Paplūdimio futbolo čempionai IGOL Portugalijoje pasiekė svarbią pergalę

2018 m. gegužės 26-birželio 03 dienomis Nazarė mieste Portugalijoje vyko Europos šalių paplūdimio futbolo klubų čempionų lyga Euro Winners Cup 2018. Lietuvą jame atstovavo 2017 m. Lietuvos paplūdimio futbolo čempionai BSC IGOL (Vilnius).

Pirmose grupės rungtynėse lietuviai susitiko su vienu iš stipriausių ir turtingiausių pasaulyje klubų „Lokomotiv“ (Maskva). BSC IGOL sėkmingai priešinosi ir neleisdavo priešininkams atitrūkti didesniu rezultatu beveik du kėlinius , tačiau „Lokomotiv“ vedamai į priekį trijų legionierių iš Brazilijos nacionalinės rinktinės Nelito, Lucao ir Catarino demonstravo aukštesnio lygio futbolą ir trečiajame kėlinyje be atsako įmušė 4 įvarčius ir įrodė savo meistriškumą.

Antrose rungtynėse Lietuvos čempionai susitiko su Turkijos paplūdimio futbolo čempionais „Alanya“. Turkai į šį turnyrą atvyko pasistiprinę dviem legionieriais iš Portugalijos rinktinės, todėl lietuvių laukė sudėtingos rungtynės. Nuo pat pirmų rungtynių minučių užvirė įnirtinga kova, komandos kovojo iš paskutiniųjų, nes abiem ekipoms šios rungtynės buvo lemiamos norint patekti į aštuntfinalį. Nors turkai nuo pirmų minučių įsiveržė į priekį lietuviai nepasidavė ir ieškojo kelių rezultatui sušvelninti. Keletas nerealizuotų šimtaprocentinių momentų ir kelios grubios vartininko klaidos palaidojo BSC IGOL viltis patekti į aštuntfinalį. Turkai, savo ruožtu, pelnė keletą įspūdingo grožio įvarčių ir rungtynes baigė pergale 6:1.

Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai susitiko su Belgijos paplūdimio futbolo čempionais BSC Vamos. Šios rungtynės – garbės reikalas tiek lietuviams, tiek belgams. Trenerių B. Mickevičiaus ir R. Pernai nurodymai bei komandos nuteikimas šioms rungtynėms davė vaisių. Nuo pat pirmųjų minučių BSC IGOL užgulė belgų vartus, smūgiai vienas po kito skriejo belgų vartų link, o netrukus pavyko ir pasižymėti BSC IGOL legionieriui iš Latvijos S. Vasiljevui. Pirmas kėlinys pasibaigė rezultatu 1:0 lietuvių naudai. Antrajame kėlinyje BSC IGOL dominavo visose aikštelės pozicijose. Pasipylė įvarčiai į belgų vartus. Žaidžiantysis treneris BSC IGOL legionierius R. Pernai pelnė net tris įvarčius. Nuskambėjus finaliniam švilpukui, švieslentėje rezultatas švietė 7:0 lietuvių naudai. Neįtikėtina, graži ir reikšminga lietuvių pergalė Lietuvos paplūdimio futbolo istorijoje atvertė naują puslapį.

„Pergalė prieš Belgijos paplūdimio futbolo čempionus yra ilgo ir sunkaus darbo rezultatas, kurį pasiekti pavyko visai komandai. Nors žinojome, kad patekome į „mirtininkų“ grupę, tačiau atvykę į turnyrą tikėjomės pasiekti dvi pergales ir patekti į aštuntfinalį, nes komandos meistriškumas per du paskutinius metus pakilo labai stipriai. Tačiau priešininkai taip pat nestovi vietoje, investuoja didžiules sumas į komandų pasirengimą ir legionierių įsigijimą. Po rungtynių priėję Portugalijos, Bulgarijos, Latvijos rinktinių žaidėjai siūlėsi atstovauti BSC IGOL įvairiuose turnyruose, o tai rodiklis, kad mūsų klubas jau žinomas ir palankiai vertinamas Europoje“, – kalbėjo BSC IGOL komandos vadovas D. Laucevičius.