Neįgaliesiems

„Panevėžys“ iškovojo LFF Pirmos lygos titulą

Šeštadienį finišavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos pirmenybės ir paaiškėjo naujieji nugalėtojai. Po dramatiškos kovos „Panevėžio“ klubas įveikė tiesioginį konkurentą Kėdainių „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo kelialapį į A lygą.

Alexandro Curteiano vadovaujami panevėžiečiai prieš rungtynes turėjo visus kozirius savo rankose ir pirmavo prieš persekiotojus Alytaus „Dainavos“ futbolininkus vienu tašku, o „Nevėžį“ lenkė dviem.

Rungtynės Kėdainiuose vyko įtemptai ir žaidimas padovanojo žiūrovams puikų spektaklį, ypač susitikimo pabaigoje. Iki 70 minutės rezultatas buvo lygus 0:0, tačiau Andrejus Karvatckis savo galingu šūviu iš 30 metrų nuginklavo „Nevėžio“  vartininką Mindaugą Malinauską.

Susitikimui einant į pabaigą įtampos žaidime nemažėjo. Kėdainių klubui pavyko išlyginti rezultatą 88 minutę, kai Rimvydas Lipnevičius išnaudojo oponentų klaidą ir galva pasiuntė kamuolį į vartus iš arti.

Tačiau jau po minutės „Panevėžio“ pirmojo įvarčio autorius A. Karvatckis po minutės  dar kartą nustelbė vietinę publiką ir tolimu šūviu į kairįjį kampą pelnė įvartį.

Paskutinėmis minutėmis „Nevėžis“ spaudė varžovus, bet Aukštaitijos sostinės ekipa išlaikė persvarą ir iššovė pergalės šampaną. „Panevėžys“ užsitikrino kelialapį į 2019 metų A lygos varžybas. Panevėžio miesto ekipa turės komandą aukščiausioje lygoje po penkerių metų pertraukos.

Neramiai Kėdainiuose vykusių rungtynių eigą sekė „Dainavos“ atstovai. Donato Vencevičiaus auklėtiniams namuose nekilo problemų įveikiant „Kupiškio“ komandą, rungtynės baigėsi šeimininkų pergale 6:0. Vis dėlto „Panevėžio“ pergale paliko alytiškius antroje vietoje – jie turės pakovoti dėl kelialapio į aukščiausią divizioną atkrintamosiose varžybose su septintą vietą šį sezoną A lygoje užimsiančia komanda.

„Nevėžio“ nesėkme pasinaudojo Gargždų „Bangos“ klubas, kuris namuose 2:1 įveikė Kauno „Stumbro B“ komandą ir iškovojo bronzą.

Paskutinio turo rungtynių statistika:

„Nevėžis“ – „Panevėžys“ 1:2 (0:0)
Kėdainių stadionas, 1300 žiūrovų
Teisėjas – Jurij Paškovskij
Įvarčiai: 70 min. A. Karvatskyi (0:1), 88 min. R. Lipnevičius (1:1), 89 min. A. Karvatskyii (1:2).

„Dainava“ – „Kupiškis“ 6:0 (3:0)
Alytaus stadionas, 1630 žiūrovų
Teisėjas – Artiom Gutvoskij
Įvarčiai: 5 min. S. Vazquez (1:0), 10 min. S. Vazquez (2:0), 29 min. R. Banevičius (3:0), 58 min. P. Golubickas (4:0), 62 min. P. Golubickas (5:0), 84 min. S. Vazquez (6:0).

„Džiugas“ – „Utenis“ 1:0 (0:0)
Telšių miesto centrinis stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas – Ugnius Veprauskas
Įvarčiai: 59 min. B. Anisas (1:0)

„Banga“ – „Stumbras B“ 2:0 (2:0)
Gargždų miesto stadionas, 452 žiūrovai
Teisėjas – Orestas Abramavičius
Įvarčiai: 36 min. K. Urbaitis (1:0), 71 min. D. Zubauskas (2:0).

„Trakai B“ – „Vilniaus Vytis“ 3:2 (1:0)
Trakų stadionas, 51 žiūrovas
Teisėjas – Gediminas Macevičius
Įvarčiai: 16 min. E. Dusevičius (1:0), 60 min. G. Paulauskas (1:1), 79 min. E. Andriušis (1:2), 83 min. E. Baniulis (2:2), 88 min. E. Dusevičius (3:2).

„Pakruojis“ – „Žalgiris B“ 2:0 (1:0)
Pakruojo stadionas, 70 žiūrovų
Teisėjas – Kęstutis Bartuškevičius
Įvarčiai: 38 min. M. Kazilionis (1:0), 67 min. V. Viktoravičius (2:0).

Galutinė turnyrinė lentelė:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS