Neįgaliesiems

Paskutinis jaunimo iššūkis – prieš galinguosius italus

Apetitą paauginusiems Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinės futbolininkams Europos U-21 čempionato atrankos pabaigoje teko savotiškas desertas – rungtynės su grupes lydere Italijos komanda.

 

Lietuviai atrankos kovas pradėjo nesėkmingai, tačiau praėjusių metų lapkritį surinko stipriausia sudėtį ir 3:1 pranoko airius, o šiemet įveikė tiek Andoros, tiek Slovėnijos komandą.

„Po pergalės prieš slovėnus išaugo komandos apetitas. Bijau tik kad tai nepakištų mums kojos, gal nebūtų per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Be abejo, su Slovėnija vyrai sužaidė tikrai gerai, – kalbėjo rinktinės treneris Antanas Vingilys – Motyvacija milžiniška, ne kiekvieną dieną tenka sužaisti su italais, būsimom ar esamomis žvaigždėmis.“

Didžiausios būsimų varžovų žvaigždės – prie komandos vairo. Italų komandą treniruoja buvęs ilgametis šalies rinktinės saugas, 2000 metų Europos vicečempionas Luigi di Biagio, o ekipos vadovas – legendinis Giancarlo Antognoni, kuris su „Squadra Azzurra“ triumfavo 1982 m. Pasaulio čempionate.

Komandos gretose išsiskiria saugų grandis, kur žaidžia buvęs Milano „Inter“, dabar „Torino“ žaidėjas Marco Benassi ir Danilo Cataldi iš Romos „Lazio“. Abu žaidėjai Italijos „Serie A“ lygoje rungtyniauja jau kelis sezonus.

Būtent italai vienintelį kartą per paskutines ketverias rungtynes mūsiškius sustabdė favoritai italai – savo aikštėje pernai lapkritį jie nugalėjo rezultatu 2:0.

„Į Italiją vykome iš karto po kitų rungtynių. Labai matėsi, kad jėgų pristigo jėgų. Greitas įvartis paveikė komandą ir nebeatsirado energijos perlaužti žaidimą. Jei šį kartą nepraleisime greito įvarčio ir sugebėsime sužaisti susikoncentravę, bus viskas gerai“, – vylėsi A. Vingilys.

„Buvo pilnas stadionas žiūrovų, praleidome greitą, kuriozinį įvartį. Italai turi puikius puolėjus, kurie neatleidžia klaidų. Prieš antrą įvartį irgi rimtai suklydome, – svarstė komandos kapitonas Justinas Januševskis. – Bus tikrai sunku. Nemanau, kad italai atsipalaiduos. Jie norės pabaigti ciklą pergale.”

Pasak A. Vingilio, mūsų komandai užduotį kiek apsunkina tvarkaraštis, nes lietuviai rungtyniavo penktadienį, o italai praėjusią savaitę nežaidė. „Rungtynės su slovėnais ant sunkios aikštės mums kainavo daug jėgų. Pasistengsime kiek jų turime palikti aikštėje, – teigė A. Vingilys – Kalbant apie žaidėjų sveikatą – sirguliuoja Edvinas Gertmonas, traumą gavo Donatas Šėgžda. Visi kiti yra pasiruošę žaisti.“

J. Januševskio teigimu, pergalė prieš Slovėniją suteikė pasitikėjimo artėjančiai dvikovai su italais: „Motyvacijos tikrai netrūksta. Laukia labai stiprus varžovas, geri žaidėjai iš aukščiausios Italijos lygos. Bus smagi kova. Prieš slovėnus atidavėm daug jėgų, bet atiduosime paskutines jėgas, kad pabaigtume ciklą garbingai.“

Lietuvos ir Italijos U-21 rinktinės susitiks 18 val. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Bilietus į rungtynes platina “Ticketmarket.lt”

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS