Patirtas pralaimėjimas Farerų salose

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šeštadienio vakarą sužaidė trečiąsias savo rungtynes šio sezono UEFA Tautų lygos turnyre.

Lietuviai išvykoje 1:2 (1:2) nusileido Farerų Salų nacionalinei komandai.

Lietuvos rinktinei šiame lange liko sužaisti dar vienerias rungtynes – antradienį išvykoje mūsiškiai susitiks su Turkijos nacionaline komanda.

Dvikova šeštadienį prasidėjo ganėtinai aktyviai, abi komandos nuo pat mačo starto pabandė aštriau sužaisti atakose. Šeimininkai pirmi kelis sykius pramušė greta vartų, tačiau kamuolį į tinklą pirmi pasiuntė lietuviai, kai tai padarė Fedoras Černychas. Puolėjui tai buvo dvyliktasis tikslus smūgis su rinktinės marškinėliais.

Persvara lietuviai džiaugėsi kiek daugiau nei dešimt minučių, kai už pražangą mūsų baudos aikštelėje arbitras skyrė 11 metrų baudinį. Šeimininkai jį realizavo ir rezultatas tapo 1:1.

Vėliau žaidimas apsilygino, pusprogių turėjo abi ekipos (Lietuvos rinktinės gretose arčiausiai tikslo buvo Justas Lasickas, kurio smūgį atrėmė vartininkas). Jau atrodė, kad pirmasis kėlinys baigsis lygiosiomis, tačiau kone paskutinę pagrindinio laiko minutę Farerų Salų komanda galingu smūgiu nuo virpsto pasižymėjo antrą sykį ir komandos ilsėtis išėjo lietuviams atsiliekant 1:2.

Antrąjį kėlinį lietuviai taip pat pradėjo aktyviau, tačiau varžovai sėkmingai gynėsi – F. Černycho ir Vykinto Slivkos smūgiai buvo blokuoti. Kiek vėliau žaidimas apsilygino ir visas veiksmas daugiausiai sukosi vidurinėje aikštės zonoje, o pavojingų šansų prie abiejų vartų buvo vis mažiau.

Per likusį laiką išsigelbėti lietuviams nepavyko ir buvo patirta trečioji nesėkmė.

Rungtynių statistika: Farerų Salos – Lietuva 2:1 (2:1).

Tórsvøllur stadionas, teisėjas – Igoris Pajacas (Kroatija).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas (46 min. Pijus Širvys), Linas Klimavičius, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas (82 min. Ignas Kružikas), Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis (82 min. Vilius Armanavičius), Justas Lasickas (71 min. Titas Milašius), Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, Augustinas Klimavičius (64 min. Karolis Laukžemis).

Atsargoje: Ignas Plūkas, Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Benas Šatkus, Saulius Mikoliūnas, Paulius Golubickas, Karolis Uzėla.

Neregistruoti: Giedrius Matulevičius, Artemijus Tutyškinas, Natanas Žebrauskas.

Įvarčiai: 20 min. Viljormuras Davidsenas (11 m.), 45 min. Jakupas Andreasenas (Farerų Salos); 6 min. Fedoras Černychas (Lietuva).

Įspėti: 42 min. Odmaras Faero, 89 min. Ari Mohras Jonssonas, 90 min. Joanas Edmundssonas (Farerų Salos); 19 min. Dominykas Barauskas, 60 min. Linas Mėgelaitis, 66 min. Karolis Laukžemis, 91+1 min. Edgaras Utkus (Lietuva).

**********

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.