Neįgaliesiems

Pasiruošimas WU19 čempionatui Lietuvoje tęsiasi: Lietuvoje viešėjo UEFA atstovai

Jau kitais metais Lietuvoje futbolo sirgalių laukia dar vienas tarptautinis renginys – mūsų šalyje vyks Europos merginų U19 futbolo čempionatas.

Pasirengimo turnyrui darbai tęsiasi, o praėjusį mėnesį Lietuvoje lankėsi ir UEFA atstovai, su kuriais buvo aplankyti būsimi turnyro stadionai, treniruočių aikštės, viešbučiai ir kita infrastruktūra.

Video reportažą iš vizito stebėti galite čia.

„Labai džiaugiamės, kad jau antrą kartą šiemet UEFA atstovai atvyko į Lietuvą apžiūrėti mūsų turimus infrastruktūros objektus, aktualius mergaičių čempionatui kitais metais. Šio vizito metu buvo sudėlioti konkrentūs akcentai į tai, ko reikia, ko atsisakysime, kad būtų galima toliau judėti su planavimu.

Kiek jaučiame, UEFA atstovai tikrai yra patenkinti tuo, ką siūlome, o kai tokių yra – sprendžiame visus iškilusius klausimus“, – sakė LFF generalinė sekretorė Rita Bagdonienė.

Tuo tarpu Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Ignas Marcinkevičius tikino, jog kokia tiksliai infrastruktūra bus naudojama turnyre – nuspręs UEFA.

„Lankėme treniruočių aikštes, stadionus, viešbučius ir kitas erdves, kurios bus reikalingos čempionato metu. UEFA specialistai tiria žolės būklę, ypatybes, ko trūksta ar netrūksta. Daromos bendros išvados ir taip bus atsirinkta, kurios aikštės bus naudojamos čempionato metu.

Aplankėme keturis stadionus, tai yra, ką mes siūlome – Kaunas, Jonava, Marijampolė ir Alytus, UEFA priims sprendimą, kiek stadionų bus naudojama. Kelios dienos buvo intensyvios, bet darbas – smagus“, – pasakojo jis.

Su UEFA atstovais Lietuvoje kartu taip pat lankėsi ir nepriklausomas aikštės kokybės vertintojas Dale‘as Frithas.

„Aikštė yra geros kondicijos ir pasiruošusi turnyrui. Žinoma, dar reikės šiek tiek padirbėti ją prižiūrint, bet viskas turėtų būti tvarkoje. Jei viskas daroma teisingai – turėsime sklandžioms rungtynėms paruoštą veją.

Geriausia yra tada, kai apie aikštę kalbėti nereikia ir norisi kalbėti apie patį žaidimą“, – aikštę Jonavoje vertino specialistas.

Turnyras mūsų šalyje vyks kitų metų liepos mėnesį.

„Turime jau nemažai patirties tarptautiniuose renginiuose, dėl to UEFA atstovai yra pakankamai ramūs, visus klausimus, kuriuos jie iškelia, mes greitai išsprendžiame, nes viską jau esame praėję su didesnio masto renginiais“, – teigė R. Bagdonienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS