Neįgaliesiems

„Panevėžio“ komanda bendravo su klausos negalią turinčiais mokiniais

Gegužės antrąją Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje lankėsi FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas su komandos nariais.

fk-panevezys.lt

Gegužės antrąją Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje lankėsi FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas su komandos nariais: sporto direktoriumi Dainiumi Glevecku, vyr. treneriu ir žaidėju bei kapitonu Mantu Savėnu, žaidžiančiu saugo pozicijoje, puolėju Edvardu Tamulevičiumi, gynėju Yura Podo iš Ukrainos, saugais Tsubasa Mitani  iš Japonijos ir Rigobertu Songu iš Kamerūno bei puolėju Charles Atsina – Ganos ir Italijos piliečiu.

Susitikimo pradžioje direktorius Bronius Vaitiekūnas pristatė komandą, pasidžiaugė, kad klube darniai žaidžia ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Japonijos, Kamerūno, Ganos ir Italijos piliečiai. Vyr. treneris Mantas Savėnas teigė, kad jau 35 metai, kaip „spardo“ kamuolį. Kvietė visus siekti tikslo ir gegužės 14 d. atvykti palaikyti komandos į „Aukštaitijos“ stadioną. Turėjo galimybę prisistatyti ir pasisakyti kiekvienas komandos narys. Visi užsieniečiai džiaugėsi, kad likimas atsiuntė į Lietuvą, kur patiria daug malonių akimirkų. Tvirtino, kad turi gerų norų ir ambicijų puikiai žaisti. Sporto direktoriui Dainiui Gleveckui teko ragauti legionieriaus duonos, o futbolu susidomėjo nuo 7-erių metų.

Kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė džiaugėsi, kad mokykla dalyvavo projekte „Užauginkime Lietuvai Ronaldo“ ir laimėjo futbolo vartus bei kamuolius, bet dar liko didžiulė svajonė įsigyti futbolo aikštelę. Daugelis mokinių ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba klausinėjo svečių apie komandos sudėtį, čempionatą, klubo rėmėjus ir kitką.

Svečiai buvo labai dosnūs: mokiniams padovanojo futbolo kamuolių, su kuriais jie tuojau pat išbėgo žaisti, o mokyklai – FK Panevėžys fanų šaliką, gairelę, vėliavėlę ir didžiulį tortą. Mokykla visiems įteikė prisiminimui po lankstinuką, kad svečiai galėtų įdėmiau susipažinti su ugdymo specifika. Pratęsę susitikimą prie arbatos puodelio, svečiai apžiūrėjo mokyklos patalpas: salę, kabinetus, muziejų, bendrabutį, valgyklą ir kitas patalpas, bendravo su mokiniais, domėjosi jų sportiniais pasiekimais, mokėsi lietuvių gestų kalbos, fotografavosi atminimui, žemėlapiuose ieškojo savo šalių. Įdomiausia tai, kad sportininkai buvo labai šiltai sutikti: patys mokiniai drąsiai spaudė rankas, kalbino ir svečius lydėjo po visas mokyklos patalpas.

Mokyklos bendruomenė dėkoja aktyviam direktoriui ir visai komandai už vizitą, kurio mokiniai labai laukė, dovanas ir nuoširdų bendravimą. Linkime darnaus komandinio žaidimo ir sėkmingų varžybų. Tokie susitikimai teikia galimybių plėtoti individualumą, daugiau pasitikėti savimi ir šalia esančiu.

Fizinis mokinių ugdymas mokykloje plėtoja ne tik judesių kultūrą, bet ir bendrąsias jų vertybes, moko ugdytinius jomis grįsti savo gyvenimą. Todėl, teikiant žinių apie įvairias sporto šakas, ugdant bendruosius ir konkrečius sportavimo, sveikatos saugojimo bei stiprinimo gebėjimus, skatinamas ne tik mokinių fizinis, bet ir kūrybinis aktyvumas bei individualumas. Daug dėmesio skiriama stiprinant ugdytinių adaptacinius ir socialinius gebėjimus, derinant jų psichosomatinę brandą ir interesus, tenkinant fizinės saviraiškos bei biologinio judėjimo poreikius.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS