Neįgaliesiems

Patvirtintas naujas futsal rinktinės vyriausiasis treneris

Pokyčiai Lietuvos salės futbole – nuo šiol naujuoju futsal rinktinės treneriu dirbs specialistas iš Kroatijos Mico Martičius.

Rinktinės trenerio poste jis pakeis iki šiol rinktinei vadovavusį specialistą iš Brazilijos Dentinho. M. Martičius taip pat užims ir Lietuvos salės futbolo techninio direktoriaus pareigas bei bus atsakingas už šio sporto raidą Lietuvoje.

„Man tai didelė garbė, laukiu, kada galėsiu pradėti dirbti. Po darbo Suomijoje nusprendžiau metus pailsėti, dabar esu pilnas energijos ir nusiteikęs dirbti. Žinau, kad Lietuva jau turi neblogą komandą ir bandysiu pridėti savo indėlį prie to, ką jau nuveikė buvę rinktinės treneriai.

Stebėjau rinktinės rungtynes su Portugalija, ypatingai antrose rungtynėse jie sužaidė tikrai neblogai. Pagrindas yra tikrai neblogas ir esu laimingas, kad būsiu šio projekto dalimi“, – kalbėjo naujasis rinktinės treneris.

Tuo tarpu LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, jog atsiradus galimybei prisivilioti tokį specialistą, kaip M. Martičius, jos praleisti nebuvo galima.

„Žinoma, visų pirma norisi padėkoti Dentinho ir jo trenerių štabui už pasiektus rezultatus, kaip laimėta Baltijos futsal taurė bei preliminarus pasaulio čempionato atrankos turnyras Jonavoje.

Visgi M. Martičius futsal bendruomenėje yra gerai žinomas vardas, tad kai tik atsirado galimybė jį prisivilioti dirbti į Lietuvą – jos atsisakyti negalėjome.

Siejame su šiuo specialistu didelius lūkesčius ir tikime, kad jis toliau sėkmingai prisidės prie mūsų futsal plėtojimo“, – teigė E. Stankevičius.

Per savo karjerą M. Martičius žaidė ne viename pajėgiame klube, o nuo 1998-ųjų iki 2001-ųjų buvo savo šalies rinktinės kapitonas.

Negana to, jis su savo šalies rinktine turi ir tarptautinių turnyrų patirties – 1999-ųjų bei 2001-ųjų Europos futsal čempionatuose jis su Kroatijos rinktine užėmė 5 vietą, tokią pat poziciją kroatai iškovojo ir 2000-ųjų pasaulio čempionate Gvatemaloje.

Trenerio karjeros metu jis dirbo su savo gimtosios šalies komanda, vėliau treniravo Graikijos ir Suomijos rinktines.

Su pastarąja jis dar praėjusių metų pradžioje dalyvavo Europos čempionate, kur pasiekė ketvirtfinalio etapą.

„Žinoma, man tai bus iššūkis, Suomijoje per devynerius metus intensyvaus darbo pavyko nuveikti neblogų dalykų, taip pat ir rezultatų prasme. Tai man yra puikus iššūkis, nes čia, kaip ir Suomijoje bei kitose šalyse, noriu nuveikti gerų dalykų. Bus įdomu pamatyti, ką man pavyks nuveikti.

Taip pat penkerius metus dirbau Kroatijoje, ten darbas labai skyrėsi nuo etapo Suomijoje. Supratau, kad vienas žmogus negali visko padaryti pats. Tik daug aistringai tam nusiteikusių žmonių, kaip treneriai, federacija, visi, kas dirbs su šio sporto tobulinimu, gali pasiekti gerų rezultatų, vienam žmogui nieko nepavyks. Noriu įtraukti žaidėjus, trenerius, klubus, jei visi savo darbe pridės šiek tiek daugiau – galėsime tikėtis gerų rezultatų jau gana greitai“, – pasakojo kroatas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS