Neįgaliesiems

Paplūdimio futbolo pirmenybėse baigtos reguliaraus etapo kovos

Sužaidus Vilniaus m. paplūdimio pirmenybių paskutinį turą, paaiškėjo keturios komandos, tęsiančios kovą dėl KIA taurės ir turnyro apdovanojimų. Prie jau anksčiau vietą stipriausiųjų grupėje užsitikrinusių „Nerealo“ ir „Igol“ ekipų prisijungė „Rings“ ir „Audros“ klubai.

Nors reguliaraus etapo pabaigos rungtynės didžiajai daliai komandų nebeturėjo jokios įtakos jų pozicijai turnyro lentelėje, futbolininkų nusiteikimo tai nesumažino, o žiūrovai sulaukė atkaklių kovų ir gražių įvarčių.

Dėl patekimo į A grupę kovojusiai „Alfai“ teko pirmenybių lyderio „Igol“ iššūkis, kurį įveikus būtų išsaugota galimybė kovoti dėl aukso. Tačiau stipriausia šiuo metu klubinė paplūdimo futbolo komanda Lietuvoje savo varžovei nepaliko jokių šansų. Vedami V.Bartosevičiaus ir V.Novičkovo, kartu pelniusių 8 įvarčius, „Igol“ futbolininkai greitai susikrovė didžiulę persvarą, kurią ramiai išlaikė iki mačo pabaigos – 12:5. „Alfos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir rezultatyviausias turnyro futbolininkas V.Šaveiko, į savo sąskaitą įsirašęs hetriką.

Prieš šias rungtynes šalia trokštamos ketvirtosios vietos buvusiai „Audrai“ pergalė prieš „Granitą“  buvo reikalinga kaip oras. Žinodama, kad konkurentė kovoje dėl bilieto į stipriausiųjų grupę „Alfa“ patyrė pralaimėjimą, „Audra“ nuo pirmųjų minučių ėmė spausti savo varžovus. Pastangos buvo sėkmingos. Vadovaujama komandos lyderio N.Budraičio, ši ekipa tikslą pasiekė užtikrintai ir nei akimirkai neišleido iniciatyvos iš savo rankų – 6:2.

Iki tol visus paplūdimio futbolo specialistus stebinęs ir turnyre vos sykį pralaimėjęs „Nerealas“ buvo priverstas patirti antrąją nesėkmę iš eilės. Geriausią gynybą pirmenybėse demonstruojantys  „Rings“ futbolininkai savo priešininkams šioje dvikovoje neleido priartėti nei karto ir, nepaisant visų legionieriumi iš Nigerijos A.Omoniyi sudėtį sustiprinusio „Nerealo“ pastangų, šventė pergalę rezultatu 4:2 bei aplenkė jį turnyro lentelėje, nustumdami į trečiąją vietą. Daugiausiai nemalonumų varžovams kėlė šalies futbolo žvaigždžių G.Mikulėno ir R.Radavičiaus tandemas, pasižymėjęs tris sykius.

Pirmąją pergalę turnyre į savo sąskaitą įsirašė ir pora pozicijų turnyro lentelėje į viršų pakilo „Politechnikumas“. Tiek šiai komandai, tiek prieš juos išsirikiavusiam „Imperialui“ šios rungtynės nieko nelėmė, tačiau savo atkaklumu ir principingumu jos tapo tikra turo puošmena.

Prieš savaitę viso turnyro metu žaidimą gerinęs „Imperialas“ pagaliau atidarė savo pergalių sąskaitą ir tikėjosi pakartoti sėkmę, tačiau „Politechnikumas“ mačą pradėjo aktyviu spaudimu bei net du įvarčius mače pelniusio vartininko S.Lipkevičiaus tiksliu šūviu per visą aikštę. Netrukus komandas skyrė jau trys įvarčiai. Susikrautą persvarą „Politechnikumas“ išlaikė iki dvikovos pabaigos, taikliu smūgiu atsakydamas į kiekvieną „Imperialo“ įvartį – 6:3.

Keturias pirmas vietas reguliariajame etape užėmusios komandos tęs kovą A pogrupyje. Jos ir išsiaiškins pirmenybių taurės likimą, dėl 5-8 vietų kovos tęsis B pogrupyje.

Vilniaus m. Paplūdimio futbolo pirmenybių KIA taurei laimėti turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Igol“ 7 6 1 0 56:25   19

2. „Rings“ 7 4 3 0 36:17   15

3. „Nerealas“ 7 5 0 2 42:33   15

4. „Audra“ 7 4 1 2 43:32   13

5. „Alfa“ 7 3 1 3 45:41   10

6. „Politechnikumas“ 7 1 1 5 21:53   4

7. „Imperialas“ 7 1 0 6 20:51   3

8. „Granitas“ 7 0 1 6 29:40   1

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: V. Šaveiko („Alfa“) – 20, N. Budraitis („Audra“) ir V. Novičkovas („Igol“) – po 16, R. Radavičius („Rings“) – 15 įvarčių.

Pirmąsias rungtynes abejuose pogrupiuose komandos žais „Smėlio arenoje“ kovo 31 d., penktadienį, nuo 19 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS