Neįgaliesiems

Paplūdimio futbolo čempionato atrankos finale teisėjavęs V. Gomolko: „Tai padeda siekti didesnių užmojų“

Vilnietis Vitalij Gomolko skaičiuoja virš šimto teisėjautų tarptautinių paplūdimio futbolo rungtynių, o šį birželį jam patikėta garbinga atsakomybė būti FIFA Pasaulio paplūdimio futbolo Europos zonos atrankos finalo arbitrų gretose.

Finalo rungtynėse V. Gomolko teisėjavo kartu su portugalu Sergio Filipe Gomesu Soaresu, lenku Lukaszu Ostrowskiu ir vokiečiu Torstenu Güntheriu. Nazarėje (Portugalija) vykusiame atrankos turnyre triumfavo Ispanijos rinktinė, lemiamose rungtynėse rezultatu 5:2 įveikusi Ukrainos atstovus.

V. Gomolko su LFF.lt pasidalino mintimis apie savo įspūdžius paplūdimio futbole bei viliasi, jog jo darbas bus įvertintas kvietimu teisėjauti 2021 m. FIFA Pasaulio paplūdimio futbolo čempionate, kuris vyks Rusijos sostinėje, Lužnikų olimpiniame komplekse.

– Kaip atradote paplūdimio futbolą ir kas skatino tobulėti šioje srityje?

– 2014 m. atradau paplūdimio futbolą, kai teisėjas Robertas Valikonis pakvietė teisėjauti Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate. Pirmaisiais metais turėjau galimybę teisėjauti visuose turuose ir taurės varžybose.

Mane labai sužavėjo šios sporto šakos intensyvumas, pati varžybų šventinė atmosfera. Teisėjaujant skamba muzika, gali grožėtis įspūdingais įvarčiais. Tų pačių metų pabaigoje su manimi susisiekė LFTA prezidentas Sergejus Sliva ir paklausė, ar norėčiau tapti tarptautinės kategorijos paplūdimio futbolo teisėju. Net nedvejodamas sutikau.

– Ar galėtumėte papasakoti apie įdomiausius patirtus momentus paplūdimio futbole?

– Pirmasis mano tarptautinis turnyras Euro Winners CUP“ įvyko 2015 m. Italijoje, Katanijos mieste. Žinoma, buvo jaučiamas jauduliukas prieš pirmą išvyką, nežinojau, kas ir kaip klostysis, ko reikėtų tikėtis. Nuvykus viskas paliko didelį įspūdį, o tada dar kartą įsitikinau, jog paplūdimio futbolas tikrai man.

Per 6 metus, kai esu paplūdimio futbolo FIFA kategorijos teisėjas, turėjau daugiau nei 10 tarptautinių turnyrų ir suteisėjavau virš 100 tarptautinių rungtynių. Svarbiausi ir įsimintiniausi iškvietimai, kuriuos gavau, buvo į 2019 m. Europos žaidynes Minske, 2019 m. FIFA Pasaulio paplūdimio futbolo čempionatą Paragvajuje bei 2021 m. FIFA Pasaulio paplūdimio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyrą Nazarėje.

Šie turnyrai paliko man didžiausią įspūdį. Iškvietimai į tokio lygio turnyrus neleidžia sustoti ir padeda judėti į priekį, siekti didesnių užmojų. Vienas jų įvyko 2021 m. birželio 27 dieną, kai gavau paskyrimą teisėjauti finalo rungtynėse tarp Ispanijos ir Ukrainos rinktinių. To visiškai nesitikėjau, bet dar kartą pats sau įrodžiau, jog viską darau tinkamai ir mano pastangos buvo įvertintos.

– Kuo buvo ypatingas pastarasis 2021 m. atrankos turnyras?

– Pasaulio paplūdimio futbolo čempionato Europos atrankos turnyras buvo pirmasis šiais metais įvykęs pritaikius naujas paplūdimio futbolo taisykles, kurios buvo patvirtintos tik šių metų gegužės mėnesio pabaigoje.

Naujovių pagalba ši sporto šaka supanašėjo su salės ir lauko futbolu. Esminiai nauji momentai yra DOGSO“ traktuotė, oficialių asmenų drausminių sankcijų taikymas rungtynių metu ir dar daug kitų smulkesnių aspektų. Manau, kad tai tikrai palengvina perėjimą iš salės ar lauko futbolo į paplūdimio futbolą ir atvirkščiai.

– Kokie tolesni jūsų profesiniai lūkesčiai?

– Šiuo metu visi paplūdimio futbolo teisėjai laukia naujienų, kas iš Europos teisėjų važiuos į Pasaulio čempionatą, kuris vyks šiais metais rugpjūčio 19–29 dienomis Maskvoje. Labai viliuosi, kad ir man pavyks ten patekti, juk to siekia kiekvienas iš mūsų, nes tokie momentai tampa svajonių išsipildymu teisėjo karjeroje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS