Neįgaliesiems

Pasveikinti keturi žinomi futbolo žmonės

Sekmadienį vykusių LFF Supertaurės rungtynių pertraukos apdovanoti keturi futbolo bendruomenei gerai žinomi žmonės – Romualdas Juška, Ričardas Zdančius, Kęstutis Paknys ir Edvardas Malkevičius.

Nuotraukoje iš kairės – K. Paknys, N. Dunauskas, E. Malkevičius, G. Žemaitis, R. Zdančius, R. Juška, E. Eimontas (S. Čirbos).

Už nuopelnus sostinės ir visam šalies futbolui apdovanojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai Edvinas Eimontas ir Nerijus Dunauskas bei Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentas Gintautas Žemaitis.

Praeityje garsus futbolininkas ir arbitras R. Juška 75 metų jubiliejaus proga gavo LFF II laipsnio ordiną. R. Juška kaip žaidėjas 166 kartus atstovavo Vilniaus „Žalgiriui“ ir įmušė 45 įvarčius, o 1970 metais išrinktas geriausiu šalies futbolininku. Baigęs karjerą jis tapo žymiu teisėju ir vienintelis iš lietuvių dirbo Europos čempionate – 1984 m. žemyno pirmenybėse.

III laipsnio ordinus gavo 50 metų R. Zdančius bei 60 metų K. Paknys ir E. Malkevičius.

Didesnę karjeros dalį Vilniaus „Žalgiryje“ praleidęs R. Zdančius tris kartus tapo Lietuvos čempionu ir dukart laimėjo šalies taurę, taip pat rungtyniavo Gruzijos, Estijos, Šveicarijos, Vokietijos ekipoje. Lietuvos rinktinėje jis sužaidė 23 rungtynes ir įmušė 4 įvarčius.

E. Malkevičius Vilniaus „Žalgiryje“ rungtyniavo nuo 1978 iki 1986 m. ir sužaidė 161 rungtynes. Vėliau su Tauragės ir Volniaus ekipomis dukart tapo Lietuvos čempionu, laimėjo šalies taurę. Pastaraisiais metais dirba vaikų treneriu Vilniaus futbolo mokykloje.

K. Paknys yra treniravęs Lietuvos jaunių futbolo rinktines, o beveik tris dešimtmečius dirba ruošdamas sostinės futbolo pamainą. Nuo 2001 m. jis eina Vilniaus futbolo mokyklos direktoriaus pareigas. Šioje mokykloje mokėsi daug būsimų Lietuvos rinktinių žaidėjų, tokie kaip Edgaras Jankauskas, Andrius Skerla, Deividas Šemberas, Saulius Mikoliūnas, Fedoras Černychas ir kiti.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS