Pasiruošimas pasaulio salės futbolo čempionatui: Lietuva – Sakartvelas 2:2

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui besiruošianti Lietuvos nacionalinė salės futbolo rinktinė Tbilisyje kontrolines rungtynes su Sakartvelo futbolininkais baigė lygiosiomis 2:2.

Įvarčius Jevgenijaus Ryvkino treniruojamai komandai pelnė Edgaras Baranauskas ir Artūras Juchno.

Skirtingai nei ketvirtadienį vykusioje tų pačių ekipų dvikovoje, Lietuvos atstovai kur kas daugiau dėmesio skyrė ne gynybai, o puolimui. Drąsiai spausdami varžovus, jie kūrė progas, o susitikimo pabaigoje netgi buvo arčiau pergalės.

Kaip ir pirmose tarpusavio rungtynėse, lietuviai neišvengė greito varžovų įvarčio. Po sumaišties kartvelai pasižymėjo sužaidus vos dvi minutes keturiasdešimt sekundžių. Smagu tai, kad, kaip ir pirmose rungtynėse, praleisti įvarčiai neišmuša iš vėžių ir komanda toliau laikosi savo numatyto plano.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, rezultatas tapo lygus. Užtikrintai aikštės viduryje sužaidęs Vladimiras Derendiajevas perėmė kamuolį, priartėjo prie varžovų vartų bei rezultatyviu perdavimu apdovanojo E.Baranauską, kuriam teliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Dar po kelių minučių aikštės šeimininkai vėl išsiveržė į priekį – vėl lietuvių klaida varžovams suteikė šansą pasižymėti vos iš kelių metrų.

Paskutinysis rungtynių įvartis buvo įmuštas likus trims minutėms iki pertraukos. Sėkmingai įžaidęs kamuolį nuo kampinio gairelės Justinas Zagurskas atliko perdavimą A.Juchno, kuris išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje puikiausią progą išplėšti pergalę Lietuvai turėjo Lukas Sendžikas, tačiau susidūręs su varžovų vartininku, iš kelių metrų smūgiavo į jį. Kaip jau minėjome, antrajame kėlinyje, apskritai, lietuviai buvo arčiau pergalės, tačiau susikurtos progos liko neišnaudoti.

Likus žaisti pusantros minutės, Sakartvelo treneris savo vartininką pakeitė penktu aikštės žaidėju. Per tą laiką aikštės šeimininkų persvara nekėlė jokių abejonių, o likus dviem sekundėms jie tik per plauką neįmušė pergalingo įvarčio.

Po šių antrųjų kontrolinių rungtynių Lietuvos rinktinė grįžta į gimtinę ir planetos pirmenybėms ruošis čia. Pasaulio čempionatas startuos rugsėjo 12 dieną, o Lietuvos rinktinė savo rungtynes prieš Venesuelą, Kazachstaną ir Kostą Riką žais Kaune.