Neįgaliesiems

Pasirengimo darbai startavo: Lietuvoje – pirmasis UEFA atstovų vizitas dėl Europos futsal čempionato

Iki 2026-ųjų Europos futsal čempionato likus kiek mažiau nei dvejiems metams, oficialiai startavo pasirengimas turnyrui.

Vasario 21 dieną Lietuvoje apsilankė UEFA atstovai, kurie pirmą kartą gyvai apžiūrėjo būsimo čempionato vietas ir erdves.

Primename, kad 2026-aisiais Europos čempionatas vyks Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje čempionatą priims Kauno „Žalgirio“ arena.

UEFA atstovai, kartu su LFF atstovais, apsilankė būtent „Žalgirio“ arenoje, taip pat – Kauno sporto halėje bei kitose potencialiose treniruočių vietose.

Taip pat buvo apsilankyta ir apgyvendinimo vietose – aplankyti potencialūs viešbučiai, kuriuose gyvens komandos, organizatoriai bei kiti asmenys.

Prieš tai svečiai iš UEFA taip pat lankėsi ir Rygoje, kur taip pat susipažino su vietine infrastruktūra.

Būsimasis Europos čempionatas bus vos antrasis, kuriame dalyvaus 16 rinktinių – toks formatas buvo pristatytas 2022-ųjų turnyre Nyderlanduose, iki tol ilgą laiką pagrindiniame etape žaidė 12 komandų.

Iš viso galimybę patekti į čempionatą turi 48 rinktinės. Lietuva ir Latvija turnyre žais šeimininkių teisėmis, o dėl likusių 14 vietų atrankos turnyre susirungs 46 komandos. Į atrankos turnyrą grįš ir Anglijos futsal rinktinė, kuri praleido atranką į 2024-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionatą.

Atrankos ciklas susidės iš trijų pagrindinių etapų – preliminaraus atrankos etapo, pagrindinio atrankos etapo bei atkrintamųjų. 12 komandų pasirodymą pradės preliminariame etape, likusios 34 prisijungs pagrindiniame atrankos etape. Komandos bus išdėstytos pagal 2023-ųjų gruodžio mėnesio reitingą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS