Neįgaliesiems

Pasaulio čempionato atranką Lietuvos futsal rinktinė pasitinka šūkiu „Norim dar“

Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Lietuvoje vykusio 2021-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionato, prasideda atranka į 2024-ųjų pasaulio čempionatą.

Nors dar nėra nuspręsta, kur čempionatas vyks, atranka į jį prasideda jau dabar. Pirmasis atrankos etapas – preliminarus atrankos etapas, kuriame rungtyniaus žemiausią UEFA futsal reitingą turinčios komandos.

Primename, kad lietuviai savo preliminaraus atrankos etapo grupės varžybas žais namuose – vienas iš šešių turnyrų surengtas bus Lietuvoje – jau šių metų balandžio 5–8 dienomis keturios rinktinės susitiks Jonavoje.

Bilietus į šio turnyro rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

Lietuviai pateko į preliminaraus atrankos etapo D grupę, kur jų varžovais bus Šiaurės Airijos, Izraelio ir Turkijos rinktinės.

Iš kiekvienos preliminaraus atrankos etapo grupės į pagrindinį atrankos etapą pateks grupių laimėtojai ir antras vietas užėmusios komandos.

Atrankoje savo žygį link pasaulio čempionato pradedanti Lietuvos rinktinė atrankos turnyrą Jonavoje pasitinka šūkiu „Norim dar“.

Praėjusiais metais pasisėmę neįkainojamos patirties bei ragavę aukščiausio lygio futsalo Lietuvoje vykusiame čempionate, mūsiškiai nori dar sykį pakartoti panašią patirtį nepaisant to, kad šį kartą iki to teks įveikti atrankos varžybas.

Pirmame atrankos etape varžosi 24 žemiausią Europos rinktinių reitingą turinčios komandos, kitame etape prie jų prisijungs dar 24, kurios reitinge yra aukščiausiai.

Vėliau 36 rinktinės, kurios tęs kovą, bus paskirstytos į 12 grupių po tris komandas, į kitą etapą pateks visų grupių laimėtojai bei keturios geriausios antras vietas užėmusios komandos. Likusios aštuonios antras vietas užėmusios komandos susikaus papildomame atkrintamųjų etape, toliau žengs keturių porų nugalėtojai, tad po šio etapo kovą dėl kelialapių pratęs 20 komandų.

Kitame atrankos etape jos bus paskirstytos į penkias grupes po keturias komandas, iškart į finalinį čempionato etapą pateks visų penkių grupių nugalėtojai. Tuo tarpu keturios geriausios antras vietas užėmusios komandos atkrintamųjų etape susikaus dėl dar dviejų kelialapių. Tai reikštų, kad Europa į pasaulio čempionatą deleguotų 7 komandas.

Tuo atveju, jei čempionatas vyks vienoje iš Europos šalių, į papildomą atkrintamųjų etapą pateks ne keturios, o dvi geriausios antras vietas užėmusios komandos, kurios susikaus dėl vienintelio likusio kelialapio.

Jau šiandien startuoja bilietų prekyba į preliminarų pasaulio čempionatą Jonavoje. Bilietai parduodami dienos bilietų principu – vienas įsigytas bilietas galios į abejas tos dienos rungtynes Jonavos arenoje.

Pilnas preliminaraus pasaulio čempionato atrankos etapo tvarkaraštis Jonavos arenoje:

Balandžio 5 diena (antradienis) 16.00 val. Izraelis – Šiaurės Airija;

Balandžio 5 diena (antradienis) 18.30 val. Lietuva – Turkija;

Balandžio 6 diena (trečiadienis) 16.00 val. Turkija – Šiaurės Airija;

Balandžio 6 diena (trečiadienis) 18.30 val. Lietuva – Izraelis;

Balandžio 8 diena (penktadienis) 16.00 val. Turkija – Izraelis;

Balandžio 8 diena (penktadienis) 18.30 val. Lietuva – Šiaurės Airija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS