Pasiekta pirmoji pergalė: vaikinų rinktinė nugalėjo Maltą

Atrankos į 2023 metų Europos čempionatą trečiojo turo rungtynėse Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė 2:1 nugalėjo Maltos futbolininkus bei į turnyro lentelę įsirašė pirmuosius tris taškus. Įvarčiais nugalėtojų gretose pasižymėjo Titas Milašius ir Tomas Kalinauskas.

Alytuje vykusiose rungtynėse lietuviai nuo pirmųjų dvikovos minučių neleido suabejoti, kas yra tikrieji aikštės šeimininkai. Nors ilgą laiką puikių progų sukurta nebuvo, tačiau visas žaidimas vyko vienoje aikštės pusėje. Savo ruožtu, Lietuvos rinktinės vartininkas Kajus Urbietis iki pertraukos prie kamuolio spėjo prisiliesti vos kelis kartus.

Pirmuoju rimtu pavojumi prie Maltos vartų tapo epizodas, kai Artūras Dolžnikovas baudos aikštelėje surado Karolį Uzėlą, tačiau šiam pasižymėti nepavyko. Itin aktyviai žaidęs K. Uzėla turėjo ir daugiau galimybių, tačiau ir jos liko neišnaudotos.

Nespėdami paskui lietuvius, Maltos jaunieji futbolininkai prie savo baudos aikštelės nevengdavo prasižengti. Ir jei kelis pirmuosius kartus už tai jie liko nenubausti, tai artėjant pertraukai teko brangiai susimokėti – puikiu smūgiu kaire koja į artimąjį vartų kampą pasižymėjo T.Milašius.

Dar po trijų minučių Maltos rinktinę nuo antrojo įvarčio išgelbėjo tik teisėjo asistento iškelta vėliavėlė. Po galingo Dovydo Jansono smūgio varžovų vartininkas atmušė kamuolį, prie kurio pirmasis prišoko ir kamuolį į tinklą pasiuntė Vilius Armalas.

Nepaisant šios nesėkmės, lietuviai nesustojo. Ne tik nesustojo, bet ir toliau nuolatinėmis atakomis grasino varžovų vartams. Sužaidus dešimt minučių antrajame kėlinyje T.Milašių varžovas pargriovė baudos aikštelėje ir už tai buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Prie žymos stojęs T. Kalinauskas neklydo.

Netrukus galėjo kristi ir trečias įvartis, kai po keitimo pasirodęs Nauris Petkevičius, spausdamas varžovų vidurio gynėją, perėmė kamuolį ir atsidūrė vienas prieš Maltos rinktinės vartininką. Deja, įveikti pastarojo jam nepavyko.

Mariui Stankevičiui pakeitus penkis žaidėjus, žaidimas išsilygino. Maža to, Maltos futbolininkai mūsiškių aikštės pusėje tapo dažnesni svečiai. Likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos į lietuvių vartus per plauką nebuvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, o dar po kelių minučių tolimu smūgiu Jamie Sixsmithas skirtumą sušvelnino.

Iškovusi tris taškus, Lietuvos rinktinė turnyro lentelėje pavijo net tris komandas, kurios yra surinkusios taip pat tris taškus. Savo situaciją mūsiškiai dar labiau pagerinti galės ateinantį antradienį, kai lietuviai bandys įveikti Rusijos bendraamžių pasipriešinimą.

Mačas startuos 18.30 val., nemokamus kvietimus į rungtynes atsiimti galite paspaudę čia.

Rungtynių statistikaLietuva – Malta 2:1 (1:0)

Alytaus SRC stadionas, teisėjas – Marcel Birsan (Rumunija)

Įvarčiai: 38 min. Titas Milašius, 56 min. Titas Kalinauskas (11 m.) (Lietuva); 90+4 min. Jamie Sixsmith (Malta)

Įspėti: 59 min. Valdas Paulauskas (Lietuva); 43 min. Jake Engerer, 90+2 min. Marcus Grima (Malta)

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinės sudėtis: Kajus Urbietis, Valdas Paulauskas, Vilius Armalas, Natanas Žebrauskas, Dovydas Jansonas, Matas Ramanauskas (68 min. Karolis Žebrauskas), Karolis Uzėla, Titas Milašius (78 min. Benas Anisas), Tomas Kalinauskas (78 min. Vilius Piliukaitis), Artūr Dolžnikov (46 min. Nauris Petkevičius), Augustinas Klimavičius (68 min. Darius Zubauskas).