jie žaidžia namų aikštėje. Negalima nuvertinti ir tų pačių klaipėdiečių. Abi baudinių serijos pasirodė sunkios, „Žalgiris“ buvo taiklesni.

–Sezono startas buvo itin sėkmingas – išvykoje įveikėte principinius varžovus „Žalgirį“, o tavo „seivus“ dvikovos pabaigoje ir ramybę serijos metu pagyrė treneriai. Gali atskleisti, kaip pats reagavai tų rungtynių Vilniuje metu ir po jų?

–Žinoma, buvo jaudulys, bet su jauduliu susitvarkiau. Mano reakcija tai įprasta – svarbiausia susikaupti ir žaisti iki paskutinės minutės. O pergalę su komanda atšventėm įprastai, kaip ir visas pergales; bet, žinoma, kai žaidi prieš praėjusių metų čempionus, tai yra mums palanki pergalė.

–Pernai R. Sargūno SG žaidėjai, būdami jauniausia komanda EJL U-16 divizione, subegėjo iškovoti sidabro medalius. Kokie yra tavo asmeniniai lūkesčiai 2018 m. sezone bei ką su komanda esate užsibrėžę pasiekti EJL čempionate?

–Būti geriausios lygos vartininku, o mes su komanda siekiame tik vieno – čempionų titulo.

–Papasakok, kaip prasidėjo tavo futbolo kelias.

–Būdamas mažas, neišsiskirdavau su kamuoliu, pas draugus einant – visada su manimi kamuolys. Dėl to atsirado potraukis šiam sportui. Sužinojau apie futbolo treniruotes būdamas pirmoje mokyklos klasėje, nuo to laiko pradėjau jas lankyti. Vartininku tapau dėl savo trenerio Lino Niurkos noro, nes komandoje nebuvo vartininkų ir paklausė manęs treneris, ar nenorėčiau būti vartininku. Aš susidomėjau ir pabandžius, man patiko ir nuo to laiko esu vartininkas.

–Kurias sporto asmenybes gerbi?

–Labiausiai gerbiu Cristiano Ronaldo bei LeBron James. Man patinka, kai jie stengiasi dėl savęs ir sunkiai dirba, kad komanda pasiektų pergales. Kalbant apie vartininką, į kurį lygiuojuosi, tai būtų Manuelis Neueris.

–Ačiū už pokalbį!

Kalbino Robertas Každanas/LFF.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS