Paplūdimio futbolo pirmenybėse – penki G. Mikulėno įvarčiai

Vilniaus miesto paplūdimio pirmenybėse ryškėja pirmasis ketvertukas, tęsiantis kovą dėl apdovanojimų. Iki pagrindinio etapo pabaigos likus sužaisti po dvejas rungtynes, vietą tarp stipriausiųjų jau užsitikrino turnyro lyderis „Nerealas“.

Sauliaus Čirbos nuotr.

Be pralaimėjimų pirmenybėse rungtyniaujanti komanda pasiekė dar vieną įspūdingą pergalę. Nors iššūkį jai metusi „Alfa“ vieną iš pirmųjų savo atakų pavertė įvarčiu, pranašumu ji ilgai nesidžiaugė. Vedama keturis įvarčius pelniusio V. Kuzmicko, „Nerealo“ ekipa per kelias minutes ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą, o iki pirmojo kėlinio pabaigos susikrovė saugų pranašumą. Kiti du kėliniai vyko labai atkakliai, tačiau perimti iniciatyvos ir įkąsti solidžiai žaidusiems lyderiams „Alfai“ nepadėjo ir rezultatyviausio turnyro žaidėjo V. Šaveiko hetrikas – 9:6.

Ši pergalė „Nerealui“ garantavo vietą pajėgiausiųjų komandų grupėje, nes penktoje vietoje įsikūrusios ir nesėkmę patyrusios „Alfos“ atsilikimas nuo lyderio išaugo iki 8 taškų.

Centrinėje dvikovoje tarp antrąją ir trečiąją vietų užėmusių „Igol“ ir „Audros“ komandų laukta atkaklios kovos. Tačiau, nuo pirmųjų minučių aikštėje dominavo paplūdimio futbolo rinktinės pagrindu sudaryta „Igol“ ekipa, dar pirmajame kėlinyje be atsako įmušusi keturis įvarčius. Sumažinti įvarčių deficito „Audrai“ niekaip nepavyko. Kai rungtynių viduryje komandos apsikeitė po vieną taiklų smūgį, tapo aišku, kad pergalės puikią sportinę formą šiuo metu demonstruojanti „Igol“ iš rankų nepaleis. Per paskutinę mačo dalį žaidimas tapo labai atviras, komandos užmiršo apie gynybą ir tiesiog mėgavosi žaidimu be įtampos, mušdamos puikius įvarčius – 9:5.

Šia „Igol“ pergale pasinaudojo ir „Audrą“ turnyro lentelėje aplenkė paplūdimio futbolo veteranų komanda „Rings“, kuriai atstovauja net trys buvę nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjai R. Radavičius, N. Radžius ir G. Mikulėnas. Ši iš futbolo žvaigždžių sudaryta ekipa džiugino žiūrovus vienu už kitą gražesniais įvarčiais po akrobatinių smūgių ir nepaliko vėl taškų neiškovojusiam „Imperialui“ didesnių šansų – 9:1. G. Mikulėnas prie komandos pergalės prisidėjo net 5 įvarčiais.

Pirmuosius taškus į savo sąskaitas įsirašė tarpusavyje sužaidę „Granitas“ ir „Politechnikumas“. Iki tol žaidusios vien su pirmenybių favoritais, šiame mače abi komandos tikėjosi iškovoti pirmąją pergalę. Puikų futbolą pirmuose dvejuose kėliniuose demonstravusiems jauniesiems politechnikiečiams pergalė buvo ranka pasiekiama. Trečiajame kėlinyje jie pirmavo 6:3, tačiau išsikvėpė, tuo tarpu „Granitas“ pademonstravo pavydėtiną charakterį ir, išnaudodamas varžovų patirties trūkumą bei klaidas gynyboje, sugebėjo išgelbėti rungtynes – 6:6.

Prieš šį turą ant smėlio treniravosi ir vaikų futbolo akademijos „Žalgirietis“ 2005 m. gimimo auklėtiniai, vadovaujami D. Greviškio. Nors dauguma vaikų pirmą kartą bandė žaisti ant smėlio, tačiau treniruotės organizatorius jie nustebino paplūdimio futbolo technikos elementų, atliekamų profesionalių futbolininkų, išmanymu. Vaikai puikiai žinojo, kaip reikia pasistatyti kamuolį mušant baudos smūgius, taip pat neturėjo problemų pakeliant kamuolį į orą nuo smėlio.

Iki pagrindinio pirmenybių etapo pabaigos liko du turai. Po jų keturios pajėgiausios komandos A pogrupyje tęs kovą dėl aukso, tuo tarpu į B pogrupį patekusios ekipos išsidalins 5-8 vietas.

Vilniaus m. Paplūdimio futbolo pirmenybių KIA taurei laimėti turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Imperialas“ 5 0 0 5 13:42   0

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: V. Šaveiko („Alfa“) – 14, R. Radavičius („Rings“) ir N. Budraitis („Audra“) – po 13, A. Streckis („Nerealas“), V. Novičkovas („Igol“) ir G. Mikulėnas („Rings“) – po 9 įvarčius.

Penktasis pirmenybių turas „Smėlio arenoje“ įvyks kovo 17 d., penktadienį, nuo 19 val.