Neįgaliesiems

Paplūdimio rinktinė superfinalo kovas pradėjo pergale prieš grupės favoritę

Portugalijoje prasidėjusio Europos paplūdimio futbolo čempionato superfinalo etapo pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:0 sutriuškino Turkiją bei tapo grupės lydere. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Mantas Makutunovičius, vieną – Aleksandras Lebedevas.

Ši lietuvių pergalė itin svarbi dėl to, kad prieš pat superfinalą net keturi komandos nariai užsikrėtė koronavirusu ir į Portugaliją neišvyko. Aivaras Meškinis, Arnas Levonauskas, Vasilijus Novičkovas ir Ronaldas Grižas savo komandos draugus priversti palaikyti iš namų Lietuvoje.

„Dar nebuvo turnyro, kad išvyktumėm stipriausios sudėties. Anąkart paskutinę dieną prieš išvyką traumas patyrė M. Makutunovičius ir Paulius Giedraitis, šįsyk nemaloni situacija su koronavirusu. Žvelgiant iš kitos pusės, tai tik parodo, kokia esame stipri komanda, kad ir be savo lyderių taip sėkmingai sugebame kovoti su komanda, kuri dar šiemet žaidė Europos čempionato A divizione“, – po pergalės kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Prieš dvejus metus lietuviai Turkijos rinktinę taip pat buvo nugalėję 3:0, todėl ir šiam susitikimui pasirinko gynybinę taktiką. Saugodamiesi nuo turkų išpuolių, Lietuvos futbolininkai kūrė kontratakas, tačiau ilgą laiką jos rezultato nedavė. Sužaidus du kėlinius, švieslentėje dar degė du nuliai.

Viskas pasikeitė trečiajame kėlinyje, kuriam įpusėjus fantastišku smūgiu per save geriausias 2021 metų Lietuvos paplūdimio čempionato žaidėjas M. Makutunovičius išvedė Lietuvos rinktinę į priekį.

Netrukus įspūdingu smūgiu džiaugėsi A. Lebedevas. Pastebėjęs iš vartų išbėgusį priešininkų vartininką, Sahibo Mammadovo auklėtinis itin technišku smūgiu darsyk kamuolį pasiuntė į vartų tinklą.

Galutinis taškas buvo padėtas likus žaisti šešiolikai sekundžių iki dvikovos pabaigos. Tuomet prieš turkai prasižengė prieš M. Makutunovičių, o šis netrukus stipriu smūgiu persvarą išaugino iki trijų įvarčių.

Rungtynių statistika

„Nuo pat pradžių turėjome planą atiduoti varžovams iniciatyvą, palikti juos su kamuoliu, o patys kontratakuoti. Pagrindinė tokio sprendimo priežastis – pernelyg trumpas mūsų žaidėjų atsarginių suolelis. Turbūt suprantate, kad pandemijos laikais praradus žaidėją, pakeisti kažkuo kitu nėra taip paprasta.

Noriu pagirti visą komandą, kurios visus žaidėjus galėčiau pavadinti geriausiais. Jie atidavė daug jėgų, todėl dabar svarbiausia jas atgauti iki rytojaus. Rytoj mūsų laukia dar vienas mūšis“, – komentavo S. Mammadovas.

Penktadienį Lietuvos rinktinė susikaus su Kazachstanu, šeštadienį – su Graikija. Tik grupės nugalėtojai turės galimybę prasibrauti į A divizioną.

beachsoccer.com nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS