Neįgaliesiems

Penkiolikmečių merginų rinktinė debiutavo Baltijos taurės varžybose

Šiais metais suformuota Lietuvos mergaičių U-15 (2004 m. gimimo ir jaunesnės) rinktinė išbandė jėgas Baltijos taurės turnyre.

Susitikimas su Latvijos bendraamžėmis baigėsi mūsiškių pralaimėjimu 0:5, o su Estija 0:8.

Rinktinės vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas sako, kad tokie rezultatai neturėtų stebinti vien dėl mergaičių patirties žaidžiant 11 prieš 11 trūkumo:

„Natūralu, jog žaidėjoms buvo sunku, nes tai jų pirmieji žingsniai didžiajame futbole. Standartinį futbolą reiktų pradėti žaisti daug jaunesniame amžiuje ir pratintis prie jo aspektų. Šis turnyras puikiai parodė, kad net artimiausios mūsų kaimyninės šalys moterų futbolą vysto ženkliai sparčiau. Lietuvoje reiktų iš esmės peržiūrėti mergaičių rengimo programas, dalyvauti jų pasirengimo procese regionuose ir tobulėti per praktiką. Kol kas čia stipriai atsiliekame.“

V. Jančiausko teigimu, pereinamojo amžiaus laikotarpis mergaitėms būtų lengvesnis, jei jos pradėtų žaisti 11 prieš 11 dar vaikystėje, tuomet supratimas ir pasitikėjimas savimi augtų greičiau, mažėtų klaidų gynyboje. 

„Jų kelias dar tik prasidėjo, išryškėjo didžiausios problemos. Taisysime jas ir eisime į priekį“, – neabejoja treneris.

Lietuvės pirmą kartą susirinko į stovyklą sausio mėnesį ir sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su Rusijos bendraamžėmis. Baltijos taurės rungtynėms trenerių štabas išsirinko stipriausias kandidates, kurių viso prieš metus buvo 85.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS