Neįgaliesiems

Patvirtinti pirmieji asmenys, už gyvenimo nuopelnus futbole gausiantys finansinę paramą

Kovo 16 dieną vykusiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdžio metu buvo patvirtinti pirmieji asmenys, kurie už gyvenimo nuopelnus sulauks finansinės paramos.

Dar praėjusių metų spalio mėnesį VK posėdžio metu buvo patvirtintas „Labdaros treneriams mokėjimo sąlygų ir tvarkos aprašas“, kuris apibrėžė galimybę skirti finansinę paramą Lietuvai nusipelniusiems treneriams ir/arba asmenims už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos futbolui – trisdešimties metų trenerio darbo veikloje, teisėjavimo veikloje, futbolo žurnalistikos veikloje, vadybos veikloje. 

„Matome situaciją, kad futbolui nusipelnę žmonės, pasiekę garbų amžių, kartais susiduria su finansiniais iššūkiais. Labai džiugu, kad šis labdaros reglamentas buvo patvirtintas ir jau turime pirmuosius penkis žmones, visą gyvenimą paskyrusius futbolui, kuriems ir bus suteikia mėnesinė LFF finansinė parama“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Buvo patvirtinti pirmieji penki asmenys, kuriems ši parama bus skiriama. Tai – Stasys Baranauskas, Kęstutis Latoža, Algimantas Liubinskas, Gediminas Kalinauskas ir Povilas Grigonis.

S. Baranauskas – buvęs Lietuvos futbolininkas, atstovavęs rinktinei bei Vilniaus „Žalgiriui“, su juo 1987-aisiais tapo pasaulio universiados futbolo varžybų nugalėtoju. Taip pat yra tapęs Lietuvos čempionu, vicečempionu, taurės bei Supertaurės laimėtoju.

Trenerio karjeros metu treniravo tokias komandas, kaip Vilniaus „Panerys“ bei REO, taip pat kurį laiką dirbo jaunimo rinktinės treneriu.

K. Latoža – taip pat legendinis šalies futbolininkas bei treneris, žaidęs gynėjo poziciją. Kone visą karjerą praleido Vilniaus „Žalgirio“ komandoje, su kuria sužaidė daugiau nei 500 rungtynių.

Kaip treneris kurį laiką vadovavo Lietuvos rinktinei, taip pat jaunimo ir jaunių rinktinėms. Tarp trenerio auklėtinių – ne vienas buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Algimantas Liubinskas – legendinis Lietuvos rinktinės treneris, Lietuvos rinktinei vadovavęs daugiausiai rungtynių. Treniravo rinktinę pirmose oficialiose rungtynėse po Nepriklausomybės atkūrimo prieš Šiaurės Airiją, apskritai prie šoninės linijos stovėjo per beveik 100 rinktinės mačų.

Dar vienas paramos gavėjas – Gediminas Kalinauskas. Jis yra bene žinomiausias Lietuvos futbolo istorikas, rašytojas bei statistikos rinkėjas. Per savo publicisto kelią yra parašęs daugybę didžiulės apimties knygų apie Lietuvos futbolą, nušvietęs mūsų šalies futbolo istoriją bei raidą.

Kaunietis P. Grigonis beveik keturis dešimtmečius žaidė ir treniravo Kauno futbolo komandas. Jis buvo vienas iš Lietuvos studentų lygos įkūrėjų 1999 m., o nuo 2006 m. iki 2016 m. buvo Lietuvos studentų futbolo lygos prezidentas. Taip pat buvo ilgametis LFF Trenerių tarybos pirmininkas ir Kauno futbolo federacijos prezidiumo narys.

Pagal Vykdomojo komiteto patvirtintą reglamentą, labdara sudaro 500 eurų per mėnesį išmoka ir šiems asmenims bus mokama iki gyvenimo pabaigos, arba jeigu mokėjimas būtų atšauktas atskiru sprendimu. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS