Neįgaliesiems

Paskutinis Optibet Pirmos lygos sezono akordas: sidabrinis – Klaipėdai, bronzinis – Kėdainiams

„Optibet Pirmos lygos“ sezonas baigėsi įspūdinga atomazga. Šalia nugalėtojos titulą anksčiau užsitikrinusios Alytaus „Dainavos“, ant prizininkų pakylos išsirikiavo Klaipėdos „Neptūnas“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Su lyga atsisveikino Gargždų „Banga“ B ir Mažeikių „Atmosfera“.

Pokalbis. „Galėjome pirmenybes baigti ramiau, bet toks jau yra tas futbolas. Kai aiškiai pirmauji, o varžovo nebeslegia įtampa, tada ir prasideda netikėtumai. Bet svarbiausia, kad savo tikslą pasiekėme“, – apie paskutinį komandos pasirodymą „Optibet Pirma lyga“ čempionate dėstė Valdas Trakys.

Jo treniruojami Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai dar prieš 30-ąjį turą žinojo, kad sidabro medalių likimas yra jų pačių rankose. Klaipėdiečiai nebeturėjo šansų pavyti lyderiavusią „Dainavą“, bet pergalė prieš Mažeikių „Atmosferą“ jiems garantavo ne mažiau svarbų pasiekimą – vicečempionų vardą. Mačą savo aikštėje „Neptūnas“ pradėjo galingai – per pusvalandį įmušti trys įvarčiai ir, atrodytų, garantuotas ramus gyvenimas. Juolab, kad „Atmosfera“ jokių turnyrinių užduočių nebeturėjo. Tačiau perkūnas kartais trenkia ir iš giedro dangaus. Svečių legionieriai Juanas Sandovalis ir Nilsas Hugo Ahlis dar iki pertraukos sušvelnino atsilikimą iki minimalaus 2:3. Vis dėlto klaipėdiečiai suprato, kad neturi teisės pralaimėti ir pabaigoje įtvirtino persvarą – 4:2.

„Per pertrauką pasakiau trumpą kalbą rūbinėje ir palikau juos vienus pasikalbėti. Malonu, kad vyrai padarė tinkamas išvadas“, – džiaugėsi V. Trakys.

„Neptūnas“ su 62 taškais atsiliko tik nuo „Dainavos“ (67 taškai), 1:0 sutvarkiusios čempioniškus formalumus Šiauliuose. Antroji vieta uostamiesčio futbolininkams lėmė pirmuosius klubo istorijoje Pirmos lygos medalius. Dar didesnės perspektyvos V.Trakio auklėtiniams gali atsiverti po dviejų savaičių, kai jie žais pereinamąsias rungtynes į A lygą su 9-ąja šio diviziono komanda – Telšių „Džiugu“.

Snaiperiai. Prieš 30-ąjį turą į antrąją vietą teoriškai pretendavęs Kėdainių „Nevėžis“ rizikavo išvis likti be medalių, nes Garliavoje ilgai 0:1 atsilikinėjo nuo šeimininkų. Tuo metu kėdainiečius iš trečios vietos stūmė Kauno „Be1 NFA“, 1:0 pirmavusi prieš „Marijampolės City“. Tačiau antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Nevėžis“ 57-ąją min. įmušė išlyginamąjį įvartį (1:1), o „Be1 NFA“ savo aikštėje praleido suvalkiečių dūrį (1:1). Abu mačai taip ir finišavo. Tokia baigtis „Nevėžiui“ leido išsaugoti trapią vieno taško persvarą prieš ketvirtoje vietoje likusius Kauno „akademikus“ ir garantavo bronzos trofėjus.

„Marijampolės City“ kolektyvas sezoną baigė penktas, o šeštąją vietą dar prieš keletą savaičių užsirezervavo Plungės „Babrungas“. Plungiškiai paskutiniame ture susitikimą su Vilniaus „Riteriais“ B baigė be įvarčių. Šiame mače nepavyko pasižymėti „Babrungo“ atakų lyderiui Alessandro Pinheiro Juniorui. Tačiau 23 metų saugas vis tiek pasidalino geriausio Pirmos lygos snaiperio vardą. Brazilas, kaip ir daugiau nei mėnesį nebemušantis „Nevėžio“ ukrainietis Jevgenijus Mohilas, šį sezoną pelnė 16 įvarčių.

Emocijos. Prisidėti prie rezultatyviausių lygos žaidėjų dueto galėjo ir „Panevėžio“ B puolėjas Martinas Perveinis. Tačiau ir šis snaiperis paskutiniame ture nepasiuntė kamuolio į „Ekrano“ vartus. Panevėžietiškas derbis dubleriams visiškai nenusisekė. Jie ne tik pralaimėjo triuškinamai (0:3), bet ir mūšį baigė aštuoniese. Už pakartotines pražangas bei emocijų nevaldymą iš aikštės buvo pašalinti net trys „Panevėžio“ B jaunuoliai.

Principinė pergalė „Ekranui“ su 38-iais taškais padėjo įšokti į stipriausiųjų aštuntuką. Tiek pat taškų sukaupęs Vilniaus BFA taikiai (1:1) išsiskyrė su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais ir finišavo septintas. „Panevėžys“ B su 36 taškais liko ant dešimto laiptelio, dėl papildomų rodiklių praleisdamas į  priekį  minėtus „Žalgirio“ dublerius.

Lentelės dugne liko Gargždų „Banga“ B, 0:1 nusileidusi Kretingos „Minijai“. Gargždiškiai su 20 taškų keturiais atsiliko nuo „Atmosferos“. Abi šios komandos prarado vietą Pirmoje lygoje. Jas pakeisti turėtų stipriausios II lygos ekipos – Vilniaus rajono „TransInvest“ ir „Kauno Žalgiris“ B.

Ilgą laiką paskutinė buvusi Kretingos „Minija“ antrojoje pirmenybių dalyje sugebėjo aplenkti tris varžovus ir įsitvirtinti galutinėje 13-oje pozicijoje. Kaip ir kretingiškiai – 33 taškus surinkusi Kauno rajono „Garliava“ liko 11-ta, o „Šiauliai“ B – 12-ti. Kretingiškiams už nugaros su 32 taškais finišavo „Riteriai“ B.

XXX turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS